Potreby pre dogtrekking a canicross

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Potreby pre dogtrekking a canicross

Poslaťod Aris » Pon 13.04.2009 9:11

Dúfam, že nebudem moc od veci, ale čo je to najnutnejšie čo by nemalo chýbať vo výbave? Ako je to s krmením? Iba večer? A čo? Granule?
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Potreby pre dogtrekking a caniscross

Poslaťod Poca » Pon 13.04.2009 9:34

nemal by chybat postroj. Tahaci. Lebo pri klasickom moze odist chrbtica.. som pocula.. ale to pri tahani biku, ale pre istotu... Gumene lano a sedacka /opasok/ je zas lepsie pre teba. Krmenie, take ako inokedy. Ja krmim aj rano, trochu menej a nie tesne pred behanim. A krmim granulami, lebo na barf nemam cas, priestor ani peniaze.
A este by v tvojej vybave nemala chybat miska, aby si nemusela napajat ako ja:
http://picasaweb.google.sk/PocaBria/Dog ... 8105352994
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Potreby pre dogtrekking a caniscross

Poslaťod calwen » Pon 13.04.2009 13:29

Ako pise Poca a ja osobne si myslim, ze guma je lepsia aj pre psov chrbat ked neciti tolko narazov :smile:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Potreby pre dogtrekking a caniscross

Poslaťod Sunny » Str 15.04.2009 8:39

K tomu opasku - skúsila som ho teraz cez víkend a pri ťahacom psovi je na :kak: Posúva sa stále hore na kríže a to nie je nič moc. Takže radšej sedák.
A pridala by som k výbave botičky pre psa - nikdy nevieš, kde sa ti na čom dorasuje. A napríklad (hlavne pri treku) môžte naraziť na blbý terén, psa budú bolieť packy a nebude po tom chcieť ísť (ako my teraz - škvárový chodníček sa Giline vôbec nepáčil).
A potom už spomínaný postroj (ťažný, guard radšej nie) a odpružené vodítko.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Re: Potreby pre dogtrekking a caniscross

Poslaťod Amaguk » Str 15.04.2009 8:55

jj, na tahaveho psa sa jednoznacne odporuca sedakovy uvaz
k tym botickam: v CR na oficicialnych trekoch su 2 boticky na psa sucastou povinnej vybavy, takze ak niekto planuje zucastnit sa pretekov v CR, kupa boticiek ho neminie :no: my sme zatial neboli v situacii, ked ich bolo treba pouzit, ale urcite to nie je zbytocny luxus...
dalsi povinna vybava je samozrejme vzdy uvedena v propoziciach k pretekom

ja rano nekrmim nikdy (bo nechce), a teda ani pred turou, ale vseobecne neodporucala by som psa nejako moc krmit pred a pocas tury, skor treba dbat na to, aby mal zabezpeceny dostatok tekutin
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Potreby pre dogtrekking a caniscross

Poslaťod Ulfheiðr » Str 15.04.2009 15:14

Výbava na DT/Cc je v svojej podstate velmi rôzna. Už len tým, že CC zväčša trvá v medziach minút, DT aj dní.
Hlavne na čo treba dbať je to, aby ten ktorý druh výstroja nebol nijak obťažujúci, obmedzujúci, aby to bolo pratktické, ľahké, funkčné a odolné. Či už sa to týka vecí na psa, alebo človeka.
Treba skúšať a skúšať a nerátať s tým, že kúpiš na prvý krát dobre.
Čo sa týka tej stravy, malo by to byť lahké, ale velmi výživné, teda malá a hodnotná porcia. Pri týchto športoch u psa hrajú velkú rolu hlavne tuky, ktorých by pri pravidelnom tréningu malo byť rozhodne viac ako 20%.
Ja kŕmim dva razi do dňa, behávali sme vždy ráno, medzi 7:45 a 10:00, ale v ten deň raňajky museli počkať, bežali sme na lačno, mal len vývar. Apropo vývar, nezabudni napájať pred výkonom. Dostatočné množstvo, ale dostatočne skoro, aby psovi nebolo zle a nehúpal sa žalúdok.
Pri treku by som normálne nakŕmila ráno (dve hodiny pred vyrazením) a večer, počas toho dbať na pravidelný prísun tekutín počas celého dňa, kludne aj okolo litra a viac (záleží na velkosti psa a ostatných okolnostiach), pri moc ťažkom treku by asi u mňa dostal svačinu na obed.

K tej šnúre, aj ja sa prikláňam k tomu, že je na 100% potrebná šnúra s gumou. Pevná šnúra môže byť pre psa velmi, velmi nebezpečná vec. A postroj, jednoznačne "sled" typ, alebo jeho rôzne modifikácie. Určo nie postroj s prackami, kovovými krúžkami a tak podobne. Treba myslieť na to, že pri ťahu je postroj na tele psa úplne vyľahnutý a takéto prídavky môžu pekelne tlačiť, hoci to pes v zápale nadšenia nemusí dať na javo, ale permanentné dráždenie môže skončiť problémami. To platí aj pri nesediacom "sled" postroji.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Potreby pre dogtrekking a caniscross

Poslaťod Aris » Str 15.04.2009 19:30

Dakujem za rady.
K našej výbave zatial patrí multifunkční sedák, vodítko s gumou a postroj som objednala typu FASTER a je na ceste. Na botičky si musím našetriť i ked neviem či kúpim :nwm:
Offtopic: A mám poriadnu OT otázku, ale po jednej takej túre sa mi bachol do studenej vody. To by som mu asi nemala dovoliť, že?
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Potreby pre dogtrekking a caniscross

Poslaťod Ulfheiðr » Str 15.04.2009 20:11

Offtopic: Myslíš takto? http://ulfidusan.rajce.idnes.cz/9.4.09_ ... G_0886.JPG :heh:
Offtopic: Sama neviem či to je ok, ale ak je zvyknutý na vodu, prečo nie. Ale možno sa vyjadria školenejší ludia.

Daj sem prosím vedieť ako ste dopadli s fasterom, či je vám ok, poprípade foto. Ak budeš kupovať botičky, priprav sa na neverending story botičiek, čo budú padať, strácať sa, krútiť sa. My sme už všetkých 6 stratili a to som ich používala len na vychádzky pri zranenej packe :ua: Ja som asi neprišla na to čo s tými botkami robím zle :nwm:

Inak zaujímali by ma vaše skúsenosti s botičkami. Píšte, píšte :cool:
Naposledy upravil Ulfheiðr dňa Str 15.04.2009 20:18, celkovo upravené 1
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Potreby pre dogtrekking a caniscross

Poslaťod Amaguk » Str 15.04.2009 20:16

Offtopic: sice sa za skolenejsiu nepovazujem, ale preco by to malo vadit? pes sa nepoti ako clovek a ma vyssiu telesnu teplotu, tak sa potrebuje nejako schladit
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Potreby pre dogtrekking a caniscross

Poslaťod calwen » Str 15.04.2009 20:20

Offtopic: ja myslim ze pesovi takyto kupel len prospeje, moj to robi vzdy ked je moznost a aspon nacerpa nove sily...to je napriklad super na nasom agi cvicaku, hned vedla je voda a ked je celodenny trening tak mu to velmi pomaha :jop:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Potreby pre dogtrekking a caniscross

Poslaťod Offca » Str 15.04.2009 20:23

K botičkám - poučila som sa na svojej chybe. Neboli sme ani len na túre, len prechádzka lesom, kde Kim najprv prechádzal rozhorúčaveným asfaltom, neskôr rozmočil vankúšiky vo vode a na skalnatej ceste späť si ich kompletne poodfakloval. Lahol a ďalej odmietol ísť. Čo je ale horšie, odmietal aj nasledujúce 3 dni. :ua: Ako lahol, počkali sme na odvoz...a potom už nič. Celé tie dni, aj ked to už mal obviazané a s botičkami, sa nechcel pohnúť, nerobil nijakú potrebu. (a to on naozaj nerobí rozruch pre bolesť. Ked si rozrazil hlavu, akoby nič, letel ďalej)
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Potreby pre dogtrekking a caniscross

Poslaťod Ulfheiðr » Str 15.04.2009 20:34

Offca, super príklad na botičky, poučné :jop:
Offtopic: ešte k tomu kúpaniu. Čo myslíte, ak sa pes hodí do vody okamžite po nárazovej krátej aktivite (šprint s bikom, behanie po lúke na slnku...) nemôže ho z toho,... šlahnúť? Predsa je iné ak sa tam dá po dlhodobom výkone ako keď si tam lahne rozdýchaný a rozhicovaný :ua: Netreba chvílu počkať?
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Potreby pre dogtrekking a caniscross

Poslaťod calwen » Str 15.04.2009 20:56

Offtopic: Tak nad tymto som sa nidky nezamyslala...popravde mojmu psovi sa voda dostane na kozu az tak po pol hodke vo vode, takze nejak neriesim :nwm:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Potreby pre dogtrekking a caniscross

Poslaťod Ulfheiðr » Str 15.04.2009 21:03

Offtopic: Hmm, no my máme práveže brucho takmer holé, vodu má na koži hneď. :ua:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Potreby pre dogtrekking a caniscross

Poslaťod Sunny » Štv 16.04.2009 8:00

Ad botičky - Giline na packách držali, ale len do doby, kým sa pohybovala poklusom. Akonáhle začala lietať s nejakým psom, botičky som zbierala po lúke. A bolo ich treba riadne dotiahnuť.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8291
Bydlisko: Morava

Ďalší

Späť na Záprahové športy