Mrkva

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Mrkva

Poslaťod starr » Str 09.04.2008 8:06

V jednej knihe o kŕmení psov som čítala, že mrkva je pre psov vážny alergén. Je to pravda? (Myslím, že mali na mysli surovú mrkvu.)
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Mrkva

Poslaťod Ulfheiðr » Str 09.04.2008 10:51

neviem, u nás sa mrkva pojedá na kilá.
Zrejme inak, ako že to odskúšaš, sa to nedá zistiť. :ua:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Mrkva

Poslaťod Bibiana » Str 09.04.2008 12:17

No mrkva ako aj niektoré ďalšie koreňové zeleniny patria medzi alergény, ale napríklad aj u nás sa pojedá vo veľkom množstve a všetko je ok.
Možno naozaj jediná možnosť ako zistiť či tvoj pesan na mrku alerický je, je ako píše Ulf, skúsiť ju dať.. :smile:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Mrkva

Poslaťod Fraga » Str 09.04.2008 12:28

Moji milujú mrkvičku ako varenú tak surovú a nič im z nej nie je... všetko čo je prehnané, škodí... Zase pes nie je zajac aby bol chovaný na mrkve. Ale jedna dve nezaškodí...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Mrkva

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 12.04.2008 8:56

No tak som si všimla u nás zaujímavú vec. Napriek všetkej chuti má asi na mrkvu alergiu. Totiž stáva sa nám, že sa mu zrazu návalovo objavia lupiny, začne sa okusovať a tak. Ale nikdy mi to nenapadlo dať do súvisu práve s mrkvou. Ale včera sa to stalo znova. Dlho mrkvu nemal a aj dlho sa neškrabal. Včera ráno dostal dve mrkvy a poobede už sa okusoval jak divoch.
Musím ho ešte pozorovať, aby sa mi to potvrdilo, ale ozaj to tak vypadá :ach:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Mrkva

Poslaťod Aris » Ned 13.04.2008 10:39

U nás je mrkva :jop: a super im chutí a alergiu som nespozorovala
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Mrkva

Poslaťod ...repr^zent » Ned 13.04.2008 14:09

Nastruhana surova so stipkou slnecnicoveho oleja, varena nam je vsetko jedno. Ked bol mensi maval alergie na vsetko mozne, len na mrkvu nie. Nic netreba prehanat, takze davam 2* do tyzdna, bud ku granuliam, alebo k masu. :smile:
Aj psy majú zlé dni, možno dnes je ten deň a ja som ten pes!
Warriors
...repr^zent
Šteniatko
 
Príspevky: 78
Bydlisko: BA

Re: Mrkva

Poslaťod Silwuska » Pon 14.04.2008 8:03

Jojo...mrkvicka je superfisna...netreba to supat, a dobre sa to struha...a kpcovi ani struhat netreba :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Mrkva

Poslaťod Babula » Pon 14.04.2008 9:05

u nas sa mrkva papa tiez kazdy tyzden aspon raz... vo vyvare z kosti to zboznuju
obidvaja :) hmm zatial som si nevsimla ziadne skrabanie sa ani nic podobneho :jop:
Babula
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425
Bydlisko: Tomášov

Re: Mrkva

Poslaťod starr » Pon 14.04.2008 9:22

Ja som ju zasa nedávala nikdy, lebo sa bojím toho možného alergizujúceho účinku. :hi:
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Mrkva

Poslaťod Silwuska » Pon 14.04.2008 9:25

Ako sorrac star ale ak budes takto "preventivne" psikovi nic nedavat, tak sa jeho zaludok bude akurat oslabovat...zelenina este ziadnemu psovi neuskodila...a ak ma fakt alergiu tak to zistis a nebudes mu davat potom...a neze preventivne :ach: to pak neje nic ine okrem granul?
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Mrkva

Poslaťod unicorn » Pon 14.04.2008 12:44

mrkva sa tazsie travi, takze netreba to s nou prehanat. ale ako bolo napisane 1-2 sem tam nezaskodia.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Mrkva

Poslaťod Bibiana » Pon 14.04.2008 16:36

No jo, ten môj chňup si dal riadnu dávku mrkvošky v sobotu, tak v nedeľu sme stále behali kakať a išli z neho červené kocky :hmm:

Starr, Silwušička má pravdu.. To by pes musel byť na suchároch, keby sme si mali dávať pozor na všetko, čo môže hafanovi privolať alergickú reakciu.. Skús a uvidíš ako bude chutiť :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Mrkva

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 14.04.2008 16:47

Viete, že niesom zástanca čisto granulovej stravy, ale starr má so psom vážny problém, tak sa vôbec nečudujem, že ak má tie jedny granule odskúšané, že sa bojí dať niečo iné. Ak by som mala rovnaké problémy, tiež by som bola veľmi opatrná a neriskovala zhoršenie zdrav. stavu len tak a to najmä pri potravine, ktorá je známy alergén.
Bohužiaľ, ťažko alergické psy sú istým spôsobom "väzeň" alergie. Poznala som jednu slečnu, ktorej labradorke zistili, že je alergická takmer na všetko, že doživotne bude brať kopu liekov a jesť len jeden druh potravy. Bohom žiaľ. Sú situácie, kedy si človek, a aj pes, nemôžu vyskakovať.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Mrkva

Poslaťod Needinka » Pon 14.04.2008 19:38

nasi psi a mrkva :ha: to je odvaha..heh...su schopni spapat vsetko ale koliecka mrkvy vzdy nechaju v miske :pac: nefiem preco im to nechuti :ach:
Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba...
Needinka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

Ďalší

Späť na Varená Strava