Doplnky na kĺby

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Doplnky na kĺby

Poslaťod lucik » Pon 04.02.2008 23:30

mate niekto skusenosti s kolagenom vo forme kociek? - vola sa to Colafit. moja hafa ma DLK, robim jej kury chondroprotektivami, ako steniatko mala Gelacan, po operacii lakta Chassoton a Chondrocan, teraz mala Nutradyl len mesiac a prestala mi konecne rok po operacii krivat.. tento krystalicky kolagen sa mi zda ako fajn doplnok/prevencia..
co vy na to? je to urcene pre ludi, od sportovcov som pocula na to same chvaly, ale v suvislosti so psami som to nikde nenasla..

http://www.prirodna-lekaren.sk/Colafit---cisty-krystalicky-kolagen
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5961
Bydlisko: Piešťany

Re: Colafit

Poslaťod Amaguk » Pon 04.02.2008 23:33

davam to aj sebe aj psovi :smile:
minimalne mne to super pomaha
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Colafit

Poslaťod lucik » Pon 04.02.2008 23:37

a predsa som nasla aj pre psy a macky..
http://www.lekaren-nonstop.sk/tovar/1680470-colafit-dog-pro-psy-a-kocky-30kosticek

Výrobce DACOM Pharma s.r.o., Kyjov, Česká republika
Složení Čistý lyofilizovaný bovinní kolagen typu I čistoty 99,9%. Hmotnost kostičky 11mg.
Popis Colafit pro psy a kočky je přípravek tvořený jedinou složkou - čistý lyofilizovaný bovinní kolagen typ I. Kolagen je velmi důležitý pro stavbu chrupavek, kloubních pouzder, vazivových tkání, kostí a srsti. Colafit pro psy a kočky je vhodný k prevenci nedostatku kolagenu v potravě, pro zlepšení stavu srsti a kloubů, pro zvířata v zátěži, pro snížení rizika poruch a postižení pohybového aparátu a pro březí a kojící fenky a kočky. Použití: Colafit je snadno polykatelný, je bez chuti a zápachu. Na rozdíl od želatinových přípravků, kterých je potřeba podávat velké množství, a proto ho zvířata často odmítají, je Colafit díky lyofilizované formě velmi koncentrovaný a lehký. Pro dosažení požadovaného efektu se Colafit užívá 2-3 měsíce dvakrát do roka. V případě potřeby jej lze užívat trvale. Kostičku můžete zamíchat do jídla nebo navlhčit a dát na prst - pes či kočka ji snadno olízne a spolkne. Dávkování: váha zvířete do 40 kg: 1 kostička, do 20 kg: 1/2 kostičky, do 10 kg: 1/4 kostičky 1x denně nejlépe ráno nalačno.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5961
Bydlisko: Piešťany

Re: Colafit

Poslaťod lucik » Pon 04.02.2008 23:39

Amaguk píše:davam to aj sebe aj psovi :smile:
minimalne mne to super pomaha


pomaha pri com? tebe.
a sebe davas cloveci a Tesakovi psi? ak mu davas cloveci v akej davke ako casto a ako dlho?
:otaznik:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5961
Bydlisko: Piešťany

Re: Colafit

Poslaťod Amaguk » Pon 04.02.2008 23:40

ono, kolagen je kolagen, latka je rovnaka jedno ci pre ludi alebo pre zvery. :no: humanne pripravky su vacsinou lacnejsie

jo, a este pravidelne pojedame huspeninku :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Colafit

Poslaťod Amaguk » Pon 04.02.2008 23:44

lucik píše:
Amaguk píše:davam to aj sebe aj psovi :smile:
minimalne mne to super pomaha


pomaha pri com? tebe.
a sebe davas cloveci a Tesakovi psi? ak mu davas cloveci v akej davke ako casto a ako dlho?
:otaznik:


ja mam lyziarske kolena a uz par rokov pozieram vselijake tieto zelatiny pre sportovcov a co ja viem co :ach:
Colafit som objavila pred nedavnom - (je z tejto novej generacie klbnej vyzivy) a mam pocit, ze mi robi lepsie ako tie chondra.
Tesakovi davam len preventivne, tak 2-3 krat do tyzdna, cca polovicu toho, co bezne davam sebe
predtym sme takto pojedali GelActiv
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Colafit

Poslaťod lucik » Pon 04.02.2008 23:48

Amaguk píše:ono, kolagen je kolagen, latka je rovnaka jedno ci pre ludi alebo pre zvery. :no: humanne pripravky su vacsinou lacnejsie

jo, a este pravidelne pojedame huspeninku :smile:


no ano, len aj pri tom psom kolagene je davkovanie tych kociek.. davas mu jednu celu denne rano nalacno (tu humannu), alebo polovicku? davas mu to stale, alebo nejake kury (cojaviem 2x rocne 2 mesiace)?

huspeninku, resp. rozvarene prasiatkove paprce na mindar sa chystam skusit uvarit aj ja coskoro, len musim zohnat papinak.. ak nezozeniem, tak to vraj potrva ovela dlhsie.. uvidime..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5961
Bydlisko: Piešťany

Re: Colafit

Poslaťod lucik » Pon 04.02.2008 23:51

Amaguk píše:ja mam lyziarske kolena a uz par rokov pozieram vselijake tieto zelatiny pre sportovcov a co ja viem co :ach:
Colafit som objavila pred nedavnom - (je z tejto novej generacie klbnej vyzivy) a mam pocit, ze mi robi lepsie ako tie chondra.
Tesakovi davam len preventivne, tak 2-3 krat do tyzdna, cca polovicu toho, co bezne davam sebe
predtym sme takto pojedali GelActiv


cize takymi kurami 2x rocne 2mesiace polkocky ludskeho colafitu denne by som Gipsynke nemala uskodit.. napisem zajtra chirurgovi, co ju operoval a zavolam aj vetke, co si o tom mysli :hi:

dakujem za info :poklona:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5961
Bydlisko: Piešťany

Re: Colafit

Poslaťod Amaguk » Pon 04.02.2008 23:55

myslim, ze nie je dovod, preco by jej to malo uskodit, lebo vlastne nejde o nejake umele liecivo, ale telu prirodzenu latku.
aj mne to odobril vetoch :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Colafit

Poslaťod katka » Uto 05.02.2008 7:18

ja tiež dávam Bakovi Colafit..každý deň jednu kocku, keďže je akurát vo vývoji ( 10 mes.)...okrem toho ešte pridávam chondro
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Colafit

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 05.02.2008 9:49

Dávam colafit, kocku denne na lačno. Len nedávam mu to furt, ale podľa návodu. Píšu tam, že dva razi ročne kúra, čiže jedno, alebo dve balenia a po pol roku zas..
Takže jedno balenie sme vybrali na začiatku sezóny a druhé mu dám na jar.
Jo a sú to tie pre človekov :smile:

Len neviem, či má zmysle to dávať takto dva razi ročne, alebo každý deň. Ak stále, tak to tak budem dávať... len dúfam, že na tom neskrachujem. Sme k Viktorom rátali, že gram Colafitu je drahší ako gram zlata :heh:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Colafit

Poslaťod Ivanka.P » Uto 05.02.2008 15:27

Podla mňa, ak je niečo pre ludí dobré, tak je to aj pre zvieratká. A hlavne tie zvieracie doplnky sú brutál drahé. :ach: Tak možno prejdem aj na toto ak sa ti to osvedčí. Aj sú ludské doplnky lepšie kontrolované.

Ja dávam na kĺby toto: Kupujem v Hornbachu
Obrázok

Canvit Chondro Maxi slúži k regenerácii kĺbových chrupaviek a väzív. Chondroitín a glukosamín sulfát sa ľahko vstrebávajú do poškodenej chrupavky, zvyšujú jej hydratáciu a elasticitu a posiľňujú jej mechanickú odolnosť. Glukosamín sulfát má protizápalové účinky a uľahčuje hojenie rán. Je vhodný pre psov s problémami pohybového a väzivového aparátu, pri dysplazii bedrového kĺbu, osteoartróze a po úrazoch kĺbov a šliach. Preventívne podávanie sa doporučuje u mladých psov veľkých plemien, u pracovných a služobných psov s veľkou záťažou. U starších psov pomáha udržovať dobrú pohyblivosť do vyššieho veku, zabraňuje poškodeniu kĺbových chrupaviek a väzív a tým zaisťuje nebolestivú funkčnosť kĺbov.
Aký to má efekt neviem, dávam preventívne udržiavaciu kúru. Lebo Váži 43 kg, čo je na kĺby samé o sebe dosť záťaž.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Colafit

Poslaťod Fraga » Str 06.02.2008 8:28

Ivi ja dávam tiež weimoške jeden a pol tabl. ty dávaš koľko? a jazvecom dávam tiež, ale pre malé plem. a zatiaľ problémy nemáme a im sa tá chrbtica teda dosť namáha...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Colafit

Poslaťod Ivanka.P » Str 06.02.2008 8:39

Tam je písané, že ak sa vyskytnú problémy alebo pri záťaži tak 1 tab / 10 kg váhy takže na moju by to bolo 4 tab. Ja ale dávam denne len 2 tab ako prevenciu. Možno až bude mať viac rokov, tak bude čipernejšia. Lebo môj staručký NO "odišiel" v 14tich rokoch na kĺby.

Neviem, či je lepšie robiť tie kúry 2x ročne ako bolo spomenuté vyššie, alebo táto dávka. Možno nám poradí Bassetka :no:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Colafit

Poslaťod Ulfheiðr » Str 06.02.2008 8:45

Tie dve kúry ročne boli pre humánny Colafit, tak ja ozaj neviem. :smile: Na tom, čo si sem dala, by malo byť také čosi napísané. Ak to tam nieje, tak sa to podľa mňa podáva furt.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Ďalší

Späť na Doplnky Stravy