Prechod na BARF

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Elis » Pia 03.04.2020 7:28

DiamonD píše:Ja som robila eliminačku aj na granuliach kde boli nejak štiepene proteiny, to bolo bez problemov. Chcela som ale prejsť na surovu stravu tak musim skušak ktoré mäso bude pasovať.


ja ti nevim,ale jestli mate takovehle problémy a grancle sedli -tak bych asi moc nepokousela stesti.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Prechod na BARF

Poslaťod elfinka » Pia 03.04.2020 7:42

Elis píše:nicmene -když je psovi blbe - co ti každý vet poradi jako první moznost? :angel:
no grancle ne...

Hladovku...

A nasledne nejake vet grancle. Mne sa to nastastie nestalo uz pomerne davno, ale kamoska co barfuje minule bola nestastna, ze musi granule na tyzden :lol:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Elis » Pia 03.04.2020 8:01

ok -tak hned po hladovce :lol:

ale me teda nikdy nikdo grancle ani konzervy nenabizel -všechno to koncilo domací dietou :nwm:
i mi vymysleli spesl veci neb Venda nesnese ani ryzi, ani testoviny - porad musim mit neco extra.
ty grancle jsem mu nakonec rada koupila sama :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Prechod na BARF

Poslaťod pigie » Pia 03.04.2020 8:59

Tak aj nam vzdy radia grancle alebo konzervy
Elis píše:
pigie píše: Surova strava sa uz na eliminacku nepouziva.


ale pouziva.
to dřív rekli grancle -a az ted se lidi brani a ptaji se na jiné moznosti.

Panakova, co je specializovana dermatologicka/alergologicka mi povedala, ze to uz sa nepouziva. 6 tyzdova dieta presne na tych grancliach, co pise aj Daimond, s tymi stiepenymi ci akymi proteinmi. Som sa pytala. A nie, ziadne grancle typu hypoalergenne len podla obalu. To su fakt nejake specialne, s proteinmi s ktorymi sa imunitny system nemohol stretnut, lebo su rozkuskovane a v podstate nie prirodne.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Prechod na BARF

Poslaťod katkariinka » Pia 03.04.2020 10:08

Áno, aj náš dermatolog nastavil Lisu na tie speci granule z vtacieho peria :D
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Prechod na BARF

Poslaťod pigie » Pia 03.04.2020 10:26

Ano, to dokazu vyrobit z hocicoho, co obsahuje bielkoviny, to uz s masom nema nic spolocne :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Nisus » Sob 04.04.2020 15:22

Elis píše:nicmene -když je psovi blbe - co ti každý vet poradi jako první moznost? :angel:
no grancle ne...

Akože nie, ja som poznala veta, ktorý pri grcaní hneď išiel pribaliť aj granule na trávenie a keď som sa zháčila, že ja nekŕmim granulami, ale barfom, tak začal, že ale to musím mu dať teraz granule a keď som povedala, že to mu radšej uvarím kura či morku, tak prevracal očami tak, že mu skoro z jamiek vybehli :lol:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Elis » Sob 04.04.2020 16:12

a me vet vymyslel bramborou kasi s treskou a vanocku :lol: :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Nisus » Sob 04.04.2020 16:18

Offtopic: Vzhľadom na stav, v akom sa teraz nachádzam, touto kombináciou by som vôbec momentálne nepohrdla :haha: Bola tá treska aspoň v majonéze? Mňam, hroznú chuť som dostala na tresku v majonéze :aaa: Dik Elis :haha:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Elis » Sob 04.04.2020 16:20

Offtopic: není zac :haha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Prechod na BARF

Poslaťod wer » Sob 04.04.2020 16:26

Offtopic: ja na tu vianocku. Uz som ju nejedla 100 rokov! :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Elis » Sob 04.04.2020 16:33

Tak ja vlastne taky ne :ha:
Ani by me asi nenapadlo nikdy mu ji koupit :ha:
Ale zabralo to...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Prechod na BARF

Poslaťod .PATRICIA. » Str 27.09.2023 8:19

Zdravim, o BARFe citam uz nejaky ten rok.. no mam z toho mensiu paniku pretoze mam 5 rocne dieta, 2och psov, kocura, agamu a velmi akcny zivot :lol: Nie som typicka matka ktora ma denne navarene, uz vobec nie dokonalo nakupene, nakolko mam Kozmeticky salon a travim v nom dost casu, dcera ma kruzky a do toho beham so psami, cvicim, a vecne nadavam ze den ma len 24 hod :heh: vdaka bohu za obedy v skolke :angel: .. teraz prisla ale chvila kedy sa chcem k tomu odvazit a pustit sa do toho hlavne pre veci s ktorymi sa chcem s najmladsim hafanom (Samojed) neskor venovat. Rada by som nasla nejakych scitanych ludi co sa tejto temy tyka ..a hlavne tu aktivnych a mozno mi niekto vysvetli ze aj v mojom pripade je mozne barfovat psa :hi:
Aktualne krmim s BRITkami Skin & Coat a Mono Protein, Apto flex a Roboran ako doplnky vyzivy. Pomeranian ma 2 roky a Samojed 4 Mesiace.
.PATRICIA.
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Pama, Rakúsko

Re: Prechod na BARF

Poslaťod .PATRICIA. » Uto 03.10.2023 19:26

.PATRICIA. píše:Zdravim, o BARFe citam uz nejaky ten rok.. no mam z toho mensiu paniku pretoze mam 5 rocne dieta, 2och psov, kocura, agamu a velmi akcny zivot :lol: Nie som typicka matka ktora ma denne navarene, uz vobec nie dokonalo nakupene, nakolko mam Kozmeticky salon a travim v nom dost casu, dcera ma kruzky a do toho beham so psami, cvicim, a vecne nadavam ze den ma len 24 hod :heh: vdaka bohu za obedy v skolke :angel: .. teraz prisla ale chvila kedy sa chcem k tomu odvazit a pustit sa do toho hlavne pre veci s ktorymi sa chcem s najmladsim hafanom (Samojed) neskor venovat. Rada by som nasla nejakych scitanych ludi co sa tejto temy tyka ..a hlavne tu aktivnych a mozno mi niekto vysvetli ze aj v mojom pripade je mozne barfovat psa :hi:
Aktualne krmim s BRITkami Skin & Coat a Mono Protein, Apto flex a Roboran ako doplnky vyzivy. Pomeranian ma 2 roky a Samojed 4 Mesiace.


EDIT: tak sme do toho skocili, uz sme par dni na Barfe, casovo je to zatial ok, nasla som super dodavatela teraz si robim starosti s tym ci skladam porcie tak ako maju byt. Kosti, maso, svaly, vnutornosti, ovocie+zelenina, oleje, doplnky.. ryby.
.PATRICIA.
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4
Bydlisko: Pama, Rakúsko

Re: Prechod na BARF

Poslaťod Mackie » Uto 10.10.2023 18:44

Ahoj, no popravde z toho co si vymenovala nevidim jediny dovod na paniku, teda urcite nie vo vztahu k barfu :no: tu tiez mozem odporucit len preluskat co sa tu za tie roky nazbierali a vytvorit si z toho nejaku vlastnu predstavu, ako ti to bude vyhovovat. Ja som si brala stena po 14 rokoch krmenia dospelakov, a musela som sa vratit k zakladom, lebo som uz pozabudala velmi vela veci, niektore banality, ine dost dolezite. A ked budes mat konkretne otazky, samozrejme pytaj sa, ked budeme vediet, odpovieme, pripadne si skusime spomenut alebo dohladat :heh:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava