Pitny rezim

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Pitny rezim

Poslaťod pigie » Uto 25.05.2010 14:04

Sunny, skusenosti pri zatazi nemam, ale na rehydrataciu sme dostali minuly rok toto
http://www.aptuspet.com/products_sk?pro ... t=10420854
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Pitny rezim

Poslaťod Sunny » Uto 25.05.2010 14:17

Kujem, pozerám - zarazila ma len jedna veta: "Nutrisal roztok sa podáva často a v malých množstvách." - skúsim nejako zistiť, proč to, či je to len odporúčané alebo by vypitie väčšieho množstva naraz bolo na škodu. Díky za tip :smile:

Edit - porovnávam teraz dávkovanie tohomineral Drinku a Nutrisalu (10 g vs. 25g na liter), k tomu cena - zatiaľ vedie Mineral Drink :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Pitny rezim

Poslaťod katkariinka » Uto 25.05.2010 21:21

Celkom ma tato tema zaujala, kedze doteraz som sa nijak specialne nad pitnym rezimom psa nezamyslala. Nieco v style - ked je smadna, tak sa napije :angel:
Len Lisa, odkedy je na BARFe, prakticky nepije. Kazde rano jej vymenim vodu v miske, ale ona nepije (aj ked je momentalne len na morcacine a zemiakoch). No cika stale dost.
co sme boli na nejakych mensich vyletikoch ci turickach, tak vzdy jej tam beriem vodu, ale ani vtedy nechce pit.
Takze mam otazku, ci by som ju mala cielene "nutit" pit (vyvar by si urcite dala) pred aktivitou typu poldenny vylet, alebo sa to tyka len vacsich zatazi.
Dakujem
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Pitny rezim

Poslaťod calwen » Uto 25.05.2010 21:24

pigie píše:Sunny, skusenosti pri zatazi nemam, ale na rehydrataciu sme dostali minuly rok toto
http://www.aptuspet.com/products_sk?pro ... t=10420854

Toto sme dostali aj my, doma mam ten mineral drink, zatim nepouzity, ale uz to asi pride kvoli pocasiu... Este aj RC ma nejaky takyto prasok :nwm:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Pitny rezim

Poslaťod Bee House » Sob 29.05.2010 17:31

my sme mali cez zimu tiez problemy s pitim. Mala nechcela doma pit skoro nic, ale vonku mi stale zrala sneh.. Tak som to vyriesila tak, ze som jej krmenie zaliala vodou, a tu uz ona schlipala. Teraz v lete uz vdakabohu nemame problem, pije uz normalne aj doma.
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Pitny rezim

Poslaťod Akami » Sob 29.05.2010 20:54

Ja sa skor opytam ci sa mozem spolahnut u psa na jeho prirodzeny pocit smedu. Dnes sme totiz boli nacele popoludnie v prirode, povacsine na priamom slnku a Terry vobec nechcela pit. Ked sa mi uz fakt zdalo dlho, som jej aspon z flase po trochach liala do papule, tak aby pekne stihala prehltat, cca 1,5 deci som tak do nej dostala, ale aj tak na cele popoludnie pri slnecnom pocasi a takmer celociernom psovi co sa intenzivne hybe, mi to pride zalostne malo. fakt je ten, ze som viackrat ponukala a ona o vodu nestala. A vseobecne ovela viac vypije cez noc nez cez den.
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Pitny rezim

Poslaťod calwen » Sob 29.05.2010 20:56

Ja sa skor opytam ci sa mozem spolahnut u psa na jeho prirodzeny pocit smedu

Urcite nie, zvlast pri bordelke.
Ja zatial napajam len pred velkou poobednajsou vychadzkou ak je moc teplo a pred treningami. Vodu osidim piskotami alebo susenym maskom :lol:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Pitny rezim

Poslaťod Akami » Sob 29.05.2010 21:37

Ja teda ale potrebujem nejaku ozaj super fintu, pretoze nasa je totalne nezrava a ani susene maso ani piskoty ci ine pecivo ju nedonuti zozrat/vypit to.

Inak zaujimave ze na agi treningu s pitim nemam problem, tam sa ide niekolko krat napit aj sama. Ze by ju motyvovalo, ze aj ostatne psy idu pit?
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Pitny rezim

Poslaťod calwen » Sob 29.05.2010 22:33

Ja teda ale potrebujem nejaku ozaj super fintu, pretoze nasa je totalne nezrava a ani susene maso ani piskoty ci ine pecivo ju nedonuti zozrat/vypit to.

Moj je taky isty, susene maso ho dostane vzdy :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Pitny rezim

Poslaťod katkariinka » Ned 30.05.2010 19:12

Kedze som sa zamyslela nad pitnym rezimom mojej malej, tak som v sobotu rano pred turou uvarila vyvar z morcacieho krku. To spokojne vychlipala. Zobrala som ho aj so sebou do flasky, kedze obycajnu vodu vobec nechcela na vyletoch pit. s vyvarom nebol problem, takze Lisa spolahlivo celu trasu oznackovala a ja som mala dobry pocit.
:jop:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Pitny rezim

Poslaťod Akami » Ned 30.05.2010 21:01

calwen píše:Moj je taky isty, susene maso ho dostane vzdy :no:

A ake susene maso? Ako to vyzera a kde to dostat? A nie je pes po tom velmi syty? Vies potrebujem, aby Terry bola este aj ochotna vecer aspon tu svoju minidavku zozrat /mam problem udrzat ju na primeranej vahe/.

Inak aj mna napadol ten vyvar, skusim! :jop:
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Pitny rezim

Poslaťod calwen » Ned 30.05.2010 21:04

Masko odtialto http://www.sokolfalco.com/
Moji miluju vyvar z pecienky :smile:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Pitny rezim

Poslaťod Sunny » Ned 30.05.2010 23:46

To sušené drvené mäso je de facto "prášok" - nasypem toho psom do vody len málinko, časť pláva na hladine, časť pomaly klesá na dno misky a psiská lovia a lovia až popri tom vychlípu celú misku :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Pitny rezim

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 31.05.2010 8:14

Sunny, prečo riešiš ten drink? Pokiaľ pes neciká pomarančový džús, správa sa normálne, tak by som to neriešila. Som za, že ak netreba, tak nenavykať telo na takúto pomoc, potom sa nebude vedieť vyrovnať samé s vecami, ktoré prídu náhle a bez prípravy. Ale hej, ak by sa ti stalo, že sú malátne, málo močia a na tmavo, potom s tým začni, ale len tak pre dobrý pocit, by som to nedávala a ostala verná klasickému napájaniu. Takéto prípravky mi prídu ok pre tie stavače, čo neznajú medze a reálne hrozí že sa odpísknu, ale pre normálne hospodáriaceho psa v kondičke, asi len v prípade niečoho fakt nezvyčajného.
Ber to s rezervou, húsky som pri trekovaní nevidela, že ako makajú a ako sa prejavujú, ale.

Inak pokiaľ mi Viggo nejde do výkonu, čiže normál trénovať, tak už neriešim nič. Dám vždy pri pauze misku z vodou, nechceš, nemáš.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Pitny rezim

Poslaťod Sunny » Pon 31.05.2010 9:08

Ani ja som neriešila, ale po poslednom treku som začala - nebolo kde chladiť psi, samotné pitie moc nestačilo a o Foxy som mala reálne strach. Sadala si každých pár metrov, hrozne dychčala... Ale normálne ísť ani za svet, furt pomaly bruchom na zemi. Ak šlape sama, tak klapku má, ide tak primerane. Ale akonáhle má okolo seba väčšiu spoločnosť, viac psov, klapka sa ruší. Ona je pretekár celým srdcom, neznesie ak je niekto pred ňou, alebo tesne za ňou, vtedy je fakt schopná sa uštvať. K tomu letné teploty, slnko - a mohli by sme mať vážny problém. Nehcem to používať na bežné šlapanie tu po kopcoch, to si poradíme aj bez toho, ale plánujeme niekoľko súťažných trekov, kde počasie, prostredie a okološlapajúcich moc neovplyvním, tak sa chcem poistiť. Dohnať to do stavu malátneho psa cikajúceho na tmavo niekde uprostred Oravy, brrrr, to by som velice nerada. A na mushing detto - na bežný tréning, keď je zima, mi stačí normal napájanie. Ale napr. v Revišti v novembri mi husky v nedelu zapichli do mláky a ledva som ich z nej dostala, pili z každej, ktorú sme stretli. V sobotu bolo chladnejšie, to bolo všetko OK. Na takéto prípady by to asi mohlo byť celkom použiteľné, ni? :nwm:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy