Vracanie po BARF-e

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod tulenik » Štv 24.02.2011 22:38

Offtopic: Obliwan Kenobi
Všichni jsou zákeřná hladová klíšťata
jsou na svých prdelích vzájemně přisátá
a když se poslední na první zavěsí
pak z jeho prdele vlastní krev saje si
tulenik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 637
Bydlisko: BA (DNV)

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod zuzka:) » Pia 25.02.2011 8:39

Offtopic: takže s tým akože asi nič neurobím? a bude mi bľuvkať po každej ceste? no super :ach:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod tulenik » Pia 25.02.2011 10:50

Offtopic: Samozrejme sú na to lieky. Ale s vekom sa to vyvíja, ako som už písal, ja som mal kinetózu tak od 3 do asi 13 rokov. Potom to prešlo. Vyvoláva to vlastne ten fakt, že keď si v aute, oči vidia, že sa hýbeš, zatiaľ čo pohybové receptory ti hovoria, že stojíš a z tohoto chaosu sa mozog tak trochen rozhodí. A ak k tomu pristúpi ešte povedzme vyššia teplota, tak to letí (čím je chladnejšie, tým sú problémy menšie). [Naozaj som sa dokázal pošabliť každý týždeň pri ceste do BA k doktorke, niekedy aj cestou späť. A kinedryl - nekinedryl :ha: navyše ten aj parádne oblbuje.]
Všichni jsou zákeřná hladová klíšťata
jsou na svých prdelích vzájemně přisátá
a když se poslední na první zavěsí
pak z jeho prdele vlastní krev saje si
tulenik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 637
Bydlisko: BA (DNV)

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod zuzka:) » Pia 25.02.2011 11:03

Offtopic: kde pozerá počas cesty neviem :lol: ale mu to začalo v zime :nwm: a sakraaaaaa, ja chcem aby mu to prestalo. ja cestujem často a nechcem mu furt dávať nejaké lieky. do kelu. radšej budem chodiť pešo :ach: vlaky zvláda chvalabohu, dúfam, že neprestane aj tie
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod tulenik » Pia 25.02.2011 12:40

Offtopic: Vo vlaku tento problém býva podstatne menej často.
Všichni jsou zákeřná hladová klíšťata
jsou na svých prdelích vzájemně přisátá
a když se poslední na první zavěsí
pak z jeho prdele vlastní krev saje si
tulenik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 637
Bydlisko: BA (DNV)

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod Sunny » Pia 25.02.2011 12:54

Offtopic: Tulenik vďaka tebe som konečne pochopila, prečo mi bývalo v aute zle :heh: A prečo mi pomáhalo pozerať sa dopredu vždy na 1 nehýbajúci sa bod - klamala som oči, že sa nehýbeme. Inak problémy mávam doteraz, na kľukatých horských priechodoch. Ale iba ako spolujazdec, resp. hlavne ak sedím vzadu, keď šoférujem, tak si také cestičky vychutnávam :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod lagunasa » Pia 25.02.2011 15:01

tak sme boli vcera u veterinara s Maxom. dostal nejake tri inekcie, kazda inej farby a doktor nam nadoma pribalil este probioticku pastu. zajtra mame prist na kontrolu ale vraj by sa to dovtedy malo vyrazne zlepsit. vcera som mu nachystala uvarenu ryzu so surovym kuracim masom a cele som mu to pomixovala aby zjedol aj tu ryzu. pridala som este troska olivoveho oleja. stolica sa mi troska zlepsila. ale doktor bol dost nepokojny a aj hovoril ze je to dost zle ked je cierna stolica lebo to znamena krv v stolici ( tulenik urcite bude vediet popisat ako sa krv do stolice dostane :no: ) co nie je vobec dobre, skor naopak. tak vraj ked sa to nejak moc nezlepsi ( vraj sa to ma vyrazne zlepsit do soboty ) tak v sobotu ked prideme na kontrolu mu predpise antibiotika.
stolicu uz ciernu nema, aspon to co som vecer a skoro rano baterkou pozerala, ale ma ju skor zelenu a uz hustejsiu. jedna kamoska mi hovorila ze zelena stolica moze byvat hladova stolica, od hladu... takze tej ryze s kuracim nebudem setrit a kosti mu zatial davat nebudem. len neviem kedy by som mu mohla dat uz aj ine maso ako kuracie a aj nejake ovocie alebo zeleninu. spytam sa veterinara zajtra, mozno bude vediet nieco, lebo ked som povedala ze ich krmim barfom tak sa zatvaril tak ze neviem to zhodnotit ci to bolo uznanlive pokyvanie hlavou alebo take ze zase niekto nieco vymysla. no zajtra uvidim. vracat uz tusim prestal.
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod zuzka:) » Pia 25.02.2011 15:20

a nedávala si mu aj čierne uhlie?

EDIT: premohla som sa a prečítala čo si písala ešte skôr. a dávala :) no a teda nemá čiernu stolicu iba z toho uhlia?
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod lagunasa » Pia 25.02.2011 16:20

uz nema :jop: a ked mal tak to bolo aj predtym co kadil cierne.
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod Mackie » Pia 25.02.2011 16:55

krv v stolici je napr. z mechanickeho podrazdenia, a v tom pripade naozaj netreba davat kosti, a ja by som nedavala ani ten olej, len cistu suchu dietu, ryza + varene maso, kym sa crevo neupokoji
ciernou virusovou srackou s podozrenim na parvo som si presla so stenatom, ale to boli ine strely, a pasovalo na to rceni "akoby zdochlinu roztrhlo", takze ak to nema az take, je to "lepsie" :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod tulenik » Pia 25.02.2011 19:21

Sunny píše:Offtopic: problémy mávam doteraz, na kľukatých horských priechodoch. Ale iba ako spolujazdec

Presne tak, ak šoféruješ, si už "tak nejako spriahnutá" s pohybom sústavy.
Krv v stolici je vďačná story (hlavne na Slovensku, je to obľúbená "úchylka" alkoholikov), ale v tomto prípade to bolo z aktívneho uhlia, takže nemusíme riešiť.
Zelené hovno? Alimentárna infekcia. Zelené smradľavé je dosť typické pre salmonely. (Já to říkal, však?)
Ja osobne by som ostal pri nejakom light mäse (rybiak?) a nedráždil ďábla obilninami. A ovocím/zeleninou len ak by mal na to chuť. Neradím, len tak nahlas rozmýšľam...
Všichni jsou zákeřná hladová klíšťata
jsou na svých prdelích vzájemně přisátá
a když se poslední na první zavěsí
pak z jeho prdele vlastní krev saje si
tulenik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 637
Bydlisko: BA (DNV)

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod lucik » Pia 25.02.2011 22:55

krv v stolici a takisto pri blinkaní - čierne hovienko alebo vyblinkaná masa = natrávená krv zo žalúdka, červená krv v stolici alebo vyblinkaná = mechanické podráždenie čriev/konečníka alebo hltana :no:

tulenik, pes vraj salmonelu nedostane nijakovsky, bo má nejaké tie kyseliny či čo to, čo killnú salmonelu (človek to nemá) :nwm:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod tulenik » Pia 25.02.2011 23:44

lucik to s tou krvou píše správne
tá čierna - meléna - to je smrad jak hovado! ak majú v nemocnici na oddelení ožrana s melénou, spoznáte to od dverí oddelenia

salmonela - no NEMAL BY, ale ak bol momentálne indisponovaný, môže (už som písal že ak je kontaminovaná voda, tá žalúdkom len tak preletí... to máš podobné ako to, že prečo dobre živený človek choleru nedostane...), napr. ak sa vylučuje z nejakého dôvodu málo HCl
v podstate aj na majonézové šaláty máš normu, koľko octu alebo citrónovej šťavy by tam malo ísť, aby to salmonelu odprásklo
Všichni jsou zákeřná hladová klíšťata
jsou na svých prdelích vzájemně přisátá
a když se poslední na první zavěsí
pak z jeho prdele vlastní krev saje si
tulenik
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 637
Bydlisko: BA (DNV)

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod zuzka:) » Sob 26.02.2011 8:37

k tej salmonele, myslím, že hruskyna psica ju mala (keď dobre pamätám), takže ak pes nie je úplne ok, môže ju dostať
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod lagunasa » Pon 28.02.2011 7:40

no to cierne hovno nebolo z cierneho uhlia kedze ho mal aj predtym ako sme mu ho dali. ale ako pise Mackie, tak to boli riadne strely, ako zo striekacky. smrad z toho v byte bol teda riadny, ale asi nie az taky ako by asi mal byt v pripade tej parvo.
zelene :kak: mal len prvy den po tom ako dostal inekciu a prestal hladovat a uz aj nieco zozral. uz ma vsetko upravene a :kak: vizeraju normalne.
a po jeden a pol dni zrania kuraciny s ryzou mi to odmietol jest. on ryzu naozaj nema rad. skusila som mu dat fliacky s kuracim a to bolo este horsie. to len ocuchol a odisliel. a zistila som ze ani samotnu kuracinu moc nechce. praveze tie kuracie masove kosti ma rad a vcera som im dala morcacie krky ( pani, to vam je krk ) a bolo vsetko ok. takze uz vizera ze je ok, len ako sme boli na kontrole v sobotu tak mu este dal antibiotika na tri dni a este mu pichol nejaku inekciu.
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava