Ester-C

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Ester-C

Poslaťod Laura » Ned 06.07.2008 11:54

Aka je vohdna dávka pre stendo stredného plemena?
"Border collie, pravému a neúnavnému pastierovi by v srdci vždy malo ostať miesto na stádo oviec kľudne sa pasúcich na rozľahlých lúkach a pasienkoch."
Laura
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 701

Re: Ester-C

Poslaťod Amaguk » Ned 06.07.2008 13:17

tito to maju rozpisane, kolko davaju stenatam podla veku (v pravom stlpci): http://www.aniaksibes.com/feeding.shtml ... ngSchedule

dobra vec na vitamine C, je za nim neda predavkovat :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ester-C

Poslaťod Laura » Pon 07.07.2008 19:09

Dakujem.

A aky je rozdiel medzi Ester C - 500mg a Ester C -1000 mg?

Podla toho navodu sa ma davat steniatkam od 4 mesiacov 500mg doobeda a 500mg poobede . Nie je to neako vela?
"Border collie, pravému a neúnavnému pastierovi by v srdci vždy malo ostať miesto na stádo oviec kľudne sa pasúcich na rozľahlých lúkach a pasienkoch."
Laura
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 701

Re: Ester-C

Poslaťod Amaguk » Pon 07.07.2008 20:30

rozdiel je zrejme len v davkovani

co sa toho mnozstva tyka, neviem...su to dlhorocni chovatelia, ta snad vedia, co robia
ale ak chces nejake odbornejsie stanovisko, odporucam napisat do poradne MVDr. Stouraca (CHS ND Bonoda)
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Ester-C

Poslaťod IKA1 » Pon 12.01.2009 16:37

ahoj .. čo poviete na nápad kúpiť šípkový čaj .. sypaný /majú šípka a ibišok/ a dávať psíkovi do stravy ..

.. neviem ako inak zohnať šípkový prášok - čo by zdroj vitamínu C
.. dalšie riešenie je výťažok z acerolly .. ten som našla v spojení s medom .. celkom zaujímavý výrobok tiež
IKA1
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126

Re: Ester-C

Poslaťod katy » Uto 03.01.2012 13:18

Ahojte, trochu oživím túto tému :)

hladala som na nete esterC a natrafila som na tuto stránku:

http://www.damianvit.sk/kategoria/skupi ... vitamin-c/

celkom sa mi pozdáva tá cena kilového balenia len ktovie, či sa dá tomu veriť, co na to poviete? mám 11 ročného psíka a chcela by som mu začať pridávať do varenej stravy céčko a celkom ma to zaujalo.... :smile:
katy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Ester-C

Poslaťod Icebreg » Pia 22.06.2012 20:05

lucik píše:Mayaa, dakujem, si zlata, ale to je balenie 30 tabliet za 500 Sk, to je trochu dost :smile:

aby ste boli v obraze, chcem urobit z Gipsynky pokusneho psika a vyskusat kuru na klby megadavkami vitaminu C..
citajte dolu na webstranke http://www.bandogchico.wbs.cz/Plemeno.html



Ako dopadla ta kura pre psika?
Pomohlo to?

A moze sa davat psovi preventivne cesnak? :D Ak to udajne pomaha cloveku (i ked niekomu vobec nie, zalezi od organizmu udajne..)

Udajne u ludi je jedno kolko vit C sa dava, raz som cital ze maximalna davka bola 300gramov C-ecka (tj 300 000 mg) za 24 hodin a cloveku sa nic nestalo.. cize sa to len vyluci, to je teoreticky velmi super, ze sa s tym neda predavkovat.. Plati to ale aj u psov ? (samozrejme prihliadajuc na jeho nizku hmotnost)
Icebreg
Snoopy
 
Príspevky: 183

Re: Ester-C

Poslaťod lucik » Ned 24.06.2012 6:29

neviem to posúdiť, nikdy sme tú kúru nedotiahli nejako ďaleko, lebo zároveň sme vždy brali chondroprotektíva, takže neviem dať smerodatný výsledok..
no určite by som teraz išla na to trošku inak, ak by mal pes problémy - čistým vit. C, nekyslelinovým, vo vysokých dávkach.. no Gipsynka už nie je medzi nami a obidve terajšie psice mám zdravé..
kŕmime surovou stravou, cesnak dávam do žrádla tak raz týždenne - čosi ako prevenciu pred červíkmi :no: raz sa mi stalo, že som to s množstvom cesnaku v jednej dávke asi prehnala, psica mi blinkala, predpokladám, že jej to podráždilo žalúdok, tak treba s množstvami opatrne :no:

megadávky vit. C by som dávala aj pri akýchkoľvek imunitných problémoch, u psa som zatiaľ vyskúšala 2g dennú dávku bez hnačkovania, vyššie som zatiaľ nešla.. nerobí problém naraz dať vysokú dávku, ale opačne, znižovať (vysadzovať) by sa malo postupne, nie naraz..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5961
Bydlisko: Piešťany

Re: Ester-C

Poslaťod juba » Sob 30.06.2012 22:39

česnek je pro psy přinejmenším nevhodný protože poškozuje červené krvinky
juba
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 134

Re: Ester-C

Poslaťod Dasha » Pon 22.12.2014 9:34

Ak by mal niekto záujem o Ester-C. Dve krabičky po 60 tbl.
viewtopic.php?f=68&t=23559#p1169464
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Predchádzajúci

Späť na Doplnky Stravy