Čokolada pre psov

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Čokolada pre psov

Poslaťod Marian134 » Str 05.12.2012 16:57

Ahojte , chcem sa opýtať ako je to vlastne stou čokoládou pre psy lebo prechádzal som si tu na fóre témy v ktorých som čítal , že čokoláda pre psov je jed.Ale dneska keď som bol v jednej predajni a kupol nejaké pochúťky pre môjho psíka keď je toho Mikuláša zajtra :lol: natrafil som na čokoládu pre psov s rôznymi príchuťami a samozrejme ma v tej chvíli nenapadlo že psi a čokoláda moc ee :lol: tak som z každého druhu zobral po 10 kostičiek ? a chcem sa opýtať či mu to môžem dávať ?
Marian134
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34

Re: Čokolada pre psov

Poslaťod Sunny » Str 05.12.2012 17:02

Psom škodí v čokoláde kakao, resp. je pre nich toxické. Tieto čokolády pre psov by ho obsahovať nemali. A hlavne ak mu dáš jednu - dve také malé kostičky, tak aj keby v tom trochu kakaa bolo, tak v takom malom množstve mu to neublíži.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Čokolada pre psov

Poslaťod Marian134 » Str 05.12.2012 17:08

Aha dobre ďakujem za info myslel som že im škodí presne čokoláda nevedel som že to je kakao čo je pre nich toxické :smile: aspoň som zase o niečo múdrejší :smile: noo ja som mu kúpil 50 tých kostičiek čiže keď mu dám 2-3 do dňa je to všetko ok?
Marian134
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34

Re: Čokolada pre psov

Poslaťod Margita » Str 05.12.2012 22:40

tu je o tom cosi popisane

Čokoláda obsahuje alkaloid teobromín zo skupiny metylxantínov, ktorý je príbuzný s kofeínom a teofylínom. Metylxantíny sú schopné v žalúdočno-črevnom trakte takmer úplne sa vstrebať. Ich odbúravanie sa začína demetylizáciou v pečeni. Len cca 10% prijatých metylxantínov sa nezmenené vylúčia močom. Nebezpečenstvo hroziace psom spočíva v tom, že vylučovanie teobromínu z ich organizmu je v porovnaní s inými druhmi zvierat (ale aj v porovnaní s človekom) veľmi spomalené.
Mechanizmus účinku tu nemá zmysel preberať - spočíva v kompetitívnom adenozínovom antagonizme. Prvé príznaky otravy teobromínom sa prejavia 1 – 4 hodiny po požití. Počas prvých hodín nastupuje zvracanie, hnačka a hyperaktivita. Postupom času (so zvyšujúcou sa absorpciou jedu z tráviaceho traktu) sa zvyšuje frekvencia srdcovej činnosti, dochádza k srdcovým arytmiam, ventrikulárnym extrasystolám, nepokoju, triaške. Neskôr nastupuje hypertermia, neschopnosť pohybovať sa, slabosť, svalové kŕče. Pozorovať možno zrýchlené dýchanie, či dýchavičnosť. Smrť nastáva buď zlyhaním dýchania, alebo zlyhaním srdca. Sprievodným príznakom môže byť aj nadmerné a časté vylučovanie moču.


Viac tu: http://www.veterinarna-ambulancia.sk/od ... obrominom/
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Čokolada pre psov

Poslaťod Marian134 » Štv 06.12.2012 17:31

ďakujem za informácie prečítal som si to celé ale aj tak teras neviem či mu tie čokoladky možem dávať alebo nie lebo predáva sa to na kusy a neviem aký to obsahuje podiel kakaa lebo mi to proste len náhádzal všetko do sáčka a tak mi to dal. čiže mi poradte čo stým mam teras sptavyť ?? :oo: :oo:
Marian134
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34

Re: Čokolada pre psov

Poslaťod Sunny » Štv 06.12.2012 17:40

Po pár kúskoch to klidne dávaj, nič sa nestane :smile: A nabudúce kúp radšej nejaké prírodné mlsky, sú určite zdravšie :no:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Čokolada pre psov

Poslaťod Marian134 » Štv 06.12.2012 19:26

Okey budem jej to pomali dávať pre istotu aby sa jej niečo nestalo :smile: a ja jej kupujem aj prírodne pamlsky ale videl som prvykrát tie čokoladové tak som sa splašil a kúpil jej to nech má radosť veď chcem pre nu len to najlepšie :smile: ale už radšej budem kupovať tie prírodne ako tú čokoládu =)
Marian134
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34

Re: Čokolada pre psov

Poslaťod Margita » Štv 06.12.2012 23:02

ved toxicky je teobromin,ktory je v kakau,v tych psich nie je,tak ziadnu paniku :smile:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Čokolada pre psov

Poslaťod Marian134 » Pia 07.12.2012 13:06

Tak vieš bojim sa o svojho psíka aby sa mu niečo nestalo :no: tak sa radšej pýtam viacej skúsenejšich psíčkarov :smile:
a som rad že som na tomto fóre kde som sa už veľa o psíkoch naučil :smile:
Marian134
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34

Re: Čokolada pre psov

Poslaťod Juraj1 » Sob 08.12.2012 19:30

Marian134 píše:Ahojte , chcem sa opýtať ako je to vlastne stou čokoládou pre psy...

...tzv. čokoláda pre psov (kupovaná v chovateľských potrebách) nešla okolo normálnej čokolády ani rýchlikom - je to len "hlúpy" názov nejakého umelého :kak: , takže ak toto
Marian134 píše:bojim sa o svojho psíka aby sa mu niečo nestalo
je úprimné, tak sa vyhni všetkým takýmto a podobným zbytočným "umelinám" :ahoj:
Jediný "problém" býva na vrchnom konci vodítka...
Juraj1
Junior
 
Príspevky: 427

Re: Čokolada pre psov

Poslaťod Marian134 » Sob 08.12.2012 20:21

A čo by som mu mal kupovať ako domenu alebo taku pochútku ako som si myslel že je táto ??
Marian134
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34

Re: Čokolada pre psov

Poslaťod Margita » Sob 08.12.2012 21:20

skusk napriklad susene crievka,alebo take cosi,z tych susenych veci ako su pluca,drzky...
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5659
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Čokolada pre psov

Poslaťod Juraj1 » Sob 08.12.2012 22:04

:yes: napríklad, alebo tvrdý syr, sušené alebo uvarené kúsky ryby, prípadne mäsa, chrupavky, ovocie, zelenina...(časom prídeš na to za čím "blázni" :no: ) a je to i pre neho zdravšie :ahoj:
(poprípade sa používajú na cvičáku i kúsky párkov)
Jediný "problém" býva na vrchnom konci vodítka...
Juraj1
Junior
 
Príspevky: 427

Re: Čokolada pre psov

Poslaťod Marian134 » Ned 09.12.2012 10:58

No tak musím niečo také skúsiť :smile: budem skušať všetko čo ste mi poradil a uvidím čo mu bude najviacej chutit :smile: Ale ani tými čokoládkami nepohrdne =) ale dávam mu ich len dva kúsky dodna =) ráno jak idem do školy a potom hned jak ma čaká ked prídem domov :lol:
Marian134
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34

Re: Čokolada pre psov

Poslaťod Juraj1 » Ned 09.12.2012 11:01

Marian134 píše:Ale ani tými čokoládkami nepohrdne =)

:ach: , už sme o tom písali o čom to je... + marketing a biznis :ahoj:
(niektorí :dunco3: nepohrdnú i :kak: ... to ešte neznamená, že im ich budem dávať...)
Jediný "problém" býva na vrchnom konci vodítka...
Juraj1
Junior
 
Príspevky: 427


Späť na Doplnky Stravy