Prehltnutý veľký kus

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: problém so žraním

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 06.03.2008 17:40

Bára, tak mu to daj na kašu. Pomel, a nebude sa dusiť, ani grcať. Lebo v konečnom dôsledku bude mať v bruchu rovnakú kašu, ako rozkúsané granule.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: problém so žraním

Poslaťod MisheliQ » Štv 06.03.2008 18:09

Ulf, presne, tiež si myslím, že ak mu to spraví na kašu, tak mu to nemôže uškodiť a ani by to nemal vyvrátiť
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: problém so žraním

Poslaťod Bára » Štv 06.03.2008 18:25

Díky moc za odpovede, tá kaša bude asi jediným možným riešením, aby to nedopadlo zle=)
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: problém so žraním

Poslaťod ivanN » Pia 07.03.2008 11:21

bara a nesnazi sa to vyvratene zase zozrat? to je ich prirodzeny pud, ze vsetko musia rychlo, rychlo zozrat, kto skor pride, ten skor melie..niektori psi to vedia stravit a niektori nie..moj ked nieco vyvrati, tak si to aj spapa zase tak rychlo ako to prve, aby mu to nikto neuchmatol :ha:
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Re: problém so žraním

Poslaťod katarina » Pia 07.03.2008 20:56

Bára píše:A dalšia sranda, ktorú robí, že ked má mäso, nieže by stál nad miskou a žral, ale všetko si ťahá niekde mimo misky, položí na zem a tak znovu vezme a zhltne....

totok robi aj moj...sice ked mu do misky svacnem polku kuraceho chrbta tak si to asi musi vytiahnut..lenze ked mu dam uvarene maso bez kosti , rozdrobene na kusky a zemiesane s ryzou on si to vytahuje jak tie cele chrbty a potom trúsi trúsi..inac mam pocit ze ked to ma tak nadrobno hlta aj vzduch...otvori velku papulu a cvakne a nic a zhltne..to asi neni dobre ze? :nwm:
katarina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 377
Bydlisko: Dechtice / Brno

Re: problém so žraním

Poslaťod Bára » Sob 22.03.2008 23:51

Katarina: Neviem či to psovi nejako uškodí, ale viem že hltanie vzduchu u koní je zlozvyk:-D Každý pes sa správa inac a ja na svojich dvoch psoch mám možnosť pozorovať úplne rozdielne chovanie. Jeden si z misky žrádlo vyťahuje a žerie to mimo a suka keď žerie, tak to v podstate vysáva:-D a krúti sa okolo misky ako vrtuľník :lol:
ivanN: Niekedy to zožerie späť, inokedy to len oňuchá, ohrnie nos a nechá...
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Prehltnutý veľký kus

Poslaťod Tina29 » Uto 25.11.2008 12:53

Tak ja som včera experimentovala a dala som malému 4 mesačnému ratlíkovi surové krídelko. Zo začiatku nato pozeral, že čo mu to dávam, ale potom to začal pekne okuskávať. Takú som z toho mala radosť. No potom keď dohrýzol prvú časť krídelka tak tú druhú nerozskusal ale celú prehltol. A stráááášne pritom kvičal. :plac: :plac: :plac: Strašne som sa zľakla (no hotový nábeh na infarkt) ale on po chvíli akoby nič sa šiel hrať. No ale ja mám odvtedy výčitky či som mu tým nejako neublížila a čo s tým veľkým kusom? Spracuje to? A ešte k tomu som to mäso ani nepremrazila ja blbá. Neviem ako som mohla zabudnúť. Neviete mi poradiť ako dlho to pôjde von? Včera večer bol kakať aj dnes ráno dva-krát, no zatiaľ v pohode. Skrátka tak ako vždy. Hádam to nie je až taká blbá otázka ale mám o ňho strach.
Tina29
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Prehltnutý veľký kus

Poslaťod Silwuska » Uto 25.11.2008 12:55

Je to uplne v pohode...psici maju silne kyseliny ktore rozlozia ako maso tak aj kosticky :smile: takze no fear :jop:
Inak moji tiez tak hltaju cele stenha...jak saleny :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Prehltnutý veľký kus

Poslaťod Tina29 » Uto 25.11.2008 12:59

Dík, tak to som si vydýchla. A čo s tým nepremrazením? Mäso bolo kupované chladené v jednom supermarkete. Môže to uškodiť?
Tina29
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Prehltnutý veľký kus

Poslaťod Sunny » Uto 25.11.2008 13:16

Ak je zo supermarketu, čiže na ľudskú spotrebu, malo by byť kontrolované a zdravotne v poriadku. V obchode kupované mäso nepremrazujem ani ja :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Prehltnutý veľký kus

Poslaťod Tina29 » Uto 25.11.2008 13:20

Tak Vám všetkých pekne ďakujem. To je úľava.
Tina29
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31

Re: Prehltnutý veľký kus

Poslaťod Nykkyta » Uto 25.11.2008 14:02

Nechcem strasit. Uz to mozno nie je u tvojho hafana aktualne. Ale my sme mali problem s vecou kostou.
Mozno som to tu uz niekde spomynala. Nykytka mi zhltla vacsi kus rebierka a potom sme mali problem s kadenim. Musel to riesit veterinar, lebo to nevedela vytlacit a velmi ju to bolelo. :plac:
Od vtedy sa jej nemozem pozriet ani pod chvost (nie ze by som to robila rada :no:, ale niekedy to je potrebne).
Samozrejme kridielko a rebierko je ine
Nykkyta
Junior
 
Príspevky: 221
Bydlisko: Blatné

Re: Prehltnutý veľký kus

Poslaťod Lena » Uto 25.11.2008 14:13

no u nás si taro dnes poradil sám. pekne nás zobudil svojim vytentočkovaním ale z vrchnej časti tela a samozrejme všetko kostičky ktoré včera hltavo žral......čiže i keď prehĺtal big kusy tak si s tým "poradil" :pac:
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Prehltnutý veľký kus

Poslaťod Nykkyta » Uto 25.11.2008 14:56

ano, psici su v tomto experti. ak by sa to stavalo nam, ludom, uz by sa to nazyvalo bulimia
Nykkyta
Junior
 
Príspevky: 221
Bydlisko: Blatné

Re: Prehltnutý veľký kus

Poslaťod Slawin » Uto 25.11.2008 18:18

s tym ze malokto by mal ten zaludok to po sebe potom znova zjest :heh:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava