Surová strava a diéta

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Surová strava a diéta

Poslaťod drymarchon » Sob 06.12.2008 14:54

dobrý deň, dá sa držať diéta aj na surovej strave, či je to vôbec možné? pretože z toho čo pridávajú do granúl som už vážne mimo, ale na druhej strane si nemôžme dovoliť pribrať. Máte s tým nejaké skúsenosti? :ach:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod lusy » Sob 06.12.2008 14:59

pozri ci nenajdes aj tu nieco viewtopic.php?f=5&t=3619
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod drymarchon » Sob 06.12.2008 15:17

ďakujem za odkaz, skôr by ma zaujímala však tá surová, na varenie nie je vždy čas. Mali sme veľké problémy so zubným kameňom a v poslednej dobe dostala zopár veľkých kostí a včera jej polovica kameňa odpadla, zbytok sa podarilo dať dole mne, teraz ma perfektné biele zuby, takže aj to je dôvod prečo už nechcem granule a navyše z nich ani moc nechudne a to sú lightky. Neviem aké mäso by som mala podávať a zaujímalo by podávanie nízkotučných mliečnych výrobkov, aké druhy a tak.
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod Ema 012 » Sob 06.12.2008 15:20

No podla mna čo sa týka mäsa a chudnutia tak by som to najskor videla na hidinu. A pokial nemá problém z mliečnymi výrobkami tak odtučnené aké kolvek by mohla :yes: Skús kuracie krídla
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod drymarchon » Sob 06.12.2008 15:29

dakujem, :yes: vyskusam teda hydinu, mliecne vyrobky sa kupia a neviem mozno by som este mohla nejaku zeleninu, ale to je asi jedno aku...? a potom len dufat ze sa zlepsime, ale najprv si musim urobit poriadky z rodicmi, ktori jej nevedia odolat, pretoze tam je najvacsi problem :ua:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod Cathie » Sob 06.12.2008 16:07

Drymarchon, podla mna si to u surovej stravy aj viac odsledujes.. pekne chude masko, teda najlepsie asi kuracie, obcas mliecne vyrobky, trochu ryze, zeleninku, vela vela pohybu, mlsky ako odmenu skor tiez nieco zdrave a nekaloricke, pretoze napr piskoty maju tych kalorii aj cukrov az az :no:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod drymarchon » Sob 06.12.2008 16:09

dakujem, a to dobre vediet ze piskoty nedavat, musim vysvetlit otcovi a radsej mu dam nieco ine, co jej moze dat... :jop:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod Cathie » Sob 06.12.2008 16:15

Ja piskoty pouzivam, lenze aktivka borderka aj tak vsetko vybeha.. :pac: ale staci kuk zlozenie a fakt prevazne sacharidy. Ja pouzivam okrem nich kusky masa z dennej davky, narezane kocky suroveho/vareneho, pripadne moja sa necha nalakat aj na kus papriky :heh: a chystam sa robit aj mlsky, co sem na ne Amaguk niekde hadzala link :yes:
http://barney.glenalbyn.org/view.php?ci ... 2007020201 pecienka teda nie je uplne najchudsia, ale ako mlska v pohode a je to zdravsie nez piskotky a myslim si, ze zarucene to bude chutit viac :no:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod Ema 012 » Sob 06.12.2008 16:18

cathie :jop: tie pečienkové chcem skúsiť aj ja, len budem potrebovať na večšie kocky lebo dojdem o prsty :haha: :haha:
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod Aris » Sob 06.12.2008 17:29

Tiež pridať pohybu. Rony bol trošku tučnejší pridala som pohybu neuberala som ani z dávky, prestala dávať granule a je teraz akurát. Dávala som aj piškoty, ale Rony je povahovo niečo ako "borderka na baterky" takže on to vybehal.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod drymarchon » Sob 06.12.2008 18:22

problém je, že my to ťažko vybeháme, lebo sme strašne leniví (teda myslím fenku). ale myslím že pohybu máme dosť, ale musím povedať že ona nechudne ani keď behá pri bicykli alebo agility, coursing a tak ... najlepšie sa vybehá so psami ale nie vždy natrafíme na takých a nie vždy má náladu :ach:

inak som čítala že sa môže dávať ovocie, ale ona mi ho sama nezje(okrem čerešní, višní a orechov, tie miluje) možno je to blbosť, ale stane sa jej niečo ak by ho dostala k mäsu? lebo mne to dokopy vôbec nejde, ale zase pes je niečo iné ako človek, tak neviem... :oo:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod Ema 012 » Sob 06.12.2008 18:31

Nič by sa nestalo kludne moš dat aj ovocie, len nie každý pes to chce. Moji majú na zemi krabicu z jablkami a vždy ked chcú tak si idú zobrať a hrabú sa tam lebo si aj vyberajú :heh: Ale to by musel vyslovene sám chcieť.
Obrázok
Ema 012
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942
Bydlisko: Kajal

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod drymarchon » Sob 06.12.2008 18:43

ja som myslela ako k mäsu, že spolu...ale asi nie

inak som našla zopár ponúk na kuraciu drť, myslíte že to ako diétne môže byť?
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod Aris » Sob 06.12.2008 19:07

Záleží akú drť. Niektoré su :nechutne: sú tam len chrupavky, perie a smradlavé mäso, ale ja príležitostne kupujem za 20sk/kg a tam je pekné mäsko aj chrupavky. Najlepšie je vidieť ju
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod Tobin » Sob 06.12.2008 20:33

Orientovat sa v barfe iba na jeden druh masa by bolo chybou. Ak by som chcel psovi naordinovat dietu, najprv by som si pozrel energeticku potrebu pre mojho psa http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=52&t=1936&st=0&sk=t&sd=a&hilit=energeticka&start=51, kukol by som na gugli, co ma kolko kalorii a podla toho by som znizil prijem tak o 20-25%. A aby pes nebol hladny, objemovo by som to nahradil ryzou, nejakou vlakninou, ako objemove krmivo vyborna je aj salatova uhorka. Ale treba davat pozor na primerane mnozstvo tuku, vobec by som bravcove nevylucil, len obmedzil. Je zima, pes tuky potrebuje. A necakal by som, ze mi pes schudne rychlo, menej je niekedy viac. Skor by som sa postaral, aby mi pes cez zimu nepriberal a nechal by som hlavnu cast diety na jar.
Ovocie aj zeleninu kludne k masu.
drymarchon píše:ale myslím že pohybu máme dosť, ale musím povedať že ona nechudne ani keď behá pri bicykli alebo agility, coursing a tak ... najlepšie sa vybehá so psami

Co to znamena, ze pohybu mame dost? Agility, coursing - malo, malo, a tu pes spotrebuva energiu zo sacharidov, tukove zasoby zostavaju takmer nedotknute. Behanie pri bicykli - OK, ale kolko? 20, 30 km? Hodinka behu je tak minimum. Denne. Vybehanie so psami... ako dlho? aspon 2-3 hodinky? Je potom unavena? Pohyb je a+o pri chudnuti... :yes:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Ďalší

Späť na Surová strava