Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod Nanda » Štv 01.11.2012 18:45

Ahojte.
Chcem sa opýtať čo by som mohla pridávať do stravy keď je psovi na dotyk cítiť rebrá? Je dlhosrstý tak na pohľad to nevidno práveže sa zdá že je tučný. Dostáva vždy takú istú dávku a skoro každý druhý deň maso. Niekedy behá viac a niekedy ide len na venčenie. No stále sa drží váhy 23-25 ale tie rebrá nechápem ako vykukli.
Čo by som mu mala dávať viac jesť? Alebo nejaké recepty? koľko krát za deň?
Ďakujem.
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod hruska » Štv 01.11.2012 18:46

olej, mast (bravcovu, husaciu), celkovo zvysit davku. Zasa lepsie chudsi pes ako tucny, na druhej strane na zimu by som asi pridala za hrst zradla plus tu mast.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod CraObs » Štv 01.11.2012 18:50

cítiť rebrá na dotyk je zdravé :nwm: teda ak nie je ako xilofón..
inak najjednoduchšie je zvýšiť dávku
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod moth » Štv 01.11.2012 18:52

tak ako hruska pise, mozno by som pred topenou mastou uprednostnila surove sadlo - bravcove, kacacie (vseobecne aj akekolvek maso z tychto zvierat je kaloricke), ale zacat pridavat postupne, aby ho to neprehnalo :yes: tiez je dobre na pribratie ako priloha suche tvrde pecivo/chlieb, alebo varene cestoviny :yes:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod hruska » Štv 01.11.2012 18:58

s dlhsou srstou je to na nervy, mne sa moja zdala chuda, ked bola mokra a potom vyschla.. :lol: Teraz uz mam odsledovane, ze taky ideal pre nu je tych 15,5kg, viac je vela.
Ale urcite maju byt rebra citit, pes nema byt ako rebrina, ale ani "pri sebe". Menej je urcite lepsie, ale tiez to ustrazit, nech pes nevyzera takto :lol:
Obrázok
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod Nanda » Štv 01.11.2012 19:02

Dostáva granule v vačších dávkach. Aj cestoviny z obedu, lebo ja veľký jedač nie som, tam skončí v miske moj obed. Najčastejšie maso, cestoviny, šťava.
moth píše: tiez je dobre na pribratie ako priloha suche tvrde pecivo/chlieb, alebo varene cestoviny :yes:

On suché tvrdé pečivo nemusí. Ani chleba, sem tam normálny rožek ale nie veľa. Snažím sa teraz mu dávať viac a viac.
A ako s tou aktivitou? Behanie a podobne? Nemusím ju znižovať?



hruska - No jemu je až moc cítiť tie rebrá, nikdy to tak nemal. Viem že ich nemože mať úplne schovaté ale predsa.
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod hruska » Štv 01.11.2012 19:04

alebo odcervit..
Ak sa ti ozaj zda chudy, skus pridat kusok masti, stoji ani nie euro a pri tej davke dlho vydrzi.
Nevidim dovod znizovat aktivitu, ak pes vladze.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod moth » Štv 01.11.2012 19:09

aktivitu urcite neznizuj, pestuje si tym svaly to je velmi dolezite :yes: skor pridaj na tom jedle, mozno aj nejake tucne kyslomliecne vyrobky, ak ma rad :yes:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod Nanda » Štv 01.11.2012 19:11

Možno budem teraz vyzerať ako debil no keď má pes červy tak ich má aj v :kak: nie? Ja som v nich nič také nevidela.
A to aj do granúl? V živote som mu masť do jedla nepridávala.

Má rád syr v tých plátkoch. Tak vždy keď ho máme dám mu. :yes: Aj jogurty niekedy nedával. može jesť aj ryby z konzervy nie? :nwm:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod hruska » Štv 01.11.2012 19:14

mojej pri vysetreni :kak: nasli skrkavky, ja som volnym okom nic nevidela. Takze tazko povedat..
Kludne mast na granule, ci k masku a ryzi/cestovinam, ale ako pise moth, zo zaciatku radsej menej, nech sa z toho pes nezo :kak:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod moth » Štv 01.11.2012 19:21

Vnutorne parazity nemusis zrovna vidiet vo vykaloch, preto aj na vysetrenie k vetovi sa nosia nazbierane vzorky :kak: z niekolkych dni :yes: Cisto teoreticky by to mohlo byt vidiet na kvalite srsti a mozno aj na apetite versus vahe, ale to je len teoria. Ak si si nie ista daj vysetrit :kak: veterinarovi, neodcervuj tabletkami zbytocne.
Syry davaj kludne, ale pokial mozno s minimalnym obsahom soli. Konzervovane rybicky mozu byt, ale nie casto, a vzdy take ktore su vo vlastnej stave, pripadne v slnecnicovom oleji (nie sojovom) a vzdy citaj zlozenie - obsah soli :yes:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod Nanda » Štv 01.11.2012 19:25

Pojdem kúpiť alebo poprosím tatina.
Najskor na začiatok mu budem dávať trocha a uvidím ako to bude jesť. Ďakujem :yes:

Naši mu dali dnes ryby a najskor ich nejedol no potom vylizoval aj misku. Ešte raz ďakujem :pusa:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod Monika & Parsonky » Štv 01.11.2012 19:38

a koľko mu tých rebier trčí? zrátaj. :no:
ak mu zvykneš dávať to, čo ostane od obeda, tak nie je dôvod, aby bol vychudnutý. možno sa ti to len zdá a nie je to nič, čo treba riešiť. :no:
mne dosť často povedia, že mladšia fena je vychudnutá, aj na výstave nám to dali do posudku, ale ja viem, že je akurát, teda isto ju nebudem prekrmovať. zasa staršia mi príde pribratá, ale ona má len takú malú, zavalitú postavu a chlpy. :lol:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod Nanda » Štv 01.11.2012 19:51

Takých 9-10 rebier. No len on má strašne veľa srsti :ach: . Preto sa mi zdá byť tučnučký. No uvidím, začnem dávať tú masť na granulky a masko s cestovinou alebo ryžou. :yes:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Čo pridávať do stravy aby pes pribral?

Poslaťod Luuu » Pon 12.11.2012 12:28

Ja by som tiež rada vedela čo s ním ked veľmi nechce jesť... iba trochu popapá a koniec... neviete poradiť niečo na pribratie... aj ľudia z okolia nám hovoria že je chudý.... neviem čo s ním :ua:
Obedience- moja záľuba
Obrázok
Luuu
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 53

Ďalší

Späť na Doplnky Stravy