Pitny rezim

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Pitny rezim

Poslaťod Amaguk » Uto 12.07.2011 16:17

zara píše:Amaguk, neberies do uvahy rozlicnu rychlost vstrebavania tekutiny cez stenu tenkeho creva v zavislosti od jej zlozenia...
"Iontak"
a) rychlejsie prejde zaludkom (to neprijemne zblnkanie co mam v zaludku ked pijem vodu pri dlhom behu)
b) rychlejsie sa vstrebava cez steny tenkeho creva (t.j. rychlejsia rehydratacia)

Napr. sodik a cukor vraj mozu zrychlit vstrebavanie aj 3-nasobne.
(na druhej strane viac cukru spomaluje prechod zaludkom, t.j. to zlozenie musi byt "spravne")

Takze existuju "vedecke" informacie na tuto temu - pozeraj napr. stranky o vyzive pri cyklistike, maratonoch, resp. inych vytrvalostnych sportoch.


Moze byt, ze aj u psov je to fungovanie take ako u cloveka, a ze tieto doplnky naozaj maju svoju pridanu hodnotu aj u nich.
No kedze ja so psom nepretekam, len bezne trekujem svojim polopomalym/polorychlym tempom, takze nemam velmi s cim porovnavat (vykon s iontakom, bez iontaku, vykon v porovnani s inymi psami, ktori to uzivaju alebo nie...), tak toto su len take moje nahlas vyslovene uvahy na temu nakolko je to naozaj nutne. :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pitny rezim

Poslaťod Amaguk » Uto 12.07.2011 16:26

zara píše:
Amaguk píše:
Ale však to nikto pre psi v bežnej záťaži ani neodporúčal, nie? :no:

nooo, ak je trekovanie (teda take ako robim ja :ha: ) pre psa extremna zataz, tak potom nie


Ach jaj... posledny prispevok do zbytocnej neplodnej diskusie:
Ked mi Zara lezi doma na chodbe, staci jej samozrejme voda.
Ked ju zatazujem (a obzvlast v hranicnejsich podmienkach, napr teplo), tak sa to snazim kompenzovat "nadstandarnou" starostlivostou.

Myslim ze je tam jasne napisane "zataz" a "hranicnejsie podmienky/teplo".

ach jaj, ked sa ti diskusia zda zbytocna a neplodna, nemusis do nej prispievat - to len tak na okraj :ach:
ja ju ako taku nevnimam, kym nieco svojmu psovi dam, zaujima ma, ci je to pre neho vhodne a tiez, ci zbytocne nevyhadzujem peniaze len kvoli nejakym obchodnym tahom (kedze vieme, ako to chodi)

btw, kazdy z nas mozeme mat inu definicu hranicnych podmienok, ci tepla (napr. spadal nas sobotnajsi 20km trek v 35 stupnoch po terenoch D. Kobyly do tejto definicie? Spada do nej NMnV Dogtrek? mid? long? a pod.)

ale nejdem sa tu zbytocne sporit o definicach, kvoli tomu som tuto debatu nezacala, len ma proste zaujala otazka, ci a nakolko je tieto doplnky potrebne podavat aj psom (trebars aj v tych hranicnych podmienkach, akokolvek ich budeme chapat). Dokonca som ani nemala v umysle negovat ich potrebnost, len som vyjadrila svoju skepticku pochybnost. Co ale neznamena, ze sa nemozem mylit a kludne si necham veci vysvetlit. Obcas dokonca aj nieco pochopim :lol:
takze v tomto smere, myslim, mozeme tuto debatu uzavriet
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pitny rezim

Poslaťod Sunny » Uto 12.07.2011 21:07

zara píše:"Iontak"
a) rychlejsie prejde zaludkom (to neprijemne zblnkanie co mam v zaludku ked pijem vodu pri dlhom behu)
b) rychlejsie sa vstrebava cez steny tenkeho creva (t.j. rychlejsia rehydratacia)

Napr. sodik a cukor vraj mozu zrychlit vstrebavanie aj 3-nasobne.
(na druhej strane viac cukru spomaluje prechod zaludkom, t.j. to zlozenie musi byt "spravne")


Takže to nebol len môj pocit, ale má to aj nejaký vedecký základ. Ďakujem za vysvetlenie :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Pitny rezim

Poslaťod Amis » Uto 13.09.2011 17:13

Môjmu každopádne cez leto mením vodu pravidelne a dostáva vlažnú. Keď nechce piť tak dám mäso postáť do vody a ono to pustí arómu a potom to vychlípe do dna :jop:
Amis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265

Re: Pitny rezim

Poslaťod Evka_Borko » Pia 12.10.2012 19:00

Môj hafan pije každý deň čistú čerstvú vodičku a to mu stačí, maximálne mu dám (ale to veľmi zriedka) mliečko a to hlavne keď ide spinkať lebo potom je taký spokojnučný a hneď zaspinká a ani traktor by ho nezobudil :angel:
Obrázok
Evka_Borko
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 33

Re: Pitny rezim

Poslaťod lucik » Uto 04.08.2015 19:19

otázka na tých, ktorí používajú tie ionťáky pre psov - ak mi ide pes do celodennej záťaže vo vysokej teplote v sobotu, kedy mám začať pridávať ten prášok do vody? trebárs už zajtra by som mohla začať, alebo je to ešte zbytočne skoro? a koľko tej vody mám dávať? lebo čo som skúšala v nedeľu na tréningu, šupla som do cca pollitra vody približnú dávku a Candy to vychlípala celé za minútu.. mám to rozrobiť do fľaše s vodou a dať jej počas soboty piť iba to? a aj potom v nedeľu?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5961
Bydlisko: Piešťany

Predchádzajúci

Späť na Doplnky Stravy