škorica, bylinky a ďalšie pochutiny

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: škorica, bylinky a ďalšie pochutiny

Poslaťod Tobin » Ned 21.09.2008 0:17

Takto: Nedavam psiskovi di- a polysacharidy, ale iba monosacharidy. OK?
Ked si napisala, ze sa divis, ze mu zrazu davam cukor, tak to bol pre mna automaticky cukor, sacharoza, hydrolyzovana z repy/trstiny. Tu by som mu nedal, ziaden zivy organizmus ju nezuzitkuje, nepotrebuje a preto ani nesyntetizuje, enzymaticky ju hned stiepi na dva monosacharidy - axi dobre pamatam Obrázok (preto som pisal ze "ludsky vymysel"); repny cukor je vlastne chemikalia :hi:
Mieril som na to, ze si napisala "tzv. curry zmesi (zmesi typu masala)". Ale sak zmesi su su v Indii a okoli masala, tak to bolo asi iba mne menej zrozumitelne napisane a nestoji to za rec. A ja len, ze v tych zlozeniach z Wiki nikde chilli neni, sak tam nepatri, tak ma to dost prekvapilo, bo ma nikdy nenapadlo, ze by ho tam nejaky slovensky vykuk vyrobca pridaval.
A coze este nespis? My uz ideme s Tobom do hajan, zajtra robiiiiim :plac: :plac: :plac:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: škorica, bylinky a ďalšie pochutiny

Poslaťod Amaguk » Ned 21.09.2008 0:28

dobre, tak na uplne upresnenie:
1. psiskovi davas aj tie polysacharidy, ale nie vo forme bieleho rafinovaneho cukru :no: :no: :no:
ziaden zivy organizmus ju nezuzitkuje, nepotrebuje a preto ani nesyntetizuje

toto nie je pravda, cukrova repa a trstina su predsa zive organizmy a sacharoza sa bezne vyskytuje v dalsich rastlinach

Vznik a výskyt v přírodě
Sacharosa je v přírodě velmi rozšířená. Je důležitým metabolickým produktem všech zelených rostlin, kde slouží jako transportní rozpustný sacharid. Vzniká přenosem glukosylového zbytku z UDP-glukosy na fruktosu. Živočichové ji nesyntetizují.

Vyskytuje se ve stoncích, listech a plodech mnoha rostlin. V ČR je hlavním průmyslovým zdrojem sacharosy cukrová řepa (Beta vulgaris), ve světě je to cukrová třtina (Saccharum officinarum) a místně a v menším měřítku i další druhy rostlin jako např. datlovník (Phoenix dactylifera), některé druhy palem a javor cukrodárný (Acer saccharum).

http://cs.wikipedia.org/wiki/Sachar%C3% ... Drod.C4.9B
zjavne si mal na mysli, nie zive organizmy, ale zivocichy :no: :no: :no:

2. do curry korenia to chilli nepridava vykuk zo Slovenska ale Indovia samotni :no: je niekolko verzii curry prasku, z roznou kombinaciou tych korenin, co do toho idu (kurkuma, koriander, rascovec, zazvor, klinecky, skorica, kardamon, cierne korenie, mak, senovka grecka,....etc, etc.) nie vsetky zmesy obsahuju vsetky korenia,niektore su pikantne a niektore zase nie, zavisiiii
(btw, chilli spomina aj Wiki :no: )
hej, s tou "masalou" som sa zle vyjadrila, ale chcela som povedat, ze jednotny recept na kari prasok nie je
ok? :no:
a du uz na kute, :zz: rano mame cvicak :jupi:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: škorica, bylinky a ďalšie pochutiny

Poslaťod Tobin » Ned 21.09.2008 9:35

Dobre ranko Obrázok
Amaguk píše:zjavne si mal na mysli, nie zive organizmy, ale zivocichy

Yes, uz bolo dost neskoro. Trstina ani repa ti neda pac :lol: Aspon vidis, aky som ja "exaktny" :bum:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: škorica, bylinky a ďalšie pochutiny

Poslaťod Amaguk » Ned 21.09.2008 9:41

ospravedlnuje ta pokrocila nocna doba :smile:
bezim cvicakba :ahoj:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: škorica, bylinky a ďalšie pochutiny

Poslaťod Bibiana » Pia 24.10.2008 11:54

Skúšali ste už niekto Amarantové perličky?? Dnes som to zbadala v obchode, vyzeralo to celkom fajne, ako taká prísada k masku či kvasniciam a pod, hm?

Výborný doplnok bielkovín pre vegetariánov, športovcov, starších ľudí. Napomáha správnemu fungovaniu tráviaceho systému, pretože obsahuje veľa vlákniny. Perličky sú pufované, takže ich netreba ďalej upravovať. Amaranth je základom pre vyváženú stravu obsahom minerálnych látok (Ca, Mg, Fe, vitamíny B, C, E). Energetická hodnota (100g): 1517kJ/361,1kcal. Amarant je vhodný aj pre malé deti a staršie osoby, pretože obsahuje aminokyselinu, ktorá podporuje tvorbu a regeneráciu mozgových buniek a duševný vývoj dieťaťa.
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: škorica, bylinky a ďalšie pochutiny

Poslaťod Tobin » Pia 24.10.2008 12:04

Zaujimave zlozenie... ale psovi by som to nedal, lebo to narusi rovnovahu vitaminov a mineralov v krmive... Ku granulam asi OK...
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: škorica, bylinky a ďalšie pochutiny

Poslaťod Bibiana » Uto 28.10.2008 23:25

Díky Tobin za názor :jop: :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: škorica

Poslaťod sonča » Str 05.11.2008 11:30

max píše:
a este som zabudla, ze som zacala do misky s vodou pridavat lyzicu jablkoveho octu, to zase hovoril Stourac, ze je to dobre



môj havino má prekyslený žalúdok, nemohol by mu ten jablkový ocot do vody robiť zle?
sonča
Nováčik
 
Príspevky: 45

Re: škorica, bylinky a ďalšie pochutiny

Poslaťod krista » Str 12.11.2008 11:21

Sonča,kľudne dávaj, napriek tomu že sa volá "ocot,jablčný ocot neutralizuje kyselinu.Mne to odporučili na gastroenteorologii,každé ráno nalačno a FUNGUJE to !!!!! :ahoj:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: škorica, bylinky a ďalšie pochutiny

Poslaťod blackcat8885 » Str 08.04.2009 17:26

Neviem do ktorej temy to dat ale myslim,že tu-môžem dať psovi lúpané slnečnicové semienka nie?Občas na spestrenie stravy
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce
J.R.Ackerley

www.bernymaxi.weblahko.sk
blackcat8885
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 196

Re: škorica, bylinky a ďalšie pochutiny

Poslaťod Baarbora » Str 08.04.2009 19:42

myslim, ze je to zbytocne, semiacka nepohryzie, takze ako vojdu, tak vyjdu :smile:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: škorica, bylinky a ďalšie pochutiny

Poslaťod Cathie » Štv 09.04.2009 9:00

Blackcat - dobre su iba ked ich pomelies alebo rozdrvis, vtedy ich pes aj zuzitkuje.. :no:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: škorica, bylinky a ďalšie pochutiny

Poslaťod blackcat8885 » Štv 09.04.2009 9:17

jasne ze ich podrvim viem ako je to aj hrasok ked som dala cely tak taky aj vysiel :smile:
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce
J.R.Ackerley

www.bernymaxi.weblahko.sk
blackcat8885
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 196

Re: škorica, bylinky a ďalšie pochutiny

Poslaťod Betka » Pia 10.04.2009 13:51

no lebo ho nevedel dobre požuť... hrášok je dosť malý.
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: škorica, bylinky a ďalšie pochutiny

Poslaťod Bimbinka » Pon 03.08.2009 11:11

ake bylinky a vsemozne su vhodne pre dobro psika a naco su?? vie mi to tu niekto vypisat?? vdaka
Bimbinka
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy