Kedy dávať večeru ?

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Kedy dávať večeru ?

Poslaťod ipinko » Pia 12.02.2010 17:20

ja mu davam obed o cca dvanastej a veceru o cca siedmej
ipinko
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67
Bydlisko: kúsok od IL

Re: Kedy dávať večeru ?

Poslaťod zuzulka232 » Štv 18.02.2010 23:44

Veceru cca. medzi 17:00-19:00.
zuzulka232
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Kedy dávať večeru ?

Poslaťod mária » Pia 19.02.2010 18:01

Raňajky o 7hod,obed o 13hod,večera o 19hod.Má pol roka.Ak by som vynechala jednu dávku-zožerie mňa :haha: :haha: :haha:
mária
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Re: Kedy dávať večeru ?

Poslaťod bobík » Pon 22.02.2010 16:31

vecera okolo 18:30 :ahoj:
:)
bobík
Šteniatko
 
Príspevky: 69

Re: Kedy dávať večeru ?

Poslaťod Tobin » Uto 23.02.2010 1:38

Naco sa orientovat na nejaky konkretny cas jedla?
Princip vecere je inde: Bud psa vyblaznim na poslednej vychadzke, ktorej cas zavisi odo mna, dam veceru a spat, alebo dam papat - a tento cas tiez urcujem podla svojich potrieb, za hodinku-poldruhej vyblaznim a - do postele (u nas do postele, u niekoho do pelechu :ach: ). Ide o tu nadvaznost vecera -> posledna vychadzka, a to kvoli torzii zaludka, hlavne u velkych plemien). Samotny cas dna v tom nehra ziadnu rolu.
A napr. ranajky: mozu byt pred rannou vychadzkou (zas treba po jedle dodrzat aspon hodinku kludu), alebo po nej. Cas? No ked sa zobudim. No a z toho potom vyplyva aj cas dalsieho jedla a aj cas vecere.
Ne?
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Kedy dávať večeru ?

Poslaťod ipinko » Str 24.02.2010 19:28

Ne!Lepsie je davat jedlo o konkretnom case kazdy den.PEs si urobi navik a o takom case bude cakat na jedlo :yes:
ipinko
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67
Bydlisko: kúsok od IL

Re: Kedy dávať večeru ?

Poslaťod Tobin » Str 24.02.2010 19:32

Ne, neni. Teda, vo vseobecnosti ne. Ved to, ze si zvykne... A ked nebude moct v tu svoju hodinu dostat? To sa moze stat castejsie, ako clovek ocakava. A ked nebude hladny? Heh?
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Kedy dávať večeru ?

Poslaťod nono » Str 24.02.2010 20:36

Večeru dávať večer, tiež sa prikláňam k názoru že to nemusí byť otrocky vždy v tú istú a presnú dobu.
nono
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 107
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Kedy dávať večeru ?

Poslaťod Mackie » Str 24.02.2010 21:47

od mojho posledneho prispevku sa u nas malo zmenilo - domov pridem najskor o pol 7, hodina-dve vonku, nachystat jedlo sebe, a potom prisposobujem - ak potrebujem rano skor vstavat, alebo niekam cestujeme, dam jest skor napr. uz o 8, aby sa rano vyprazdnili.. ak budem doma cely den, staci okolo 10.. ak sa v noci presuvame do druheho bydliska, dostanu az o 12
fixacia na cas alebo aktivitu nie je podla mna dobra, cez vikend prideme z dlhej vencovacky napr. o 4 a uz chcu jest.. smola, musia cakat, preto sa aj po pracovnodnovych vecernych vychadzkach snazim aj vnutri este o nejake zabavenie psov, aby to nebolo prisli sme zvonku=ideme jest
a povecerne vencenie vacsinou ano, ak cas vecere + 2 hodiny = cca do polnoci a rano si chcem pospat dllllho
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10417
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Kedy dávať večeru ?

Poslaťod Sunny » Pia 12.03.2010 12:48

U nás funguje zvyk večera = ide sa spať. Veeelice prevelice sa mi to osvedčilo najmä počas víkendových akcií, keď sme niekde het a psi tam musia byť v aute, prípadne v klietkach. Vedia, že po večeri už bude klid, nič zaujímavé sa diať nebude a ide sa spať. A pekne si zalahnú a do rána chrnia.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Kedy dávať večeru ?

Poslaťod nono » Pia 12.03.2010 17:45

Sunny - to máš dobre, mne keď sa Nones navečeria, akoby chytil druhý dych, lieta po byte ako drak, a vystrája, ako malé decko. A po 1/2 hod odpadne a do rána o ňom neviem :pac: . Ale tesne po jedle je čistý blázon.
nono
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 107
Bydlisko: Dunajská Streda

Re: Kedy dávať večeru ?

Poslaťod Sunny » Pia 12.03.2010 17:59

Aj u mňa boli také snahy. Zatrhla som to, hlavne kvôli huskám, žrali fakt hodne a nechcela som, aby s plným žalúdkom lietali a válali sa.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Kedy dávať večeru ?

Poslaťod lavyrle » Pia 12.03.2010 18:02

Kedže u nás sa ešte papká 4-5x, večera vychádza medzi 19.00-19.30. Na dlhšiu prechádzku ideme predtým, ale aj po večeri ide ešte min.2x vonku na chvíľku. Inak najnošie poznatky hovoria o to, že aktivita po jedle nemá súvis s torziou. A napríklad - predtým sa odporúčali vyvýšené misky ako prevencia torzie a teraz sa zistilo, že práveže oni spôsobujú väčšie hltanie jedla a to skôr môže spôsobiť torziu. Ale to je už mimo tému :nwm:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kedy dávať večeru ?

Poslaťod blackcat8885 » Pon 29.03.2010 17:52

ja davam nasim hafanom ranajky medzi 7-9.00podla toho ci mam skolu a veceru medzi 17-18.00v zime a v lete medzi 18-19.00,pred krmenim ich vybeham a po krmeni oddychuju aspon 2hodky
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce
J.R.Ackerley

www.bernymaxi.weblahko.sk
blackcat8885
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 196

Re: Kedy dávať večeru ?

Poslaťod Corinne » Pon 24.05.2010 15:54

V zime som davala o 18:00 a teraz, ked je vonku dlhsie svetlo, tak o 19tej :smile:
Zazrel som v psích očiach prchavý výraz pobaveného pohŕdania a som presvedčený, že psi si v podstate myslia, že ľudia sú blázni.
Corinne
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 652
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy