Vracanie po BARF-e

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod zuzka:) » Uto 12.04.2011 8:13

minule som skúsila dať Denuchovi kozie mlieko. inak som mu ani kravské nikdy nedávala, jedáva iba jogurty, acidofilné alebo smotanu. dala som mu ho s bordy kockou a pomixovaným šalátom. to zjedol ráno. na obed sme šli von a pred tým sa veľa napil a vonku to vyšlo von. mäsa tam bol už len kuštik, šalát neviem a potom biele hrudky, teda asi to mlieko. ani toho nebolo veľa, ani mu nebolo zle. na večeru som mu dala to isté, a pred spaním ako sme šli von zase veeeľa vody a bluvka von :nwm: tiež také nič, iba hrudky biele
blbé je to, že on zvykne takto sprosto piť, že veľa naraz a niekedy to preženie a potom tá voda ide hneď von. tak ho treba niekedy zastaviť. a teraz neviem či to vyšlo von kvôli vode alebo kvôli mlieku :nwm:
alebo by mohol takto piť aj preto, že to chcel vyvracať, tak tomu tou vodou pomohol? :nwm:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod zuzka:) » Pia 22.04.2011 19:12

opäť pokus s kozím mliekom. čerstvé, včera nadojené. ráno dostal 5 lyžíc (teda menej ako minule), rovnako s bordy kockou a šalátom. na obed sme išli von, napil sa. pred výťahom vydával divné zvuky (aspoň sa mi zdalo), tak som ho pri predstave pratania chodby rýchlo posadila a dvihla mu hlavu :hi: ale ja neviem či mu bolo zle alebo čo :hi: ale nebľuvkal ani von. ani do teraz vôbec :jop: tak som rada, že mu z toho mlieka asi môžem sem tam kúsok dať :jop:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod Mackie » Pia 22.04.2011 20:46

ja nejak nevidim dovod davat psovi akekolvek mlieko :nwm:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod zuzka:) » Pia 22.04.2011 20:53

mne sa len kozie páči a už ked sa tak vyskytlo u nás, tak som ho chcela skúsiť

EDIT: ale chystám sa skúsiť z toho spraviť aj jogurt, to bude asi fakt lepšie :yes:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod Mackie » Pon 15.08.2011 9:22

viacmenej sa mi potvrdila teoria - Haator vracala resp. jej bolo zjavne zle skoro kazdy vecer, po veceri dostavali par granul "len tak", prestala som, upravilo sa to, a vcera sa mi vlamala do tasky a zopar ich zozrala, mozno o hodinu uz chodila po byte a slintala a zhladuvala nieco na pretravenie :ach:
takze tolko aj k miesaniu granuli a masa v jednej davke

este poriesit toho kyselinara a budeme snad uplne bez grciek
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod Barbara » Uto 08.01.2013 22:42

Ahojte,
Potrebujem radu. Pes grcia, niekedy je tyzden pokoj a niekedy kazdy druhy-treti den. Kyseliny neriesim. Ale napriklad teraz sa vygrcal je to hnede a krv cervena, nie tmava.

Dostala som tip, ze mam skusit odcervit a o dva tyzdne opat. Nemam vedomost, ze by nieco zozral okrem masa a kosti. Kosti dostava kuracie krky alebo kridla( 2krky alebo 1kridlo denne). Inak je vesely, tesi sa, nahana sa s kocurom. Len pred grcanim vidim na nom, ze sa na to chysta.

Okrem toho liecime na packe kvasinky. Niekedy si strhne obvaz a lize si to. Nemohol si ich nejak dostat do tela a preto grcia?
Mate s tym niekto skusenosti? Alebo mam ist zajtra k vetovi?
Dakujem :ahoj:
Barbara
Hafan
 
Príspevky: 631
Bydlisko: Bratislava

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod zuzka:) » Str 09.01.2013 8:27

ked zvracia krv, chod k vetovi
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod Barbara » Str 09.01.2013 9:57

Spozorovala som, že toto grcanie je po krídlach, keď mu šlahnem celé krídlo. Keď mu dám krky, tak negrcá. Mlynček na kosti nemám a myslím si, že to môže byť aj tým. Dosť nerada chodím k veterinárovi s tým, že sme na surovom mäse. Minule tam bola taká mladá sestrička a ona ma podporila, ale bohvie kto tam bude dnes. Nechcem, aby mi vymyvali mozog hlúposťami, pichli Benymu injekciu proti zvracaniu, keď problém môže byť inde. A druhá vec sú peniaze :ua:
Mám dobrého veterinára, len tam vôbec nechodíme, keďže nemá Beny s ničím iným problém.

Môžem kosti niečim iným nahradiť, aby som udržala správny pomer? Škrupinky z vajec? :nwm:
Barbara
Hafan
 
Príspevky: 631
Bydlisko: Bratislava

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod zuzka:) » Str 09.01.2013 10:48

a on zvracia iba po jedle?
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod Barbara » Str 09.01.2013 11:08

Zuzka,nie je to bezprostredne po jedle. Nie je to ani kazdy den. Krmim ho dvakrat denne, rano okolo 7 alebo okolo 9 a vecer okolo 21-22.
Grca bud nadránom alebo navecer okolo 7-8.
Barbara
Hafan
 
Príspevky: 631
Bydlisko: Bratislava

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod zuzka:) » Str 09.01.2013 11:17

ak si myslíš, že je to iba z kostí, tak ich skus vylúčiť a uvidíš či to pomôže.
ale ak bude grcať stále, alebo ak tu krv, čo si písala, grcal už viac krát, tak chod radšej k vetovi...

Barbara píše:Kyseliny neriesim.

a ked tie kyseliny máva tiež častejšie, tiež to nemusí byť uplne ok...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod Barbara » Str 09.01.2013 11:21

Co mu mam dat namiesto kosti? Potom ma riedku stolicu.
kyselinu ma ked nedostane jedlo presne na cas, alebo je hladny, lebo mi rano odmietol jest :no:
Barbara
Hafan
 
Príspevky: 631
Bydlisko: Bratislava

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod Bad » Str 09.01.2013 12:48

a ta křídla posekat?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod Barbara » Str 09.01.2013 12:52

Nasla som v teme Kosti, ze ich niekto tlcie kladivom az na kasu, ked som ich sekala, tak bolo fajn.

Je to haluz, lebo aj predoslemu pudlovi robili kosti problem - on hnackoval a kadil krv. Budem sekat/tlct a ak neprestane grcanie, tak pojdem k vetovi. Chudaci susedia :prd:
Barbara
Hafan
 
Príspevky: 631
Bydlisko: Bratislava

Re: Vracanie po BARF-e

Poslaťod Barbara » Uto 15.01.2013 8:49

Odkedy sekam kosti, tak Beny negrcal :jupi:
Barbara
Hafan
 
Príspevky: 631
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava