Oleje

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Oleje

Poslaťod Noelle » Uto 25.03.2014 14:05

ja kupujem v poslednej dobe v starej ikei - freshmarket, tam su rozne bioobchodiky - teda asi 3 kde majú oleje, taký rovno oproti vchodu (cca), veľké balenie "na varenie" stojí cca toľko ako malé balenie na "iné účely" t.j. do 7,- cca, pardon za také nepresné info, ale keď ja si to nepamätám, idem, prídem, vezmem, zaplatím, nerozmýšľam, potom doma čumím, čo som to ponakupovala :ha: Včera som si všimla v DM že majú kokosák a v tom freshmarkete otvorili iný obchodík, kde majú tiež nejaké veľké balenie kokosáku na varenie a tuším som tam videla do 7,- eur. Ten na varenie má tuším akurát iný bod prepálenia či tuhnutia či čo :ua: (ja som ho pôvodne kúpila na výrobu domáceho mydla, ale začala som ho používať na seba atď.). Občas kúpim v nejakom e-shope, podľa toho či potrebujem kúpiť aj niečo iné (robím si domácu kozmetiku, tak občasne objednávam všelijaké bioblbosti na výrobu). Ale vždy sa snažím nerafinovaný.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Oleje

Poslaťod caramelbiscuit » Uto 25.03.2014 16:15

Ten na varenie je rafinovany zbaveny vone a chuti a fajnych vlastnosti a je aj lacnejsi, rafsej by som hladala bio za studena lisovany, ten je aj v DM :)
caramelbiscuit
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 80

Re: Oleje

Poslaťod Noelle » Uto 25.03.2014 16:44

hmm..., "smrdi" ako kokos, lebo mne tá kokosová "vôňa" vadí, ale možno smrdí menej, teraz neviem, lebo už ho dala do mydla (na pranie) a Nelly dávam taký čo nie je na varenie, lebo je stále poloroztopený a lepšie sa mi naberá. Tak radšej ostanem pri tých, čo kupujem cez e-shopy a je tam napísané, že nerafinovaný (neviem, či sa tu môžu písať konkrétne e-shopy, ale tak cca 6,50 za 400 ml čo kupujem stojí). Inak nie som si celkom vždy istá, či je niečo rafinované alebo nerafinované, minule som tiež kúpila niečo nerafinované, ale bolo to bez typického pachu, tak neviem. Niekedy mám pocit, že tie nálepky na výrobkoch sú nejaké bludy.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Oleje

Poslaťod Noelle » Uto 25.03.2014 16:50

A objavila som ten moringový olej, čo som pár stránok nazad písala, či niekto skúšal, ale je drahý ako šľak :ua:, taká malá fľaštička 18,-, tak som ho nekúpila, dávam Nelly sušenú moringu, tak zatiaľ to papká, lebo si myslí, že to sú bonbony čo dávam mačiakom. I keď som si prepočítavala tie údaje o nutričných hodnotách a nejako mi to nesedí na to, že by to bola taká multibomba. Ale zase ja a matematika, noo ...
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Oleje

Poslaťod caramelbiscuit » Uto 25.03.2014 16:56

Tak to sa mi este nestalo, raz som kupila na varenie to bolo prvykrat a nechala som sa zlakat nizkou cenou, no letel do kosa. Teraz sa vzdy zameriavam na bio, nerafinovany a zvyknu tam pisat aj na kozmeticke vyuzitie :) ake ucinky ma mat ta moringa? To nepoznam :)
caramelbiscuit
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 80

Re: Oleje

Poslaťod Noelle » Uto 25.03.2014 17:07

výňatok

100 Gramov Moringa lístkov obsahuje:
2 krát viac bielkovín ako jogurt, 4 krát viac vitamínu A ako mrkva, 7 krát viac vitamínu C ako pomaranče, 4 krát viac vápnika ako mlieko, 3 krát viac draslíka ako banány, 2 krát viac vitamínov ako sója, Moringa lístky obsahujú 18 z 20 aminokyselín, z ktorých 11 aminokyselín sú pre človeka esenciálne a nenahraditeľné.
Moringa je v mnohých krajinách najdôležitejší potravinový a energetický zdroj pre ľudí, zvieratá a rastliny.
Takisto aj pre vegetariánov sa stala Moringa dôležitým zdrojom bielkovín.

Ja to dávam Nelly, lebo má momentálne problémy s kožou a nevedia jej zatiaľ zisťiť čo jej je, tak jej to dávam ako výživový doplnok. Vraj sa to používa aj napr. na čistenie vody, naviaže to nečistity na seba a vyčistí to vodu od rôznych usadením a špiny, tak isto to vraj podávajú podvyživeným deťom v Afrike. Ale asi to všetko treba brať s rezervou ako všetky multi-super-veci.

Na pár zahraničných stránkach som našla články o podávaní psom aj mačkám pri nejakých chorobách - kĺby, trávenie a pod., takže sa to používa určite aj pri zvieratách a ako som niekde čítala, napr. kravy viac doja, ale bohvie :lol:. Nedá sa tým predávkovať vraj, len ako píšem, nejako mi nesedeli tie nutričné hodnoty, ale možno neviem počítať.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Oleje

Poslaťod caramelbiscuit » Uto 25.03.2014 18:51

No ja by som to tak horko nebrala, už tu bola stovka takýchto superpotravín a nič z toho :lol: Radšej by som dávala nejaké prírodné hamky z nášho podnebného pásma ako ho štopať dákymi tabletkami, ale tak držím palce nech sa koža uzdraví :)
caramelbiscuit
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 80

Re: Oleje

Poslaťod caramelbiscuit » Uto 25.03.2014 19:25

A vedeli by ste mi niekto poradiť či je veľký rozdiel medzi rybím olejom z lekárne a lososovým olejom?
caramelbiscuit
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 80

Re: Oleje

Poslaťod weron » Str 26.03.2014 8:58

Noelle píše: tak cca 6,50 za 400 ml čo kupujem stojí

toto ma zaujimalo, objem vs cena.
mam typ na lacnejsi s vacsim objemom tak to pojdem asi omrknut :angel:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2344
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Oleje

Poslaťod Haleth » Štv 27.03.2014 8:49

Tie veľké lacné balenia kokosáku určeného na varenie môžu kľudne pekne voniať. Bývajú totižto umelo "dochucované" aj bielené.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Oleje

Poslaťod Noelle » Štv 27.03.2014 8:56

no fasa :ha: ale dúfam, že čistiace schopnosti to má zachované, lebo z toho robím mydlo na pranie

Dnes som natrela Nelly ten tekvicový olej aj na tú vypadanú srsť čo má, vet povedal, jesť aj natierať, je z toho zelená, vyzerá ako marťan :aaa:
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Oleje

Poslaťod Haleth » Štv 27.03.2014 9:22

Tak to neviem, bo som ešte nikde nevidela kokosák spomínaný v súvislosti s čistením.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Oleje

Poslaťod Noelle » Štv 27.03.2014 9:46

Offtopic:
Haleth píše:Tak to neviem, bo som ešte nikde nevidela kokosák spomínaný v súvislosti s čistením.

Ja len aby niekto po tejto diskusii neskúšal kokosák priamo na nejaké pranie :no: : myslím normálne mydlo s hydroxidom sodným atď., zmiešam potrebné látky, "uvarím", nechám vyzrieť a používam. Vyzerá ako kupované v drogérii, potom ho postrúham a robím z neho prášok na pranie. Vlastnosti olejov (napr. čistiace) sú dané typom mastných kyselín a množstvom a typom nezmydliteľných látok. Najlepšie čistiace vlastnosti majú mydlá z kokosového oleja, palmového oleja a olivového oleja.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Oleje

Poslaťod renqa » Uto 27.05.2014 10:06

mne dneska došiel lososový ale smrdí to ako ďas. (to je normálne? ale asi hej, keď je to z ryby :lol:)
pes to najprv nechcel ani zjesť, potom ale zjedol v granuliach.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Oleje

Poslaťod weron » Uto 24.06.2014 12:14

weron píše:tento lososak niekto mate ?
http://krmme.cz/lososovy-olej.html
cena za liter je bezkonkurencna, uz na neho pokukujem pokazde ked ideme pre maso ... nabuduce asi uz fakt zoberiem :joint:


viem ze mi niekto pisal SS ohladom tohoto oleja ze ked kupim mam dat vediet ... uz si fakt nespominam kto to bol, preto to dam sem ... olej kupeny ( uz par mesiacov,ale hlava derava ... :angel: ) od predvcera davame :yes: zda sa mi ze zaira ma nejak vela lupin ... tak uvidime :smile: :angel:
jedine co mi vadi je ze flasa nema pumpicku, ale to je detail :heh:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2344
Bydlisko: Dolné Orešany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy