Prechod na BARF

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Mackie » Pia 19.08.2011 12:43

Drako bol tyzden po odchyte krmeny granulami, predtym kto vie co zral, ja som mu hned prvy vecer dala maso.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Lindchen » Pia 19.08.2011 12:46

A teda bez problémov, jo? Lebo srajdu po celom byte (rozumrj jednej malej izbe :heh: ) by som nerada. Jasné, každý organizmus je iný, ja len aká je pravdepodobnosť.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Mackie » Pia 19.08.2011 13:24

tak on ma skor zapekaci problem, cize tymto smerom to vobec neslo (pokial pamatam)
ale kto vie na co vsetko bol on navyknuty, takze tazko asi orientovat sa podla neho
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Prechod na BARF

Poslaťod lindulak » Str 04.07.2012 19:39

ahojte, tak sme už 5 dní na barfe :smile: potrebovala by som sa poradiť. Všetko vyzerá byť ok, síce som :kak: nepostrehla, lebo nebolo na prechádzke... musím zloziť záhradu :heh: asi toho bude fakt menej ako bolo zvykom. zatiaľ je na svalovine plus zelenina, dnes som dala aj kur. srdcia. ten postup od Novosadovej sa mi zdá nejak nadlho - že kosti až na 3. týždeň, dala by som aj skôr nejaké kur. krky alebo chrbty. psica bola totiž nájdená na ulici, vychudnutá, podľa mňa nejaký čas určite vymetala len smetiaky, tak jedla hocičo. Aj jej väčšina vecí chutí, len v zelenine je trochu prieberčivá, ale zamiešanú s niečím zje. môžu byť kosti mäsové teda aj skôr? asi skúsim tak, že ráno mäso a večer pridám ešte nejaký krk...
lindulak
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 63

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Mackie » Str 04.07.2012 20:30

priznam sa, neriadim sa ziadnou knihou, ale podla mna nie ze mozu, ale rozhodne by mali byt skor
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Prechod na BARF

Poslaťod miusiatko » Str 04.07.2012 20:36

my sme zacinali uplne naopak - kuracimi stvrtami. Maju viac kosti, tak aby sme sa vyhli moznym hnackam. K tomu som potom postupne pridavala ine druhy masa a uberala kosti.
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Prechod na BARF

Poslaťod lindulak » Str 04.07.2012 22:00

dík za rady, vyskúšam už teda aj ja nejaké :jop: :lol:
lindulak
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 63

Re: Prechod na BARF

Poslaťod lindulak » Uto 10.07.2012 8:29

ahojte, zaviedla som teda kosti - kur. krky, chrbty a dobre - psica pekne pohryzie, nehlce celé. :kak: je ale dosť pevný až tvrdý miestami by som povedala, na začiatku tam boli akoby aj kúsočky kosti. Nevadí taký tvrdý? jasné, že som to potom prestriedala s mäsom aj jogurtom, aby to bolo také vyvážené.
Ešte rozmýšľam, že kur. prsia čisté jej kupovať zase nemôžem /ani jej tak nechutia ako krky napr./, tak akú svalovinu teda? či keď naporcujem celé kura /jedno tak mám zamrazené/, tak je pomer kostí a mäsa ok? neviem to odhadnúť... jej asi veľa kostí nebude treba podľa stolice súdim.
hovädzie je tiež drahé, mám len nejaké predné s kosťou a bravčové zatiaľ nechcem. no neskôr možno skúsim, lebo pochudla ako sme začali s barfom, zatiaľ som jej zvýšila dávku na 3%. viem, že viacerí kupujete tie zmesy balené pre psov, no ja mám malý mrazák - len taký 3 šuflíkový pre celú rodinu aj psa a rozvozy asi nerobia pre pár kilo mäsa, že?
lindulak
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 63

Re: Prechod na BARF

Poslaťod katkariinka » Uto 10.07.2012 8:56

ked rozporcujes cele kura, tak pomer masa/kosti by mal byt ok, aj ked mne to napr. u mojich nevyhovuje, mam rada pekne delenie co je maso a co m.kosti :heh:
Neviem, odkial si, ale mozes sa pridat k nejakemu hromadnemu rozvozu, napr. baff robi aj male objednavky, ale zas treba si to preratat s postovnym.
Ak byvas v meste, kde je petcentrum, pozri sa, ci nemaju v ponuka barfit.
Ja teraz casto kupujem kuracie srdiecka.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Prechod na BARF

Poslaťod lindulak » Uto 10.07.2012 9:20

a ako často dávaš kur. srdcia? aj ja dávam, ale asi viac ako 2krát do týždňa by nemali byť vnútronosti či? bývam v malom meste - BS. tu nič nemáme :lol: iba billu a mäsiarstvo a u mäsiara keď som kupovala hovädzie pre psa, tak sa ujo pobavil, to tu asi nechodí, ak kupujú niečo psom, tak len holé kosti. pozriem ten baff. ďakujem za tip
lindulak
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 63

Re: Prechod na BARF

Poslaťod katkariinka » Uto 10.07.2012 9:25

ja davam srdiecka aj kazdy den, podla mna je to viac svalovina ako vnutornost.
Ten Baff si pozri, mozes za relativne dobry peniaz poskusat rozne druhy masa. :jop:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Prechod na BARF

Poslaťod vavrena » Uto 10.07.2012 10:29

Niekto chýbal v škole, keď sa preberalo na biológii o srdcovom svale? :no:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Prechod na BARF

Poslaťod lindulak » Uto 10.07.2012 11:08

vavrena píše:Niekto chýbal v škole, keď sa preberalo na biológii o srdcovom svale? :no:


bože zas nejaký rypák :pac: ja viem, že srdce je sval, ale aj tak som myslela, že sa to dáva tak ako vnútornosti...
lindulak
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 63

Re: Prechod na BARF

Poslaťod lindulak » Uto 10.07.2012 11:13

citujem z receptáru na webe:

K vnútornostiam patrí pečeň, ľadvinky, mozog, brzlík, pľúca, srdce, slezina, držky a jazyk. Môžeme medzi ne rátať aj krv.

Vnútornosti sú zväčša veľmi výživné a získavame z nich dôležité živiny. Niektoré však obsahujú pomerne veľa cholesterolu. Pečene zvierat s dlhšou produkčnou dobou, najmä v znečistenom prostredí, môžu obsahovať škodlivé látky.

Pečeň a ľadvinky: jediné zo všetkých druhov mäsa obsahujú vitamíny A, C a B. Ak sa pečeň alebo ľadvinky pripravujú v celku, sú pomerne ťažko stráviteľné. Preto pred úpravou ich treba pokrájať na menšie kúsky.

Srdce a jazyk: sú svojim zložením podobné výsekovému mäsu. Srdce je však tuhšie a preto je ťažšie stráviteľné. Jazyk je rovnako ako srdce čistá svalovina, jeho mäso je chuťovo nevýrazné. Preto sa údi alebo pripravuje s koreninovou omáčkou.

Slezina: obsahuje veľa krvi a okrem bielkovín aj veľa železa. Pripravujeme s nej chutné polievky alebo hašé.

Pľúca: sú veľmi ľahké a pri varení plávajú na povrchu. Obshujú látky, ktoré sa nedajú dokonale stráviť.

Brzlík: najmä teľací, pečený s hruďou alebo dusený na cibuľke je veľmi ľahko stráviteľný.

Mozog: je bohatý na fosfor. Obsahuje však veľmi veľa cholesterolu (2200 mg/100 g), preto ho zaraďujeme do jedálnička len občas.

Držky: sú dobre vyčistené hovädzie žalúdky. Sú ľahko stráviteľné. Obsahujú pomerne málo tuku, ale dosť ostatných dôležitých látok, takže ako potravina sú hodnotné a pomerne lacné.
lindulak
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 63

Re: Prechod na BARF

Poslaťod miusiatko » Uto 10.07.2012 14:27

srdce je sval a malo by sa podavat ako maso, nie ako vnutornost. Jazyka rovnako.
Hovadzie srdcia a jazyky napr nie su drahe, je to svalovina a masiar aj v malom meste by ich mohol zohnat, tak sa spytaj.
Cele kura ma imho stale vela kosti, ale urcite psom nebudem kupovat samotne prsia, na to tiez nemam :lol:
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava