Oleje

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Oleje

Poslaťod elfinka » Uto 24.06.2014 12:35

Ad bezkonkurencna cena - ja mam pol litra z Becresu za 90 :money: . Kvalitu oproti inym posudit neviem, a davam ho malinko, stenuch celkovo moc mastne zatial nedobre znasa, takze casom uvidime. (A este radsej nez olej mu proste raz do tyzdna bachnem lososa na obed)
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Oleje

Poslaťod weron » Uto 24.06.2014 12:39

kvalitu neviem ani ja posudit, ale tak zas to nemoze byt nejaka chcanka, len iny "vyrobca" :heh:
uvidime. nase baby nastastie nemaju s olejmi problem :heh: a s nim je to zaruceny recept na zozratie zeleniny :angel:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2344
Bydlisko: Dolné Orešany

Rybí olej

Poslaťod kika123123 » Pon 05.01.2015 22:30

Zdravím chcela som sa opýtať ako často dávate hafanovi Rybí olej (V rozpustnych tobolkach) A V akom množstve . Ďakujem:)
kika123123
Nováčik
 
Príspevky: 42

Re: Oleje

Poslaťod Aris » Str 06.07.2016 11:41

Neviem ci je to nejaká uzasna cena, ale na mall.sk je akualne lososovy olej od Brit Care za 10,90 :smile:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Oleje

Poslaťod Lindchen » Str 06.07.2016 21:31

Je to v podstate bežná cena, na Dobrej miske ešte o trošku lacnejšie :smile: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Oleje

Poslaťod Aris » Str 06.07.2016 22:14

Offtopic: Hej, len dobrá miska má úplne nekresťanské poštovné :pac: A poštovné zdarma až od 130€ :pac: To už sa mi viac oplatí mall.sk, lebo tam brávam nám + dedkovi granule pre mačky a oni majú zdarma už od 40€. A tam mali napísané, že je to v 46% zľave tak som si myslela, že aká dobrá cena.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Oleje

Poslaťod Dasha » Uto 07.01.2020 11:42

Lososový olej Brit Care - expirácia 2017 - otvorený ... asi už nebude moc vhodný pre psa, čo? :ach:
Otvorený bol tipujem v tom 2017 roku, skladovaný v suchu, ale zároveň v teple/lete určite okolo 25-30, a nesmrdí, akurát skôr stratil trochu vôňu ... :lol:
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: Oleje

Poslaťod Puk » Str 08.01.2020 8:05

kika123123 píše:Zdravím chcela som sa opýtať ako často dávate hafanovi Rybí olej (V rozpustnych tobolkach) A V akom množstve . Ďakujem:)


Opatrne s tým. Je to v podstate D3. Ak kŕmiš granulami, tam je ten pomer ako tak vyvážený. Takže pridávaním D3 si môžeš rozhasiť protagonizmus vápnika, fosforu a vitamínu D3, čo môže mať u mladého psa dosť vážny problém vývine a fyziológii.
Tu platí, že menej je niekedy viac.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Oleje

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 09.01.2020 16:57

ahojte, momentalne davam psom hlavne lososovy olej. obcas to prestriedam a dam jeden den kokosovy, ci olivovy (tak raz za dva tyzdne). otazka znie, ci striedate castejsie alebo napr.davate celu flasu lososaku a potom cele balenie kokosu ci olivoveho? davam kvoli srsti hlavne. ak mate nejaky lepsi, co by bol vhodny, skuste poradit. viem ze je aj tekvicovy, pupalkovy (ci ako sa to vola),...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Oleje

Poslaťod Nisus » Štv 09.01.2020 18:21

Na srsť je výborný aj ľanový olej. Ak je lososák hlavný v strave, dala by som si pozor na to, aby bol ozaj kvalitný (Dasha, hento čo si objavila doma, to vylej :heh: ). Navyše môže meniť farbu srsti.
Ja mám 4 oleje, ktoré striedam - ľanový, konopný, tekvicový a lososový.
Edit: Ach jo, som sa práve vytočila :hi: Našla wom v jednom článku, že ľanový olej je potrebné uchovávať v chladničke, lebo inak zoxiduje a zhorkne. Tak som ochutnala ten môj a je horký jak prasa. Na fľaši nie je žiadne upozornenie o tom :hmm: Tak ja len tak, pigie a spol. Btw. je takýto olej znehodnotený a nemal by sa používať?
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1856

Re: Oleje

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 09.01.2020 19:29

uz si druha co spomenula lanovy. popozeram ho. no davam ho leonbergerke, znizim teda davky a budem viac striedat.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Oleje

Poslaťod pigie » Štv 09.01.2020 20:00

vsetky oleje treba uchovavat v chlade a tme. (Si ma prinutila okostovat, aj moj je trochu do horka, ale nic strasne, musim okostovat, ked otvorim novu flasku, ci je aj novy taky :heh: )
Edit: Inak ja som to mala napisane na tekvicovom na obale nizke teploty. A tento lanovy ma napisane len tma a do +22... ziadna chladnicka. Ale uz som to brala ako automatiku tieto male flasticky davam do chladnicky. Velke nie :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Oleje

Poslaťod elfinka » Štv 09.01.2020 20:19

Nisus píše:Btw. je takýto olej znehodnotený a nemal by sa používať?

Áno, zoxidovany olej je toxický / karcinogenny.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Oleje

Poslaťod Leila Tobrok » Štv 09.01.2020 20:27

ja to mam v spajzy, kde je fakt chladno, aj flasky vody su z nej ako z chladnicky. ale teda ak to meni takto kvlaitu, malo by to byt isto na obale napisane.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Oleje

Poslaťod pigie » Štv 09.01.2020 20:29

Vo väčšine druhov ľanového oleja budete cítiť horkosť, aj keď bude olej čerstvý. Ťažko je rozlíšiť, kedy je horkosť ešte prirodzená a kedy je už škodlivá (zoxidované tuky).
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy