Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod Bebis » Pon 19.10.2015 2:14

cize dokopy ma denne 550g?
vobec sa neriad tabulkami, ked to psovi zjavne neprospieva, moj madar musi zozrat denne minimalne 800g, lebo na druhy den by uz bol ako radiator...
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod wer » Pon 19.10.2015 5:37

aj mne sa to zda velmi malo. hlavne pre aktivneho psa - ti vedia vydavat energiu asi aj v spanku :heh:
a teda, pridavat dlhodobo len maso ku granuliam - no, nie moc dobry napad. to uz mu tam radsej nechavaj aj tu kost.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod hriva » Pon 19.10.2015 6:25

M sme mali weimara z útulku s rovnakým problémom. Rok vyzeral ako z koncentraku, pokaslane celé trávenie, až po roku konečne začal priberať
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4813

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod pepa78 » Pon 19.10.2015 7:01

Ahojte, dakujem za odpovede...skúsim zvýšiť dávku granúl a to mäso? M§žem tým niečo pokaziť, rovnováhu látok v tele a podobne, že...ak k tomu mäsu pridám zeleninu, prípadne ryžu? Alebo mám nechať len granule na vyššej dávke a občas mäso? No jako vidím, musím naštudovať... Ďakujem
pepa78
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod Bebis » Pon 19.10.2015 11:00

a nemozes krmit len masom? cestoviny k masu su na nabratie vahy vhodnejsie, nez ryza.
na tvojom mieste by som psovi davala aspon nejaky cas len jeden druh stravy . granule alebo maso, nech si na nieco zvykne a potom mozno pridavat nieco navyse...
kazdopadne davku granul zvys, 32kg je taka normalna vaha na fenu weimara, nemyslim si, ze by mu uskodilo mat o 3kila viac :no: a teda 32kg ma aj moj madar, a jemu staci dat raz o trosku menej a hned to na nom vidiet... jemu kebyze davam 550g, tak by nas doma zozral :lol:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod pepa78 » Pon 19.10.2015 15:49

Bebis píše:a nemozes krmit len masom? cestoviny k masu su na nabratie vahy vhodnejsie, nez ryza.
na tvojom mieste by som psovi davala aspon nejaky cas len jeden druh stravy . granule alebo maso, nech si na nieco zvykne a potom mozno pridavat nieco navyse...
kazdopadne davku granul zvys, 32kg je taka normalna vaha na fenu weimara, nemyslim si, ze by mu uskodilo mat o 3kila viac :no: a teda 32kg ma aj moj madar, a jemu staci dat raz o trosku menej a hned to na nom vidiet... jemu kebyze davam 550g, tak by nas doma zozral :lol:


...vieš, že niekedy mám ten pocit, že keď by som sa nehýbal tak ma zožere ? :lol: cestoviny môžu byť hocijaké ?
pepa78
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod elfinka » Pon 19.10.2015 16:00

Mne teda 360g granuli + nejake maso nepride zas tak malo, zatazovky mavaju mensie davkovanie nez nizkovyzivove granule. Je rozdiel ci niekto krmi granulami co maju bielkoviny/tuky 20/10, alebo tymi co ma on co maju 28/20. Ale ak je stale chudy, nebala by som sa pridat, to co je na vreci je len take prve odporucanie, a podla psa sa potom prida alebo uberie.
(Fido ma tiez zatazovky, ale viac nez tych 400g dostat nemoze, proste viac uz nestravi a hnackuje z toho. Tak je to stale hovichrt :heh: )

Bebis - ty krmis granulami, a zozerie denne 800g granuli? :oo: Vsak to je pri vlhkosti 10% ekvivalent 2kg masa (vlhkost ratam 65%) :oo:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod pepa78 » Pon 19.10.2015 16:22

elfinka píše:Mne teda 360g granuli + nejake maso nepride zas tak malo, zatazovky mavaju mensie davkovanie nez nizkovyzivove granule. Je rozdiel ci niekto krmi granulami co maju bielkoviny/tuky 20/10, alebo tymi co ma on co maju 28/20. Ale ak je stale chudy, nebala by som sa pridat, to co je na vreci je len take prve odporucanie, a podla psa sa potom prida alebo uberie.
(Fido ma tiez zatazovky, ale viac nez tych 400g dostat nemoze, proste viac uz nestravi a hnackuje z toho. Tak je to stale hovichrt :heh: )

Bebis - ty krmis granulami, a zozerie denne 800g granuli? :oo: Vsak to je pri vlhkosti 10% ekvivalent 2kg masa (vlhkost ratam 65%) :oo:


Ďakujem za odpoveď...skúsim zvýšiť dávku na 450g ( ráno, pred odchodom ) + cca 250g masa ( cca 18:00 večer, po aktivite vonku ) a uvidím čo to urobí...k mäsu zeleninu, prípadne cestoviny a snáď začne nabera...inak ako je to s :kak: keď prídeme domov nájdeme menšiu kopku :kak: + potom keď sme vonku tak má redšie :kak:
Naposledy upravil pepa78 dňa Pon 19.10.2015 16:25, celkovo upravené 1
pepa78
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod hruska » Pon 19.10.2015 16:23

mne suka po prichode z utulku tiez dost slho nevedela nabrat, zvysila som davku a casom sa to spravilo.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod clupko » Pon 19.10.2015 16:35

Offtopic: ciste len tych granul mi to nepride malo, ked su este aj pre psy v zatazi. nas ma cca 31kg a denne dostava takych 340-360g granul. ale jasne ze zalezi od konkretneho psa a jeho kondicie a aktivit, to ja len pre porovnanie.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod wer » Pon 19.10.2015 16:50

ja by som nedavala pre psov v zatazi.
a teda poznam 20 kg psa, co zerie viac ako moj 40 kg. veeeela robi temperament. :no: je chudy, pridam. to hovori aj selsky rozum. :jazyk:
a este raz. v samotnom mase nema pes vsetko potrebne. a cestoviny to vonkoncom nezachrania. bud nastudovat dokladne problematiku, alebo krmit kvalitnejsimi granulami.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod pigie » Pon 19.10.2015 16:55

Akoze je temperamentny malo alebo vela? Sa pytam, bo ja mam kazdeho z opacneho konca a chrdi su obaja a zeru obaja uplne mimo tabuliek :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod wer » Pon 19.10.2015 16:56

vela. nepoznam temperamentneho psa tucneho.
nehovorim o nezravcoch. to nema nic s temperamentom.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12687
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod akuk » Pon 19.10.2015 16:58

wer píše:a teda poznam 20 kg psa, co zerie viac ako moj 40 kg. veeeela robi temperament. :no: je chudy, pridam. to hovori aj selsky rozum. :jazyk:

jj :yes: nasa fenka, presne ten pripad :lol: do 2 rokov ako vesiacik, tenkô :no: ale aj spat bezala :heh: ma 10 kg menej ako pes a dostava vacsiu davku stale
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod Bebis » Pon 19.10.2015 17:18

Elfi, Roen je na mase uz skoro 4 roky :smile:
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy