byvolia koža, žuvacie kosti

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

byvolia koža, žuvacie kosti

Poslaťod phuture » Pia 11.04.2008 11:10

dávate svojim psíkom žuvať byvoliu kožu? máte dobré skúsenosti?
prípade je niečo vhodnejšie za účelom čistenia chrubu s čím by sa psík vedel tak dlho a dobre zabaviť ako s kosťou z takejto kože? :)
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Re: byvolia koža

Poslaťod Rika » Pia 11.04.2008 11:18

ja dávam, už od šteniatka je na to navyknutá, celé dni to žužlá :heh: ... bez kosti sa ide zblázniť, už je na to strašne navyknutá. Kosti sú po celom dome na každom pelechu :lol: .

Vdaka tomu sme sa aj vyhli ničeniu nábytku a iných vecí, taktiež aby kludne zostala sama doma,... no teraz jej musím brať kosť aj na návštevu, aby bola kludná :pac:

Inak teraz má 2 a pol roka a už sa jej začína objavovať zub. kameň, takže až také úžastné to nie je. ja rozmýšľam, že jej začnem čistiť zuby kefkou.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: byvolia koža

Poslaťod Bibiana » Pia 11.04.2008 11:25

Jasne.. Aj teraz práve jeden uzlík hryzká.. Chutí mu to.. Najlepšie je také v tvare kolieska, keďže nemá žiadny koniec, ktorý by sa dal nažužlať, tak sa s tým aj zabaví..
No a s tým čistením.. Sú pochúťky Greenies, s ktorými majú ľudia dobré skúsenosti, no peso sa s nimi nejako extra nezabaví.. :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: byvolia koža

Poslaťod phuture » Pia 11.04.2008 11:34

práve zubný kameň ma zaujímal, či tieto čistiace pomôcky sú dostatočné alebo je predsa len treba použiť zubnú kefku.
zrejme je teda koža dobrá ako zábava a prevencia pred ničením nábytku a spôsob ako zabaviť psíka v neprítomnosti ale ako čistiaci prostriedok nie je dlhodobo účinná.

Gopher sa akurát tiež s takou kosťou hrá/hryzie, preto ma napadlo, že sa na to opýtam :-)
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Re: byvolia koža

Poslaťod unicorn » Pia 11.04.2008 11:41

a ja som rozmyslal, ze co tomu mojmu v tom pelechu chyba a on uz pozral vsetky tie kosti :) musim mu dnes kupit zopar :)
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: byvolia koža

Poslaťod lusy » Pia 11.04.2008 12:47

mojmu to moc nechuti. ked chcem aby si zuzlal a bol kludny tak jedine normalnu kost.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: byvolia koža

Poslaťod NemesiS » Pia 11.04.2008 12:55

mojej sučke byvolie kože veeeľmi chutia
rada to žuje dokedy to nerozžuje
kosť mi vydrží tak pár dní...
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: byvolia koža

Poslaťod Lucifer » Pia 11.04.2008 13:54

Pre stenata su vhodne tie kosti z byvolej koze, ktore maju taku hnedu prirodzenu farbu. Pokial ma stena vyvazenu potravu, tak by sa stenatam nemala davat ta biela byvolia kost (s obsahom kalcia) a vselijake tie farebne kosti - zelene, ruzove...(napustene umelymi farbivami). My davame nasim surove telacie kosti, bykovce (byvolie penisy), Greenies a take na prirodnej baze (v tvare zubnej kefky, jezka, krokodila) - tie neprehanaju stenata :no: Potom su dobre este take zrolovane trubicky s roznymi prichutami (slanina, syr, jahnacina) a existuju aj s naplnami - syr, maso... :ahoj:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: byvolia koža

Poslaťod mimi » Pia 11.04.2008 14:33

ja davam moje Ginuske papucky a velky uspech ma aj udene ucho a hrtan
mimi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 457

Re: byvolia koža

Poslaťod kikula22 » Pia 11.04.2008 18:13

No tie papucky, uzliky, kosticky a este neviem co existuje. To je jeho!! Od malicka ich hryzka. A je to dobre aj na zuby vypadavanie. Aspon nehryzka nic ine. :lol:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: byvolia koža

Poslaťod Bibiana » Pia 11.04.2008 20:39

Ja papučky dávať nemôžem.. Maco to celé rozžužle a potom "podrážku" v zásade vždy celú zhltne.. Tak buď mu ju ťahám z krku keď vidím, že sa dusí alebo utieram grcočky ako to takmer hneď vyvracia.. Takže papučky bajbaj :smile:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: byvolia koža

Poslaťod Rika » Sob 12.04.2008 9:33

Ja dávam len kosti tie najväčšie pre NO z hnedej prirodzenej farby - iné totiž schrúme za pár sekúnd a tieto jej vydržia aspoň ten necelý týždeň. Inak už tiež mala aj bykovce, to sme nakúpili v TT, ked sme boli na pretekoch u nás totiž také nepredávajú, taktiež sme si vtedy nabalili aj voláke kosti v niečom obalené na čistenie zubov. Bola to pecka, škoda, že to u nás nekupujú. Dlho sa s tým vyhrala a navyše konečne kosť, kt. celú nezožrala.

My jej nemôžeme dávať ani z jeleňa, býky,.... ona totiž všetko schrúme a nechcem aby si ublížila, tak nám zostali už len tie kosti z byvolej kože... a aj tie máme občas problém zohnať. U nás v chovákoch je no na nervy.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: byvolia koža

Poslaťod Baarbora » Pon 14.04.2008 19:10

Hugovi zozaciatku chutili vsetky druhy zuvacich blbosti, najma usiska, teraz uz ho nejako nelakaju, iba tie "zive", tie hnusne smradalve :ach: inac dostava skor ozajstne kosti.
Naposledy upravil Baarbora dňa Uto 15.04.2008 19:19, celkovo upravené 1
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: byvolia koža

Poslaťod schnauzee » Pon 14.04.2008 22:37

Ferimu tiez kupujem tieto zuvacie sersamy, ale ak ma chut sa s tym bavkat, aj tu najvacsiu kost ma len na par hodin :ua: Kupujem mu len tie hnede, prirodne. Ci mu to cisti zuby neviem, ale viem jedno...desne mu to gebri labky :lol: vsetky chlpy na prednych labkach ma z toho potom dolepene, kusy tej kosti ma v nich zaschnute, no cisty prasiak. Takze mam pravidlo, ze tyzden pred vystavou uz ziadna kost. Mu to z tych lab vymyvam aspon ako sa da, aj tak je to bieda, vycesavanim mu vytrham viac chlpov ako toho sajrajtu, takze najlepsie nam na to ucinkuje cas :joint: ...ale aj spolu s predoslymi metodami
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: byvolia koža

Poslaťod Tasha » Str 30.04.2008 11:44

Tak ani mojim to nevydrží dlho. Ak má na to práve náladu, tak asi 1 hod. max 2. Ale to koliesko som ešte neskúšala. vyskúšam. dnes idem k vetovi... tak kúpim. aj prasačie ušká. tie im veľmi chutia. Aj keď to majú len na necelú minutku. :pac:
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Ďalší

Späť na Doplnky Stravy