Potreby pre dogtrekking a canicross

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: Potreby pre dogtrekking a canicross

Poslaťod Sunny » Pon 13.05.2013 10:02

Lano - máš dve možnosti, buď kúpiť samostatný amrotizér (kakéto niečo http://www.manmat.sk/Product/26/44-amor ... anovy.aspx) alebo rovno šnúru s amrtizérom (http://www.manmat.sk/Product/28/61-ski- ... -psa-.aspx), prípadne pre 2 psov (http://www.manmat.sk/Product/28/62-ski- ... 2-psy.aspx). Na bike odporúčam asi skôr tie šnúry, ten amortizér je skôr vhodný pre sane/káru. Šnúry si môžeš vyrobiť aj sama, stačí kúpiť dutý popruh a kus dostatočne pevnej gumy - vsunieš ju dnu, spravíš uzol, nahrnieš na ňu látku, aby sa mohla guma natiahnuť, zase spravíš uzol a je to.
Zapriahnutie - ideálne mať takú rozdvojkovú šnúru a psovi spraviť jedho "odnož" kratšiu. Tým pádom bude väčšinu váhy ťahať on. Časom im môžeš tie šnúry spraviť rovnako dlhé a budú ťahať rovnako. Jo a nezabudnúť zapnúť im krčák - cca 30cm šnúra, ktorou im spojíš obojky.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Potreby pre dogtrekking a canicross

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 13.05.2013 10:49

supiš, ďakujem za odpoveď. neviem, či v NR nájdem nejaké veci okolo, ale pohľadám. Pes už postroj má, už len sučine kúpim. idem sa inšpirovať na net, dať dokopy bicák a pôjdeme na to. sedák už mám, takže prvé pokusy budú "na sucho" bez bicáku :lol:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Potreby pre dogtrekking a canicross

Poslaťod meggie26 » Pon 13.05.2013 12:15

Keď chceš Zerácke veci, budem robiť pravdepodobne tento týždeň objednávku tak sa ozvi čo by si potrebovala prípadne aj na mieru vieme poriešiť :jop:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Potreby pre dogtrekking a canicross

Poslaťod kharak » Uto 21.05.2013 14:17

Ja mam to lano od manmatu pre dvoch psov a je super. Da sa vyuzit aj na jedneho psa - obe karabinky pripnut na jeden popruh. Na bicykli ho pouzivam len na jedneho psa, ak idem len peso tak pripinam aj maleho ( 5 mesiacov ). Popripade predlzim neodpruzene lano este voditkom :)

Obrázok

Krcak zatial nepouzivam kedze vyskovy rozdiel je velmi velky a ako ich poznam, velky by maleho tahal smykom :)
kharak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 142
Bydlisko: Kosice


Re: Potreby pre dogtrekking a canicross

Poslaťod LenkaLeo » Pon 03.06.2013 18:42

kharak píše:Ja mam to lano od manmatu pre dvoch psov a je super. Da sa vyuzit aj na jedneho psa - obe karabinky pripnut na jeden popruh. Na bicykli ho pouzivam len na jedneho psa, ak idem len peso tak pripinam aj maleho ( 5 mesiacov ). Popripade predlzim neodpruzene lano este voditkom :)

Obrázok

Krcak zatial nepouzivam kedze vyskovy rozdiel je velmi velky a ako ich poznam, velky by maleho tahal smykom :)


Ak ti mozem poradit, tak na tahanie je vyborny postroj, ci uz typ sled, faster alebo guard. Urcite nie obojok. :nie: Ak teda nechces pridusit psa na kazdej vychadzke, alebo im poskodit priedusnicu... :hmm:
Obrázok
LenkaLeo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 369
Bydlisko: Martin

Re: Potreby pre dogtrekking a canicross

Poslaťod kharak » Štv 06.06.2013 20:29

Ako som uz spominal takto to vyzera ked idem peso len na prechadzku. Az by som mu dal postroj ked ideme peso len na prechadzku, tak jednak by som za nim nestihal a vkuse by sa motal do lana :)

Ked ide tahat, tak to vyzera takto
Obrázok
kharak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 142
Bydlisko: Kosice

Re: Potreby pre dogtrekking a canicross

Poslaťod Haleth » Štv 05.01.2017 17:47

Neviem, či som nenašla alebo to tu nie je. Pozerala som aj manmat a Zero DC, ale nenašla som nikde ten slávny krčák. Vyrábate si to doma, či ako?
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Potreby pre dogtrekking a canicross

Poslaťod tonamie » Štv 05.01.2017 18:11

Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Potreby pre dogtrekking a canicross

Poslaťod Haleth » Štv 05.01.2017 18:36

Ahaaa, takže takto to vypadá :heh: :pac: A to sa navlieka na obojky, hej?
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Potreby pre dogtrekking a canicross

Poslaťod Slausa » Štv 05.01.2017 18:39

Podla mna na to skor zapnes tu klasicku skobu.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1479

Re: Potreby pre dogtrekking a canicross

Poslaťod Priscilla » Štv 05.01.2017 19:16

Treba tam navliecť karabíny na oba konce toho krčáku a tie sa pripínajú o očko na obojku.
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Potreby pre dogtrekking a canicross

Poslaťod Sunny » Pia 06.01.2017 7:22

A v podstate na to stačí hoc aká vhodne dlhá (cca 30cm,, moc dlhá sa motá pod laby) a primerane hrubá (moc tenká môže pri zamotaní pod labu porezať psa, moc hrubá je zas zbytočná), na každý koniec malú karabínu a zacvaknúť na obojky.
Inak na môj vkus sú tie Manmaťácke moc tenké, režú ma do ruky keď vediem psy. Ja som si uplietla z paracordu, alebo nakupujem od Hely (MushGo).
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Potreby pre dogtrekking a canicross

Poslaťod Haleth » Ned 08.01.2017 23:21

Ok, ďakujem. Stále uvažujem, či to vôbec potrebujem... Ale skôr sa uchýlim k DIY, ak vôbec. Ď.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Potreby pre dogtrekking a canicross

Poslaťod miša.a.blesk » Pon 23.01.2017 11:17

Mám otázku, dajú sa zapriahať pomocou rozdvojky dva veľkostne nesúrodé psy?
Psy sú láska na celý život...
miša.a.blesk
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 127
Bydlisko: na konci sveta

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy