žuvacie tyčinky, aké?

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: žuvacie tyčinky, aké?

Poslaťod Domca » Pon 22.05.2023 16:08

Tak v tom článku je to trošičku prehnané, ale ak by som dávala kosti na okus tak asi len nejaké rebrá a podobne (aj to nie holé), lebo napr kosti z noh veľkých prežúvavcov sú fakt veľmi tvrdé a pes si na tom vie vylámať zuby...zvlášť náruživí obhrýzači...Keď som aj Kiku kŕmila barfom, tak dostávala práve tie rebrá s masom a keď ich "oholila" tak som to vzala preč a vyhodila

Inak, ak je cieľom to, aby si pes "očistil zuby" tak tam nepomože nič iné, len pravidelné čistenie kefkou. Možno u niektorých psov, čo pravidelne niečo okusujú to pomáha a ja som si tiež myslela, že keď mám takého psa a ešte s dostatočne veľkou tlamou, že to nebudem musieť riešiť a :prd: musím čistiť tiež, inak sa mu tam kvalitne usádza bordel
Life is Rough
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod wer » Pon 22.05.2023 18:14

No moj pes, ako nemoze kosti, tak mu vcelku smrdi z papule, takze asi to ma daky zmysel...
Ja som skor za velke klbove kosti - tie klby su makke. Akurat bacha na prehanky... A susene koze a toboz rozmocene - absolutne neodporucam. Mne sa s tym psy len drhli, ako sa snazili prehltnut velky rozzuvany kus, lepilo sa im to na podnebie, kade tade v krku - hodnotim ako vysoko zivotu nebezpecne, u stenata ani nevravim..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod straka17 » Pon 22.05.2023 19:08

Tiež to vidím, že keď dám nejaké hovadiny na okus, stačí prasačí chvost surový, tak si zotrie jak keby plak alebo čo. Zuby jak vyprane v perwole, ale dostáva k tomu kelpu do zradla, tá mu to zmakci tiez
straka17
Big Dog

Poslaťod Domca » Pon 22.05.2023 20:03

Tak je to individuálne hodne...môj má vkuse niečo na okus a 90% sú to zvieracie tvrdšie veci (kosti nedávam lebo on neni normálny a dolámal by si na tom zuby) a čistiť manuálne musím aj tak :nwm: a to mal kelpu tiež
Life is Rough
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pon 22.05.2023 20:10

Ja Hugovi aj Lyovi som cistila zuby 2x do roka. inak maju kosti. Vsetky druhy a zozeru aj to, co si myslim, ze sa zozrat neda :heh: Fry zvlada tak krky maximalne, ozuzle co to, ale nerozhryzie to, co Lyo prehltne :haha: A ten so zubami problem ma... a cistim ovela castejsie. Kosti podla mna, hlavne tie velke, urcite udrzuju zuby vo vacsej cistote. U fundlov kamen je skor kozmeticky, u Frya, keby som to nechala tak, tak uz nema zuby podla mna :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Predchádzajúci

Späť na Doplnky Stravy