Varená strava pre obézne psy

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod Baarbora » Pia 21.08.2009 8:28

adushiik4 píše:Veterinar nam dal na klby PetVital...mame to prvy krat takze neviem ake to je, no nepatri to medzi tie najlacnejsie klbne vyzivy...


neviem aku mate presnu diagnozu, ale podla toho, co sa pise na nete o Petvitale by som siahla po inom klbnom preparate. Pripravky na baze kys. hyaluronovej su vhodne, ked netvori klb dostatok maziva, MSM pripravky zas ulahcia psikom v bolestivych stavoch a maju protizapalovy ucinok. No a potom su este take komplexne klbne preparaty, ktore su vhodne pre psikov s mensimi problemami a maju taky vseobecny ucinok :smile:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod adushiik4 » Pia 21.08.2009 9:11

No v nozickach mu puka z neznameho dovodu, nic na rengene nebolo zistene ( ziadne problemy ohladom klbu alebo ine)
Aj by som sla za inym veterinarom, no bohuzial tu iny nie je co ma take vybavenie...
Mojho hafana nic neboli, nema ziadne problemy, no v nohach mu puka stale viac a viac iba vtedy , ked sa velmi namaha ( tj. ked strasne dlho chodi/bezi) ak je v klude, pukanie je minimalne.. ale je ...
Co by si mi mohla poradit, ohladom tych pripravkou na tie klby??
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod Baarbora » Pia 21.08.2009 9:44

neviem, skus prebehnut tuto temu viewtopic.php?f=6&t=1375
je tam kopa balastu, ale su tam aj skusenosti s roznymi pripravkami. Pre aky sa rozhodnes je uz na Tebe, podla ceny, podla problemu, podla ohlasov :nwm:
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod Momo » Štv 11.04.2013 20:25

Ahojte. Takze uz aj nam veterinar navrhol dietu. Mame 4kg co na yorkshira je dost. Lenze moj nezbednik granule vobec nechce, konzervy light este ako tak, ale vidim na nom,ze mu chýba varena strava, ktoru nam veterinar zakazal :ua: co ma vobec netesi, pytala som sa aj na chude kuracie maso ci mu to nemozem podavat a povedal,ze ked chcem aby schudol, mam podavat iba granule....och joooj... ale ako tu citam, mozem mu podavat masko aj srdce( jeho oblubene jedlo). Poradte mi prosim, som zufala :nwm:
História je viac naplnená príkladmi o vernosti psov ako o vernosti priateľov. Maupassant
Nie je na svete lepšieho psychiatra, ako je šteňa oblizujúce vám tvár. Williams
Momo
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 164
Bydlisko: Matúškovo-Ga

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod hruska » Štv 11.04.2013 20:28

och, to pretlacanie granul :ach: Pes krasne schudne aj na varenej/surovej strave, kusok zniz davku, zvys pohyb a pes zhodi par deka raz dva.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod vavrena » Štv 11.04.2013 20:29

Tak si skús prečítať o kŕmení mäskom a môžeš začať. na objem v miske zemiačik, ktorý prebehne tráviacim traktom a pes ho nestrávi. Prečo si zúfalá, veď si ešte nič nevyskúšala :smile:
A základné veci si nepovedala - ako kŕmiš, koľko, a aké aktivity má pes. Obézne psy sú často obézne preto, lebo majú prístup k strave celý deň.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod Momo » Sob 13.04.2013 1:01

Ahojte.
No krmit krmim 2 denne, davky davam len tak od oka. Problem bude aj v tom, ze cez zimu sa menej hybeme, takze ten pohyb urcite chyba, lenze tym padom, ze mu diagnostikovali aj dysritmiu srdca, nemozem ho podla slov veterinara velmi zatazovat.
Ale urcite budem pokracovat s varenou stravou, lebo granule vobec nechce, takze nic ine mi neostava. A tiez mi pripadalo take cudne, ze veterinar velmi trval na tych granulach, ale biznis musi ist :lol:

Dakujem :poklona:
História je viac naplnená príkladmi o vernosti psov ako o vernosti priateľov. Maupassant
Nie je na svete lepšieho psychiatra, ako je šteňa oblizujúce vám tvár. Williams
Momo
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 164
Bydlisko: Matúškovo-Ga

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod spidko » Ned 19.05.2013 17:54

viete niekto nieco o vareni pre diabetika (psa) hladala som na nete ale nic
spidko
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod bat » Pon 27.05.2013 22:08

kup si nejaku knihu kde je o tom viac a skus hladat na nete a vyhladaj vet. ktori radia cez internet a urcite radi odpovedia
ja by som davala urcite granule nez varila,alebo davala len obcas varene


vyhladaj na dogfore temy,uz sa to o tom nirco malo pisalo a mozes napisat sparvu tej pani co mala psika s diabet. aby ti poradila s krmenim



Re: Cukrovka - diabetes
od pokrcena » Ned 05.06.2011 23:54

My sme už nastavili davkovanie a picham 2x denne inzulín a to 7 a 19 hod. Pri každej dávka dávam aj papať plus o 12 tiež niečo dostane zajesť.
Špeci diétu nedržím, kŕmim mäsom a prílohy. Samozrejme sladkosti nedávam.
Veterinárka mi hovorila, že v literatúre sa píše, že po vybraní maternice sa sučka stabilizuje a nemusi sa pichať inzulín. Ja sa toho trochu bojím, lebo moja slečna má aj menšiu srdcovú nedostatočnosť.
Raz za dva -tri mesiace si nehám premerať cukor, či netreba upraviť dávkovanie.
bat
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Granule v kombinácii s varenou stravou

Poslaťod korocka » Ned 23.11.2014 13:38

Ahojte, moja mamina má psíka, ktorý má žiaľ nadváhu. Veľmi zlenivel a hýbať sa mu už vôbec nechce a samozrejme, že aj dostáva vyššie denné dávky krmiva, ako by mal. Preto mu chcem pomôcť a chcem sa informovať, či je dobrá kombinácia granúl s varenou stravou a ak áno, koľko z čoho by mal za den dostať. Dočíťala som sa tu, že denná dávka činí 2% telesnej hmotnosti. Týka sa to aj psíka s nadváhou, alebo ten by mal dostať ešte menej vzhľadom na to, že chceme docieliť aby schudol? A tiež je pre mňa otázne, ako vypočítať tú dennú gramáž (teda koľko z čoho a či treba vážiť surové alebo varené mäso?). Náš psík ma 6 kg a mal by schudnúť určite 2 kg. Ako postupovať? Koľko gramov granúl a koľko gramov vareného mäsa by mal za deň dostať?
Vopred vrelá vďaka za pomoc.
korocka
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod Sunny » Pon 24.11.2014 16:59

Tie 2% treba vypočítať nie z aktuálnej váhy, ale zo želanej váhy. Takže ak by mal mať 4kg, tak by mal denne dostať cca 80g varenej stravy. Dávku by som mu ale znižovala postupne, nie zo dňa na deň, nech sa žalúdok ako tak prispôsobí. Dávať hlavne chudé mäso (kuracie), idálne bez príloh typu cestoviny a pod., naopak kľudne pridať zeleninu, tá dodá objem a pri jedle zasýti, ale nepriberie z nej.
Či kombinovať - v jednej dávke by som nie, načo pri tak malých dávkach :nwm: Ak nejako striedať počas dní, to už závisí od psa, či mu to nebude spôsobovať tráviace problémy. Dávka detto čo pri varenom - ubrať na množstvo určené pre želanú váhu a zvoliť granule light.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Varená strava pre obézne psy

Poslaťod krista » Pon 24.11.2014 20:49

Ja len máličko k tomu kombinovaniu,vlastná skúsenosť :smile:
Krmim ako Sunny píše, dávam mäso bez príloh( ja ho varím,obváram,mne senior surové nezje),dokonca ja nedávam ani zeleninu ,zalejem vývarom k tomu vitamíny..
Večer za hrsť granúl (senior) tiež zalievam a takto mi pes aj schudol,mal nadváhu, a nerobí problém ani kombi varené - granule ...nedávam ale v jednej dávke
Poznám ale takých čo v pohode šmaria mäso ku granuliam a myslím si že aj to je to v poho :smile:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Predchádzajúci

Späť na Varená Strava