Mnozstvo

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Mnozstvo

Poslaťod kovo » Ned 04.11.2007 14:04

Ahojte, mam 7mesacneho weimaraka, krmim ho granulami, ktore striedam s varenou stravou - najma vnutornosti. Zatial som mu tie vnutornosti davala vzdy od oka /pokrajane na kocky, tak pol maleho sacku/ a k tomu vrecko uvarenej ryze. Vacsinou to takto dostane na veceru. Chcem sa spytat, kolko havom davate vy, teda kolko je ten optimalny podiel masa/vnutornosti v jednej davke?
kovo
Okoloidúci
 
Príspevky: 7
Bydlisko: Brezno

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 04.11.2007 14:51

z vlastnej skusenosti ti mozem povedat,ze nemiesaj varcu a granule. robila som to tak ze 3/4 masa a zvysok granuli,ale nerobilo to dobrotu.
ale kazdy pes je iny. ak mu chces grance len ochutit, tak staci len tak odkoka postrasita poliat vyvarom. si myslim. :smile:
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Amaguk » Ned 04.11.2007 14:57

tak, tak, miesat varene a granulove v jednom jedle sa neodporuca. radsej davaj jedno jedlo take a druhe take.
ja na ochutenie granul davam najcastejsie tvaroh, lebo nas sa tvari, ze granule su bleee, ale nemiesam mu varu a granule dokopy.

davkovanie by malo byt 2 tretiny masa k jednej tretine prilohy.

co sa tyka vnutornosti - odporuca sa jeden vnutornostovi den tyzdenne (hlavne sa to tyka pecienky, s tymi je lepsie radsej opatrne).
S nasim to momentalne riesim tak, ze ako odmeny miesto psikot davam pecienkove pamlsky :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod kovo » Ned 04.11.2007 17:35

Ste ma zle pochopili, ja mu nemiesam granule a varenu stravu v jednej porcii. Granule ma napr. rano, k nim davam tvaroh, zltok alebo jogurt /ale aj ciste/, no a na veceru mu niekedy podavam tie vnutornosti s ryzou alebo konzervu /granule vtedy nie/. Takze ked mu uvarim jeden sacok ryze, tak kolko asi masa k tomu? To co mu davam ja je zhruba 300g tych pomiesanych vnutornosti nakrajanych na kocky. Je to tak v pohode, alebo malo, vela?
kovo
Okoloidúci
 
Príspevky: 7
Bydlisko: Brezno

Poslaťod Amaguk » Ned 04.11.2007 17:40

malo by to byt 2:1 v prospech masa.

co sa tyka mnozstva - orientacne davka pre stena 7-12 mesiacov je 4% telesnej hmotnosti
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Aris » Ned 04.11.2007 18:06

Ja dávam od oka, ale vzdy je viac masa ako cestoviny a o trosku menej zeleniny. Ja musim davat vela zeleniny lebo potom vyjedia iba maso cestovinu nechcaju tak a ked dam zeleninku(ktoru maju radi slabe slovo miluju) tak spapaju aj cestovinku :smile:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Poslaťod Iwka » Ned 04.11.2007 18:53

Jejo, konecne prisiel niekto z nasich cvicakovcov. Vitaj Katka!!! :lol: Ak mu uvaris 500g kuracich srdc, malo by mu to vydrzat tak na 2 razy. Zvysok, ovsene vlocky, cestovina, vajce, pokrajana apostruhana zelenia. PS: ako bolo na vystave? a ako dopadli jordan a orbis?
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod kovo » Ned 04.11.2007 19:03

Diky za odpovede, dnes mu dam po prvykrat aj vlocky, tak uvidim co to spravi. Co sa tyka vystavy, tak ti Ivka nepoviem vela, ked som s nimi volala, tak siel Jordi do druheho kola a Orbik nesutazil, lebo nestihli poslat prihlasku.
kovo
Okoloidúci
 
Príspevky: 7
Bydlisko: Brezno

Poslaťod Iwka » Ned 04.11.2007 19:05

Vlocky by mali byt v pohode, ked sme ich dali Meggyne prvy raz, zbastila a stolica O.K. , len som si vsimlaze po varenom Meggyne dlhsie travi
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Mnozstvo

Poslaťod tera » Štv 08.05.2008 16:06

a ake im davate tie vlocky??? ovsenne??? a to ich varite?? diki
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re:

Poslaťod Jannka » Štv 08.05.2008 18:30

Iwka píše:Vlocky by mali byt v pohode, ked sme ich dali Meggyne prvy raz, zbastila a stolica O.K. , len som si vsimlaze po varenom Meggyne dlhsie travi

Aj moja hafula po varenom dlhsie travi. Ak kmim granulkami, chodi kakat 3x denne.
Ak dam varene, chodi len 2x denne. Ale zas si myslim,ze to je aj preto,lebo varene jej organizmus efektivnejsie zuzitkuje.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Mnozstvo

Poslaťod Amaguk » Štv 08.05.2008 19:31

presne, tak - vyuzitelnost je lepsia, pri kmrmeni domacou - hovinka aj u nas su mensie a kompaktnejsie :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Mnozstvo

Poslaťod Amaguk » Štv 08.05.2008 19:32

tera píše:a ake im davate tie vlocky??? ovsenne??? a to ich varite?? diki

ja davam ovsenne - tak za dve hrste zamiesat do zradla, obcas ich torchu pokropim vodou alebo prelejem vyvarom, podla nalady :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Mnozstvo

Poslaťod rasticok » Pon 21.01.2013 13:06

Tak, ako pise Aris, radsej mu do tych vnutornosti pridaj zeleninky.... Ryze a ineho zita dostane v tych granulach...:)
rasticok
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Mnozstvo

Poslaťod Legantiss » Pon 27.05.2013 13:06

Mohol by byť pomer 250g. hov. mäsa ku 150g. zelenine a 100g. ryže/vločiek alebo cestovine ? na 30kg. psa. ďakujem
Legantiss
Snoopy
 
Príspevky: 181


Späť na Varená Strava