Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod wer » Pon 19.10.2015 17:32

a inak to odporucane davkovanie na mechoch povazujem skor za marketingovy tah - este som sa nestretla so psom, co by mu ta davka stacila...
a nevazim uz, hmmm, dobrych 15 rokov :heh: proste davam podla potreby. ved to sa aj meni podla okolnosti - aktivit, rocneho obdobia... navyse mava odmeny, suseniny rozne a pod...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod elfinka » Pon 19.10.2015 17:46

Bebis píše:Elfi, Roen je na mase uz skoro 4 roky :smile:

Sa mi zdalo :yes: Ono granule su energeticky na tu istu vahu tak 2-3x nadupanejsie takze sa to neda len tak porovnavat a scitat. Fido na mase mal davku 1kg, granuli ma tych 360-400g (odhadom).

wer píše:ja by som nedavala pre psov v zatazi.

Preco? Je lepsie davat menej nadupane granule v dvojnasobnej davke? Neni to jedno, ci si tu zataz pes urci sam svojim temperamentom a nezastavitelnym pobehovanim, alebo clovek tym ze mu ju natlaci nejakym sportom? :nwm:

Ja totiz tiez krmim zatazovkami, s tou logikou ze ked proste pes zjavne vela energie spotrebuje, tak mu jej musim vela dat v krmeni. A zas nemam uplne chut mu tlacit tych granul malokalorickych nejake velke mnozstva, pretoze to predsa zas musi byt zataz na zaludok, travit kopu balastu. A aj vyssie riziko torzie ked bude zrat prilis velke mnozstva.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod wer » Pon 19.10.2015 18:58

z coho sa najviac pribera? z balastu. :heh: ako boli radene cestoviny... staci davat psovi rozky a bude ako bravcek. :haha:

a ja osobne krmim takymi, kde su tie pomery asi take, ako v beznych zatazovkach :heh: vo vsetkych druhoch...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod hriva » Uto 20.10.2015 6:26

No..Bria mala vždy menej ako odporúčaná dávka písaná na vreci :joint:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4813

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod pigie » Uto 20.10.2015 6:32

Samotne rozky by boli na dlho. Hugo kedysi dostaval k normalnej 2-2.5kg davke :haha: 4-6 rozkov s mastou denne (boze, pamatam si tu dovolenku doteraz, ked som zacala, mama neverila, ze ten pes tolko zozere, ked je ako rebrinak :haha: a po tyzdni prehodnotila, ze niektori psi fakt na to nevypadaju, ze kolko zozeru :heh: ), aby pribral 3-4kg :haha: Inak, ja osobne cestoviny a ryzu v strave nerada vidim. Takmer vsetky psi, co poznam s torziou posli prave na ryzu v strave :ua: Ja mam krpateho zase na 350g, :kak: 4x denne a to nestiha ani na pole dobehnut :haha: Ale konecne je doma mast, tak uvidime :ha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod clupko » Uto 20.10.2015 9:01

wer píše:a inak to odporucane davkovanie na mechoch povazujem skor za marketingovy tah - este som sa nestretla so psom, co by mu ta davka stacila...

ale stretla, averymu bezne staci tolko, kolko pisu, tj. tych cca 340g
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod wer » Uto 20.10.2015 9:12

tak beriem spat :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod pepa78 » Uto 20.10.2015 19:04

...nejak sa to tu rozbehlo...pohnem sedláckym rozumom a pridám na gramoch :jop: dik
pepa78
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod Bad » Štv 04.02.2016 16:32

Nemáte někdo tip na "amarouny"? Jako celodenní stravu v jedné piluli?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod pigie » Štv 04.02.2016 16:34

Tip na amarouny nemam, ale s Hugom chodim na infuzky raz za cas, ked mu beru krv kvoli kontrole uz pred nasadenim meloxycamu, nechame mu kanylu a 4 dni chodim s nim na infuzky. Pekne po nich pookreje.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod Bad » Štv 04.02.2016 17:11

a co mu kape?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod pigie » Štv 04.02.2016 17:16

Glukoza hlavne, NaCl a priznam sa, ze nefim, ci mu este nieco k tomu davaju. Len viem, ze niekedy, ked zle tecie, tak skoncia pri tej glukoze, ze ta je podstatnejsia.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod pigie » Štv 04.02.2016 19:44

Bad, sme boli dnes na krvi, bohuzial infuzky nedostal, ale pytala som sa aspon. Ze kedze on nemal traviaci ani iny problem, vypadalo to na akutny problem, nie dlhodobu podvyzivu - v podstate nemal ziaden problem okrem zlej pecene, dostaval len tu glukozku a NaCl. Neskor uz len glukozu - vraj to tak celkovo doda energiu, samozrejme, mozu do toho pichnut este nieco. No, ale Hugo mi po tych infuzkach naoaj tak ozil, bohuzial uz dlhsie ich nedostal, lebo uz zacina byt problem mu zaviest kanylu stale viac a viac :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod janajka » Štv 04.02.2016 21:56

a mne bolo chovatelkou povedane, ze mam davat 80 percent toho co pisu na vreci granul. A aj davam, vlastne ani neviem kolko uz teraz davam, lebo tiez to riesim odhadom, za tie roky. Bakovi dvakrat viac ako Gaii a aj tak je chudy ako radiator. Vazia obaja uplne rovnako 19,5kg.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod Bad » Pia 05.02.2016 6:40

pigie píše:Bad, sme boli dnes na krvi, bohuzial infuzky nedostal, ale pytala som sa aspon. Ze kedze on nemal traviaci ani iny problem, vypadalo to na akutny problem, nie dlhodobu podvyzivu - v podstate nemal ziaden problem okrem zlej pecene, dostaval len tu glukozku a NaCl. Neskor uz len glukozu - vraj to tak celkovo doda energiu, samozrejme, mozu do toho pichnut este nieco. No, ale Hugo mi po tych infuzkach naoaj tak ozil, bohuzial uz dlhsie ich nedostal, lebo uz zacina byt problem mu zaviest kanylu stale viac a viac :ua:

nedáváš mu glukopur do jídla? (jsem Badymu pekla linecké s glukopurem, když měl období lineckého, už ho to přešlo :ua: :hmm: )
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy