Doplnky na kĺby

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod pigie » Pia 14.08.2020 9:15

Nasad jedno a neskor druhe :smile: striedat je to aj tak naj.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Sunny » Pia 14.08.2020 9:31

Účinnosťou sú tie dva cca narovnako? Dobre si to pamatám? Predtým sme mali Aptus, ten som práve domíňala nejak mesiac dozadu a vidím, že sa horší, včera ráno ma pekne vystrašila, odmietla vyjsť z búdy, len si sadla a tvárila sa úboho. Poobede už lepšie a pre večeru už zase skákala meter do vzduchu a dneska ráno už úplne ok, tak neviem, či sa zle vyspala alebo blbo pohla a niekde niečo bolelo... ale rozhodne to chce nasadiť zas a pauzy nedávať.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod pigie » Pia 14.08.2020 9:52

Ucinnost ma kazdy pes inak, preto sa odporuca aj striedat, vsimnes si co sedi lepsie a co nie, ale ak dlhodobo podavas jedno, organizmus si zvykne a prestane to mat taky efekt. A ano u 12 rocneho uz urcite bez prestavky.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Elis » Pia 14.08.2020 11:19

Porad resim u tehle pripravku davkovani- jak mam velke psy, dava se jim toho vseho vetsinou strasne moc a nedostanu to do nich pak.
tak hledam vzdycky co nejsilnejsi koncentraci -aby se to dalo maskovat.

mlady ma ted aptus chew -kvuli tomu, ze je to ve zvykacich tabletach a da se to vozit na vicedenni treninky a davat pohodlne.

a starence ted teda davam zase tohle -jestli ti nevadi prasek. Te kdyz to par dni nedam, neb jsme na cestach, nevadi.

https://www.alza.cz/pet//vitar-veterina ... 21741202_~
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Sunny » Pia 14.08.2020 11:27

Prášok nevadí, mám našťastie popelnice :heh:
Ako to dávkuješ?
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Elis » Pia 14.08.2020 11:35

Ti moji maji 50 kg -pulku lzicky -2 g. pak i mene - kdyz to davam dele.

mam nekde porovnavaci tabulku uz udelanou a davam to podle mnozstvi ucinnych latek .vzdycky kdyz najdu neco noveho -prepocitam si to. jak mnozstvim, tak penezi :ach:
jo, jdou kupovat jednotlive komponenty -ale na to uz jsem zase moc lina.
A tohle baleni mi pro vsechny 3 vydrzi 3 mesice.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Sunny » Pia 14.08.2020 11:44

Tak to ja by som dávala tak na špičku lyžičky, ona má ani nie 25kg. Aptus som tak mala prepočítaný, balenie pre kone a dávkovala som striekačkou. Ale mala som to pre 1 takého psa večnosť... to ma trochu odrádza na tých konských baleniach.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Elis » Pia 14.08.2020 12:00

tak kup ten aptus.
me ty konsky baleni vyhovuji -u tebe je to spis nevyhoda.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Ulf » Pon 17.08.2020 11:02

Ja dávam 1000 mg MSM - kupujem od Kompavy a 1 tabletku kĺbovky maxivita z kauflandu, k tomu pridám celaskon a magnézium od Galvexu a nebadám nič také, ako krívanie, alebo jajkanie od bolesti (to bolo sem tam za mladi).
Je pomalý - ale to už súvisí aj so srdiečkom a pľúcami, už to proste neudýcha a občas sa mu podlamujú nohy - je slabý, ale to už je to že mu miznú svaly - prdel už má samú kosť.
Pauzu dávam občas, keď zabudnem kúpiť tabletky :hi: , ale inak s touto kombináciou som momentálne veľmi spokojná. A poviem ako je, je to aj cenovo oveľa priaznivejšie ako alavis a kolektív (IMHO už nevedia čo pýtať za psie preparáty) a zloženie rovnaké :yes: jaj a máme 46 kilo, 11 rokov. :smile:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 579
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Sunny » Pon 17.08.2020 11:53

Hm, tak som si spravila prepočet - Alavis triple blend vs. Aptoflex. A teda čumím, buď neviem počítať, alebo je tam fakt veľký rozdiel v dennej dávke účinných látok.
Alavis / Aptoflex:
Glukosamin 0,585g / 0,056g
Chondroitin 0,29g / 0,028g
MSM 9,675g / 0,07g
Kolagen 0,013g / 0,98g
Cena za dennú dávku u Alavisu je cca 5Kč/deň, Aptoflex 9Kč/deň, pomaly raz toľko.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Elis » Pon 17.08.2020 18:55

njn. problem je, ze zadna chondra nemaji min. ucinnou davku.
je to krmny doplnek, ne lek.
a kazdy si muze michat co chce - staci, ze se po tom pes nepo :kak:

hledam ty svoje prepocty a nemuzu to najit grrr.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod pigie » Pon 17.08.2020 19:09

Tak pre ludi je schvaleny chondrosulf ako liek (ale az 800vka) a je na predpis. Striedaj. Neries to moc, ono je to aj tak jedno, naozaj zavisi hlavne od toho ako na to reaguje konkretny pes. Mne chovatelka vychvalovala aptus, Hugov brat jej po nom obzivol neuveritelne, nam nezabral vobec...
A teda zo skusenosti, pre stareho psa, co najviac MSM :angel:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Sunny » Uto 18.08.2020 6:35

Práve mám tiež skúsenosť, že Aptus boľavému psovi pomohol a som práve prekvapená, jak málo toho MSM tam má. Aj keď my sme dávali ten konský, ten to má možno trochu inak :nwm: Tak ja skúsim teraz ten Alavis a uvidím, čo to urobí. Dík za konzultácie :hi:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Elis » Uto 18.08.2020 8:55

Sunny píše:Aptus boľavému psovi pomohol a som práve prekvapená, jak málo toho MSM tam má


protoze to nedela msm jen ten ucinek.
muzes krmit msm po lopatach a nemusi nijak zafungovat :nwm:

bavila jsem se o tom slozeni - ten aptus vymysleli tady-a opravdu tomu nerozumim -ale pry zalezi na pocatecni koncentraci te "suroviny" aby mela nejaky ucinek pak na konci. ze nejde jen o mnozstvi, co je pak v davce.
no -vzdala jsem to. nechapu to, resim uz jen jestli na to zvire reaguje nebo ne.
na aptus mi reaguji dobre. na alavis ne.
artivit/ pegas je neco jako genericky aptus - berte s rezervou :no:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Doplnky na kĺby

Poslaťod Sunny » Uto 18.08.2020 8:59

Tak potom podám hlásenie, čo hovoria psy :hi: Na Gili to krásne vidieť, hlavne jak sa na jeseň začne ochladzovať, tak sa jej pohyb horší a do kopca ledva leze. Ak to bude nanič, vrátim sa k Aptusu.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy