dodávatelia mäsa

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: dodávatelia mäsa

Poslaťod Elis » Štv 27.05.2021 8:46

Krmim masem pres 10 let - a jako jsem u neceho na 5ti nasobku toho, co me to stalo na zacaku :pac:
hodne jsem treba v sezone davala zverinu - 0,8E za kilo orezu, mas. kosti zdarma - a dneska??? :haha:

ale zkuste si ted najit nejaky zavoz na FB na barf skupinach - vsechny skupiny uz obsadili obchodnici a vlastni je. nekteri se k tem skupinam dostali dost hnusnym zpusobem :hmm:
drive jsem tam byla, protoze se pravidelne dalo nakupovat bez prekupniku.
Nekdo vyhlasil, ze ma moznost -lidi se nahlasili a bylo maso za normalni ceny...

Takze jo, stal se z toho velky byznys...

4e za kilo grancli vychazi jako levnejsi krmeni nez maso :joint:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: dodávatelia mäsa

Poslaťod Ulf » Štv 27.05.2021 9:55

Jaj tak hej, keď bereš priamo z jatok je to o inom. Keď na tom musí zarobiť BARF firma, 2x doprava a ešte aj kamenný obchod napríklad, tak je jasné že to ide z 1 eura na 4. Ale s tým sa ozaj nedá nič robiť. Tuto priamy zdroj nehrozí. Hoci, akurát som čítala článok o bitúnku a teda sa divím, že takúto výrobu nemajú (jedná sa o Tauris, ale však takých tu je ešte zopár, my tu mám Istermeat napríklad). Len písali že také a také mäso sa vyradzuje, ale jak a kam nepísali. Asi nechceli povedať že to proste vyhadzujú... :ua: škoda. A k nám sa vozí z ČR za veľký peniaz. Choroba toto, fakt. :pac: :ach:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: dodávatelia mäsa

Poslaťod Liana » Štv 27.05.2021 11:04

vsetko ide hore, specialne teraz po lockdowne mam pocit ze sa dobiehaju straty :heh: s krpatymi psami mam hlavne problem ze v obchode pre nich nezozeniem s kostami nic okrem kuracieho co by boli ochotne zozrat. Chilli este da morcacie krky alebo kridla ale Lia uz nie. Takze ona mala chuda stale bud kuracie krky alebo kridla. no a takto objednam vsetko pekne namlete a je. aj tie vnutornosti tam su, to som dost zanedbavala...
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: dodávatelia mäsa

Poslaťod Slausa » Štv 27.05.2021 11:43

Liana, bravčové rebierka ti nedaju? Tie mi prídu oveľa mäkšie ako morčacie krídla. Tie sú celkom tvrdé a ostré, mne z toho tie stredy vykľuje.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: dodávatelia mäsa

Poslaťod Liana » Štv 27.05.2021 12:03

Lia uz nechce nic vacsie. aj z tych kuracich kridel otrha len maso a odhryzne chrupavku. zvysok dojeda sudruzka. ale pre Chilli to skusim, vdaka za tip :jop:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: dodávatelia mäsa

Poslaťod Elis » Štv 27.05.2021 12:36

A mlynek na maso by nepomohl?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: dodávatelia mäsa

Poslaťod Liana » Štv 27.05.2021 14:46

urcite hej ale na to som leniva priznavam bez mucenia :angel:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: dodávatelia mäsa

Poslaťod Ulf » Štv 10.06.2021 8:05

Od Bordy teraz neberiete nikto? Si pamätám, že tam to občas bolo také čudné, tak že jak je to teraz. Ale kvalitou asi ozaj vyhrá nakoniec do psí misky.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: dodávatelia mäsa

Poslaťod lucik » Štv 10.06.2021 20:54

ja bravam z Bordy dlhe roky a bez problemov vzdy.. raz mi dali zlu krabicu (chrupavkove namiesto cisteho) a bez problemov vymenili o tyzden..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: dodávatelia mäsa

Poslaťod Nisus » Pia 11.06.2021 0:01

Je nejaký dodávateľ na SK, čo predáva hotové vyvážené zmesy?
Edit: Našla som toto: https://www.dopsimisky.eu/16-masove-komplety
Ale chýbajú mi v popise orgány (pečienka, slezina, obličky,...). Sú tam držky, ale tie sa berú z výživového hľadiska ako svalovina. Z popísaného (pomletý celý kus drůbeže) mi nie je jasné, že či to je aj s vnútornosťami či nie.
Teda ten prvý mix (Drůbeží s hovězími droby) ich má, ale tam zas chýba na vyváženie svalovina. Hovädzia svalovina s drobami ich tiež má, ale tam zas chýba kosť :haha:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: dodávatelia mäsa

Poslaťod Elis » Pia 11.06.2021 8:36

Nisus píše:(Drůbeží s hovězími droby) ich má, ale tam zas chýba na vyváženie svalovina


tohle byva pomleta cela drubez vc masa ( ale vetsinou bez prsou) - bez vnitrnosti drubezich.
ale nikdy nevis, jak moc kostnate to bude -nekdo nebo nekdy :lol: - mele jen skelety.

komplety nekupuju - uz od dob, co tahle manie zacala - nikdo nikdy nezarucil, co do toho opravdu dava :lol:
dosplely pes schroupe vsechno - ale jak zacnes pidit -kvuli stenatum -co tam opravdu je -najednou z nich vypadnou takove informace, ze treba "sezonni zelenina " a tak...
to kdyz kazdy balicek "kompletu" byl citit uplne jinak a nacpat vrh kapustou jsem fakt nemela chut zkouset....
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: dodávatelia mäsa

Poslaťod Nisus » Pia 11.06.2021 23:27

Elis píše:
Nisus píše:(Drůbeží s hovězími droby) ich má, ale tam zas chýba na vyváženie svalovina


tohle byva pomleta cela drubez vc masa ( ale vetsinou bez prsou) - bez vnitrnosti drubezich.
ale nikdy nevis, jak moc kostnate to bude -nekdo nebo nekdy :lol: - mele jen skelety.


No veď práve to, že to tam píšu, že to nie je vyvážené a že treba pridať svalovinu :ua:

Elis píše:komplety nekupuju - uz od dob, co tahle manie zacala - nikdo nikdy nezarucil, co do toho opravdu dava :lol:
dosplely pes schroupe vsechno - ale jak zacnes pidit -kvuli stenatum -co tam opravdu je -najednou z nich vypadnou takove informace, ze treba "sezonni zelenina " a tak...
to kdyz kazdy balicek "kompletu" byl citit uplne jinak a nacpat vrh kapustou jsem fakt nemela chut zkouset....

Ja som asi rozmaznaná odtiaľto :lol:, ale keď je niekde napísané, že je to komplet, tak očakávam, že to bude vyvážené podľa takých istých pravidiel, ako musia byť vyvážené granule (kvalitné). Lebo tu napríklad kupujem komplet, čo je schválený AAFCO a to je brutálne pohodlné (plus teda viem, čo mu dávam, lebo výrobca uvádza zdroje všetkých surovín)...len capnem do misky, nastrúham ovocie a zeleninu a je.

Diera na trhu :lol: Ale tak dobré vedieť, radšej ísť asi potom do DIY.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: dodávatelia mäsa

Poslaťod wer » Sob 12.06.2021 6:27

No.dobre, ale to mas v akej forme - mlete? Lebo to ja by som si napr nevybrala :lol: chapem, ze je to pohodlne - skooro ako nasypat granule, ale tak ja barfujem aj preto, ze toho psa to aj zabavi.. kedysi som paxovi kupovala susene hovadinky, teraz tomuto dam proste kost. A tiez svalovinu davam vacsie kusy - aj ked tento to vacsinou zhlce :heh: ma bavi pozorovat psa pri zrani, ako s tym bojuje.. :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: dodávatelia mäsa

Poslaťod Elis » Sob 12.06.2021 7:05

Co je to DIY?

Tady nabizi komplety a ty si to mas dokompletovat v ramci tydne :lol:
Dira na trhu? Ono to asi jse sehnat - presne to co chces, ale to neni oblast, co znam. Ceny tohohle se pak splhaji na cenu svickove :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: dodávatelia mäsa

Poslaťod wer » Sob 12.06.2021 7:09

Do it yourself

Co vidim, tak vacsinou pre stenata sa robia take komplety. 5 eur za pol kila :joint:
Ale ja mam drahe aj tie poondene kosti.. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava