Dnesna vecera

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Dnesna vecera

Poslaťod Corinne » Ned 11.07.2010 12:20

My budeme mat na veceru asi klasiku - hovädzie mäso, cestoviny, mrkva, olivac.

Inak my sme raz davali brokolicu na veceru a psom z toho bolo zle :ua: Tak neviem, ci bola chyba v priprave, ale odvtedy sme uz nedavali. Na ovocie ani nepozru. Obcas pokrajam do vecere paradajku, tak aj tu povyhadzuju z misky :ach:

Co sa tyka tej mrkvy a bielych psov :lol: Mam maltezaka s AD, obidvaja su bieli, mrkvu zeru takmer kazdy den (tak jedna cela mrkva na den) a su kraaasne bieli, ziadne zhnednutie, alebo iny odtien :no:
Zazrel som v psích očiach prchavý výraz pobaveného pohŕdania a som presvedčený, že psi si v podstate myslia, že ľudia sú blázni.
Corinne
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 652
Bydlisko: Košice

Re: Dnesna vecera

Poslaťod hruska » Pon 12.07.2010 21:53

Surove kuracie stehenne kosti ako predjedlo, hlavny chod varene kuracie stehna, bravcove srdce, mrkva - ta ako vzdy z misky povyhadzovana.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Dnesna vecera

Poslaťod Kikz » Uto 13.07.2010 19:19

POMOZTE PROSIM
neviem ci to bude tymi horucavami ale Cori zacal chudnut. Uz pred tym mi casto ludia vraveli ze je lahkej kostry ale teraz je to vazne, nahmatam mu kazducke jedno rebro :ua: ked sa na neho pozrem zhora, pekne vidno aky je chuducky :ua: co dat na veceru ? Ranajky ? Zaradit mu aj obed ? :ua: alebo ako to riesit ? :nwm:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Dnesna vecera

Poslaťod hruska » Uto 13.07.2010 20:46

A zerie ako obvykle? Nemoze to byt tym, ze s nim teraz viac lietas? Ja moju teraz tiez vykrmujem, z utulku prisla dost chuda a tak jej davam o cosi viac, nez by mala mat podla tabuliek. Skus zvysit davku, ked nepomoze, asi len vet.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Dnesna vecera

Poslaťod calwen » Uto 13.07.2010 21:28

Border-cori píše:POMOZTE PROSIM
neviem ci to bude tymi horucavami ale Cori zacal chudnut. Uz pred tym mi casto ludia vraveli ze je lahkej kostry ale teraz je to vazne, nahmatam mu kazducke jedno rebro :ua: ked sa na neho pozrem zhora, pekne vidno aky je chuducky :ua: co dat na veceru ? Ranajky ? Zaradit mu aj obed ? :ua: alebo ako to riesit ? :nwm:


Davaj aj ranajky a kup si slaninu u masiara, co sa z nej robia oskvarky.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Dnesna vecera

Poslaťod Kikz » Str 14.07.2010 10:35

Calwen dakujem za radu :yes:

Hruska, Cori papa uplne normalne, len je zvyknuty ze dostava jest raz za den vecer. Tak snad sa to napravi ked bdue dostavat castejsie
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Dnesna vecera

Poslaťod pimpa » Str 14.07.2010 20:31

tak jak pise Calwen je lepsie davat viac krat papat. a na pribratie sa dava aj pangamin :yes:
pimpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 942

Re: Dnesna vecera

Poslaťod calwen » Str 14.07.2010 22:25

Jj Pangamin mame teraz aj my - dokonca s probiotikami :jop:
Inak est emu mozes pridat nejake obiloviny - ryzu ci vlocky, z toho sa tiez pribera :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Dnesna vecera

Poslaťod Amaguk » Str 14.07.2010 22:28

Border-cori píše:POMOZTE PROSIM
neviem ci to bude tymi horucavami ale Cori zacal chudnut. Uz pred tym mi casto ludia vraveli ze je lahkej kostry ale teraz je to vazne, nahmatam mu kazducke jedno rebro :ua: ked sa na neho pozrem zhora, pekne vidno aky je chuducky :ua: co dat na veceru ? Ranajky ? Zaradit mu aj obed ? :ua: alebo ako to riesit ? :nwm:

viewtopic.php?f=15&t=1412
napr. :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Dnesna vecera

Poslaťod Corinne » Pia 23.07.2010 18:52

Mozem dat psom na veceru aj SUSENE paradajky?? Lebo doteraz som davala tak po polovicke cerstvej, ale susene este nie. Moze sa im nieco stat? :nwm:
Zazrel som v psích očiach prchavý výraz pobaveného pohŕdania a som presvedčený, že psi si v podstate myslia, že ľudia sú blázni.
Corinne
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 652
Bydlisko: Košice

Re: Dnesna vecera

Poslaťod Mackie » Pon 26.07.2010 21:21

len pre silne zaludky
Obrázok Obrázok
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Dnesna vecera

Poslaťod Corinne » Uto 27.07.2010 11:48

Mackie to odkial mas? :oo: :aaa:
Zazrel som v psích očiach prchavý výraz pobaveného pohŕdania a som presvedčený, že psi si v podstate myslia, že ľudia sú blázni.
Corinne
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 652
Bydlisko: Košice

Re: Dnesna vecera

Poslaťod Mackie » Uto 27.07.2010 12:33

to je z Bordy, velice som tym nadsena, zvycajne davam 2-3 k inemu masu, ale rozmrazovala som cely 3kg balik, tak 2 dni mali taketo jednohubky
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Dnesna vecera

Poslaťod aima » Uto 27.07.2010 20:57

Teda, poviem vám, mám poriadne výčitky voči svojmu psovi a úprimne sa teším s tými vašimi hafanmi z takého radostného stolovania :smile: . Ja som dnes zrovna vymenila granule, hypoalergénne Dog Club Sun )ryba, zemiak) za Acanu lamb apple. Uvidíme, čo to urobí z našou alergiou...Kŕmila som mäsom asi rok, no dávala som len morčacinu s ryžou alebo zemiakmi, čo som mala doporučené od veterinára, neskôr, jahňa, neskôr rybu, no nejaké vytratenie škriabania neprišlo. Až teraz po čase som na vašom fóre našla dôležité info, čo som sa od môjho veta nedozvedela, že alergia môže byť aj na ryžu, tú som dávkovala bohate...Chcela by som sa zasa radovať s mojim retrošom z varenej stravy, prečítala som si celú tému, no naše večere by boli poriadne obmedzené...stále sa škriabeme..Zvažujem kačku, ku ktorej by som pridávala postupne nejakú zeleninku. No nikde som vo fóre som nenašla pokec o kostiach. Môžem mu dávať kačacie kosti? Teda myslím spolu s mäsom. Nie sú moc tvrdé a pichľavé? Keď som mu varila morčacinu (stehná, krídla), tak boli dosť ostré, nezapichnú sa? Čo surové mäso? Ako často? Ja mu dávam aj Alavis na zápaly, hlivu v tabletkách v prášku na imunitu (či zaberá aj u psov pevne dúfam, doktor Rybníček z Brna tvrdí že nie), omega 3 mastné kyseliny - napadlo ma, nenahradím ich aj prídavkom olivového oleja do papania a rybacími konzervami? Teraz som mu objednala pangamín, je hrozne chudý, 25 kg, pritom pažravý...Uvarila by som mu aj sviečkovú na smotane, len nech je šťastný a neškriabe sa chudáčik :ach: . Teraz mám cez leto konečne viac času, takže musím prísť konečne na pôvod jeho choroby. zatiaľ mi v tom nepomohol žiaden veterinár, no vaše fórum mi v tom naozaj veľmi pomáha. Nemôžem sa odtrhnúť od pc, toľko cenných info a rád tu nachádzam. Naozaj som vám vďačná a moc moc vám všetkým ďakujem a želám vašim havkom veľa zdravia a chuti do výborného jedla a vám veľa novej inšpirácie a zdravých nápadov a u vášho mäsiara veľa dobrého, lacného a kvalitného mäska na prípravu dobrôt pre vašich šťastných stravníkov -havkáčov
aima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 113
Bydlisko: Žilina

Re: Dnesna vecera

Poslaťod krista » Uto 27.07.2010 21:19

Ahoj Aima ,pokec o kostiach ale musíš hľadať v surovej strave,bo tie sa dávaju len také viewtopic.php?f=52&t=288&start=330 :yes:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava