Doplnky na kĺby

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Elis » Uto 18.08.2020 9:04

prave -kdyz mam stareho psa a neco zafunguje :ha: -je mi jedo proc, hlavne ze to maka :ha:
dej vedet. taky me to zajima.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Nisus » Štv 17.09.2020 11:51

Dokedy dávate mladým šporťákom kĺbovku? Olčovi dochádza a rozmýšľam, či mu objednať ďalšie balenie alebo ako. V auguste mal rok. Ešte poznámka, že je na surovej strave.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1855

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Elis » Štv 17.09.2020 16:59

a celou dobu mu to davas?
jestli ano, tak bych dala pauzu -jestli ted neplanujes nejakou extra zatez :no:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Nisus » Štv 17.09.2020 19:03

Áno, odkedy prišiel domov a ešte stále to dostáva. Čo sa týka záťaže, tak by som povedala, že primeraná plemenu a skoro 40temu týždňu tehotenstva. Teda žiadne dvojfázové tréningy, ale tak trénujeme ešte párkrát do týždňa, behať chodí 3x do týždňa cca a denne má tak 2-3 prechádzky, dokopy cca 2,5 hodiny prechádzok denne.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1855

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Cathy » Pia 09.07.2021 8:46

Ahojte, hľadám niečo na kĺby pre retrievera 9,5roka - 30 kg. Dlhšie mu trvá kým vstane, ráno je stuhnutý, ale pohyb zatiaľ ok, bolesti som si nevšimla. Nie je to žiadny športovec, bez záťaže, iba klasické prechádzky a voľnobeh po záhrade.
Bude vhodný canvit chondro maxi ? Ďakujem za pomoc :ahoj:
Cathy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 222

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Sunny » Pia 09.07.2021 9:29

Ak sú problém kĺby, ja teraz dávam Alavis triple blend a spokojná som. Ak je problém chrbtica, nasadila som Milgamu N a asi po 2 týždňoch fakt vidím zlepšenie.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Cathy » Pia 09.07.2021 9:46

Myslím, že kĺby budú problém, nie chrbtica. Pozriem ten alavis, ja mám tiež problém s kĺbmi, tak môžme ho brať spolu :lol:
Cathy
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 222

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod straka17 » Pia 09.07.2021 14:29

Na toto som dala Badymu Artivit, funguje, viac do toho nesprtam :lol:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Nisus » Str 07.02.2024 15:11

Aké sú momentálne odporúčania na podávanie kĺbovej výživy či už u mladého, alebo dospelého psa? Nejaké usmernenia, výskumy? Pripadne ako to robíte vy?
Ja už z toho začínam byť jeleň, lebo som bola v tom, že aspoň do roka a pol by pes mal byť na kĺbovke. Ale zas poznám aj ľudí, čo majú pracovné psy na kĺbovke celý život. Potom poznám aj ľudí čo hovoria, že klbovku nie pokiaľ nie je problém, lebo si pes vytvorí rezistenciu a keď ju bude treba, nebude zaberať. Mne tuto zas americký vet, ktorý je zároveň aj rehabilitačný lekár povedal, že do roka kĺbovku nie a až potom keď tak. A že šporťákom určite odporúča od roka nasadiť kĺbovku.
Takže? :lol:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1855

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod pigie » Str 07.02.2024 15:21

Ja by som uz stenatu nedavala. Ani nebudem (ked nejake bude).
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod clupko » Str 07.02.2024 15:40

a z akeho dovodu stenatu nie?
ja teda by som davala preventivne, kludne aj dlhodobo (podla zataze) ten zaklad, glukosamin a chondroitin, alebo aj vitamin c. bez msm. to by som zaradila az ak by bol nejaky problem.
neviem teda o ziadnom pripade alebo studii, kde by bol popisany negativny efekt preventivneho podavania chondroprotektiv, ak mate nieco, podelte sa.
citala som len o pripadoch narazoveho predavkovania, tusim o glukosamin islo, a ak si dobre pamatam, vacsinou to sposobi len zazivacie problemy, bez nasledkov - ale jedna studia bola extrem, tam ten pes musel byt nakoniec utrateny. islo myslim o dost silne chondra, bol tam aj zinok, MSM a dalsie latky, a pes zozral cele balenie tabliet.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1915
Bydlisko: za horami

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod pigie » Str 07.02.2024 15:51

Uz len preto, ze kurna zdravy pes ma byt zdravy bez barlicky :heh: Som na toto pocula nazor Lyovej chovatelky a velmi s nou suhlasim.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Elis » Str 07.02.2024 19:55

Pes je pomerne dobre nastaven na to, aby maximalne vyuzival zdroje. Je opravde jen velmi malo prvku/vitaminu - co by mu mohlo chybet, kdyz se krmi nejak normalne pestre ( a ne, nemyslim tim ty misky co nekteri barfari ukazuji - normalni krmeni abys pohledal pod vrstvou ovozelu a sypkych doplnku :ach: )

kdyz neco doplnuju, tak narazove ( linani, zavody, nemoc). nic dlouhodobe nedavam, kdyz k tomu neni realny duvod ( chronicky bolavy pes )

u Venci jsem se mohla postavit i na hlavu - a ze jsem opravdu par mesicu neresila nic nez jen krmeni a doplnky pro nej, kdyz rostl. a proste prirodu neocuram....
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Mackie » Str 07.02.2024 21:45

Nedavala som nic na klby a krmila som barfom. Vselijake mozne bylinky a somariny ano, toto nie, a neviem si ani spomenut, ci na starobu som nieco davala, lebo psy ziaden klbovy problem nemali. Pri krmeni granulami sa ani neodporucalo, lebo tie by mali byt vyvazene, ale ved staci si prejst temu, kazdy nakoniec sa zariadil podla seba, a asi snad neublizilo.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10417
Bydlisko: PO/KE (mon)

Predchádzajúci

Späť na Doplnky Stravy