Dogtrekking Fatranský Vlčko, 27.05.'23

Podujatia, ktoré sa už uskutočnili.

Re: Dogtrekking Fatranský Vlčko, 27.05.'23

Poslaťod Aris » Sob 04.02.2023 17:00

wer, ale prečo si vôbec začala s longom? Sa strácam úplne v tejto debate.
Lebo ja som spomínala short na ktorom sme boli, ktorý, podľa mňa, práve má byť pre širokú verejnosť a prilákať nových ľudí k tomu športu. A nie, nebudem posúvať svoje kvality aby som ten short odbehla, lebo Angie má DBK a problémy s chrbticou, preto som rada za short a za to, že sa tam zmestíme do limitu. Lenže som si zo svojho prvého a jediného DT odniesla to, že na to zďaleka nemám a že sa tam na mňa potom ľudia škaredo pozerajú, napriek tomu, že som v limite. Áno, čapkali, ale pár poznámok som si zaslúžila. Ešte mi volali na trať aj nervózni rodičia, že kde som, lebo všetci tam už na mňa čakajú. Ja nehovorím o MIDe ani o LONGu, hovorím o SHORTe, ktorý by mal byť teda sprievodná akcia a pre nás, šmatlákov, ale prosím, tak nás nechajte sa tam šmatlať a prihláste sa na MID keď je vaša kondička úplne niekde inde. To je pre mňa celá pointa toho. Alebo rozdeľme ten SHORT na CC trasu a chôdzu, keď CC majú málo akcií. Pretože to odradí dosť veľa ľudí už na ich prvom preteku a na druhý sa už ani neprihlásia.
Mishel, to delenie podľa teba je už dosť prehnané :heh:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Dogtrekking Fatranský Vlčko, 27.05.'23

Poslaťod MisheliQ » Sob 04.02.2023 17:05

Aris :rose: a ake moje delenie? Tie kategorie podla velkosti psov? :heh:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Dogtrekking Fatranský Vlčko, 27.05.'23

Poslaťod wer » Sob 04.02.2023 18:05

Pretoze som reagovala na slausine, ze su ludia, co mid bezali. K shortu som dost jasne napisala, ze tam by mali byt 2 kategorie - cc a short pre takych, ako pises. :nwm: hned moj druhy prispevok je o tom - kazdy by sa mal prihlasit do adekvatnej kategorie. :nwm:

Dt je predovsetkym mid a long. Ostatne su sprievodne akcie.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dogtrekking Fatranský Vlčko, 27.05.'23

Poslaťod Silvuch » Sob 04.02.2023 20:46

Si zas myslim, ze cc pretekov je viac ako short, ktory bol u nas zaradeny hlavne pre matky s detmi a psov senirov,
Cc byva bezne aj na nepsickarskych akciach, cize maju sa kde realizovat. Tak to zacalo, a boli to super casy a je pravda, ze zo shortu sa neskor stal cc a longy vymizli.
Teraz v mushingu je trend skracovat trate, cim dalej, tym menej. Sa neoplati zaprahu tocit pol republiky kvoli 5 km. A zaviedla sa kategoria hobby, pre tych, co si to chcu vyskusat a najblizsie preteky kukam, ze v hobby su prihlaseni sportovci, vo nas reprezentuju vo svete, tak ani to hobby uz nebude "hobby". Za seba musim povadat, ze mne prave tie dlhe trate chybaju.
Naposledy upravil Silvuch dňa Ned 05.02.2023 0:16, celkovo upravené 1
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6331
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Dogtrekking Fatranský Vlčko, 27.05.'23

Poslaťod MisheliQ » Sob 04.02.2023 20:50

Offtopic: Silvuch a byval o tie dlhe trate zaujem? Ci ten zaujem zacal nejak upadat? Sa v tom nejaky cas pohybujes uz
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Dogtrekking Fatranský Vlčko, 27.05.'23

Poslaťod Silvuch » Sob 04.02.2023 20:53

Kedysi byval zaujem velky a mid bol nieco ako dnesny short, velakrat z neho vysledky ani nezverejnili na stranke.
Ale organizovat ho bolo asi narocne a furt novu trasu vymyslat. Sa minuli.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6331
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Dogtrekking Fatranský Vlčko, 27.05.'23

Poslaťod Renata » Ned 05.02.2023 10:11

Ja som taaaaaak rada, že som zažila dogtreky v čase, keď sa účastníci ešte nechceli zožrať skôr ako nastúpili na trať :smile: bola chvíľu taká "dogtreková pauza", neorganizovali sa, tesne pred pauzou sa začalo s tým, že sa podaktorí hlásili do nižšej kategórie, lebo ak longár pôjde na mid, tak má dobré umiestnenie na istotu, canicrosaci začali behať mid a pod :no: ako sa začali znovu organizovať a vymysleli sa shorty pre mamičky s deťmi, no idem tam ja prihlásiť svoju dcéru, nech si obľúbi tento šport, keď midár ju tam zotne, lebo beží na bedňu? No sral to pes celé, pokiaľ sa budú účastníci žrať navzájom, skôr ako sa začne trek, tak to presne tak bude vyzerať ... Ako na výstave :no: znížime nároky, a navzájom sa zožerieme, lebo ten druhý by náhodou mohol byť lepší, ach jooo, fakt som rada, že som mala možnosť zažiť na trati pravú krásu toho športu so psom ...
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Dogtrekking Fatranský Vlčko, 27.05.'23

Poslaťod wer » Ned 05.02.2023 11:48

Skus potom tie cechy, tam ta kynologia vyzera trochu inak a ludia to inak vnimaju, snad sa to tyka aj dt.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dogtrekking Fatranský Vlčko, 27.05.'23

Poslaťod Mackie » Pon 06.02.2023 15:36

Offtopic: Ako tu ktosi spomenul, vyzivna debata :jop: a pamatam si, ako som svojim vyjadrenim k nezodpovednemu organizatorovi vraj zlikvidovala nejaky slavny DT.. ale tam som zistila, ze ked povedia, ze to bude 35 km, a bolo to nakoniec skoro 50 km, tak ked nie ste chori, zraneni, alebo inac handicapovani, tak to date, a to plati aj pre psov. Aj bez kondicky. Za dvojnasobny cas ako ti prvi, ale date. Niektori na vas cudne pozeraju, hodia vam diplomy na stol, vyberte si, ale ostane vam ten pocit, ze pre vas to bol neskutocny vykon. A pripomenie sa vam v najblizsom roku aj 3x, podla toho, kolkokrat vam zlezu nechty z malickov, kym sa konecne zregeneruju.
Vtedy davno. Dnes je to ine, ak vobec nieco je. Neostava ine, len sa prisposobit a ist do toho ako to je, alebo si spravit svoje a ist do straty, alebo ludom zakazat behat, pripadne vytvorit 10 kategorii s troma ludmi v kazdej, alebo sa na to jednoducho vysrat a nezucastnit sa, a v uplne idealnom pripade nesamonasierat sa v nejakej diskusii, kto a ako ma co organizovat a pre koho, hlavne ak sa realne ani nechystate zucastnit :no:
Tento DT by si zasluzil mat tu "cistu" temu a tuto diskusiu by bolo fajn presunut inam.


Keby sa mi podarilo toho roku na nejaky DT ist, pojdem na "mid" hoc aj tam skapem na pol ceste a diskvalifikuju ma a odtiahnu auto medzitym :prd:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10418
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Dogtrekking Fatranský Vlčko, 27.05.'23

Poslaťod Slausa » Pon 06.02.2023 15:56

:poklona: :poklona:
Pravda svata
(aj ked pri 50 by som uz kvalitne kliala :D)
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1481

Re: Dogtrekking Fatranský Vlčko, 27.05.'23

Poslaťod janajka » Pon 06.02.2023 17:24

Silvuch trafila klinec po hlavičke. Vidím, že si to všimla.
Som chcela ísť na bežky na skijoring do hobby kategórie 5 km, len sme sa vzájomne nevyhecovali s Dasken. Takže sme šli len divácky. Skijoringova klasicka trať bola skrátená z 12 na 7,5 km. Pritom podmienky boli úplne skvelé. Ale najviac ma prekvapilo, že v hobby je skúsený pretekár. Tam bolo málinko ľudí, takže ženy muži spolu, o to viac to svietilo. Potom vlastne tam bola trať 5 a 7,5 toho istého. :nwm:

Sa mne, ako organizátorke dogtreku tiež stalo. My sme chceli taký, aby boli spokojní všetci. Rovnako dlhá trať, beh a chôdza. Tak aj tí, čo šli chodzu, mali na prvých miestach podozrivo dobre casy. Minimálne tá prvá určite, aj bola konfrontovaná, že to je nemožné, že isto bežala. Tvrdila do očí, ze nie. Ani ju nevideli bežať ti, ktorí mali na starosti kontrolu.
Navyše, nedá sa stanoviť čas chôdze (chôdza ako športová disciplina ma lepšie časy než ja na biku).

Čiže to chce buď neriešiť - je to pretek na čas, treba sa zmieriť že vyhrajú najrýchlejší a sutazivi ľudia pôjdu rýchlo a behom.
Alebo si to skomplikovať a obmedziť to tvrdými pravidlami (akými presne?) a na tie dohliadnuť.

Ja keby mám v budúcnosti vytvoriť hobby kategóriu pre mamičky a seniorov, prvé tri miesta by vyhrali náhodne vylosovani ľudia z klobúka. :heh:

Pre mňa je hlavný rozdiel v CC a DT tento. V cc máš značenú trať, pásky, nemala by si blúdiť, nemáš batoh, nič neriešiš, len bezis. V DT nemáš trať značenú, dostaneš mapu a na - orientuj sa. Máš batoh, jedlo, vodu, lekárničku, kompas. A ideš - či kráčaš, či bezis. Je to na tebe. Je to aj spoznávanie okolia. A môžu byť aj prekážky. My sme mali na trati pripravené gumáky na brod cez rieku, keby pes moc špekuloval na blbom mieste.

elis. U vás nie je limit ľudí na športové akcie v národnom parku?
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Dogtrekking Fatranský Vlčko, 27.05.'23

Poslaťod wer » Pon 06.02.2023 17:56

Keby sa dalo dako tych pretekarov osetrit, ze nemozu nastupit do nizsej kategorie (u nas - zvacsa - nie je mozne nastupit na pretek v nizsej kategorii ako mas zlozenu najvyssiu skusku)- lenze to sa tu da tazko... trate ine, casy ine, ale tak snad su evidovane niekde vysledky, startovacie listiny z predoslych zavodov... mozno by sa aspkn uvedomili, keby to bolo tak jasne dane, pripby som.ich kludne zhodila na vyhlaseni vysledkov ako organizaror :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dogtrekking Fatranský Vlčko, 27.05.'23

Poslaťod wer » Pon 06.02.2023 19:06

Offtopic:
Mackie píše: vyzivna debata :jop:

Stacilo, aby si sa vratila a hned sa df rozbehlo.. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dogtrekking Fatranský Vlčko, 27.05.'23

Poslaťod straka17 » Pon 06.02.2023 20:14

Mackie píše:[
Tento DT by si zasluzil mat tu "cistu" temu a tuto diskusiu by bolo fajn presunut inam.

Za mňa keď sa ti to niekde hodí tak presuň :yes:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Dogtrekking Fatranský Vlčko, 27.05.'23

Poslaťod Mackie » Pon 06.02.2023 21:22

Offtopic: Ked sa to upokoji, presunieme :smile:
S tymi "hobby" to vidim v inych sutaziach, hlavne ked su kategorie profesional a amater. Amateri su ti, ktori nie su plateni, alebo nejako podobne to je, nevadi, ze to valia roky za nejaky klub po sutaziach. Tak sme dopadli v bedmintone v praci, "profi" prihlaseny jeden, zvysni zaciatocnici, tak vsetci spolu a puf, prva vyradovacka a dovi, nebola sanca pomaly ani podanie vratit. Stolny tenis turnaj opat, profi (registrovani v kluboch) a ostatni, ale bolo malo ludi, spojime. Zenska kategoria niekde uplna katastrofa, pretlacanie rukou, "celosvetovy" firemny futbalovy turnaj.. Zial kym bude stacit "profikom", ze zvitazia nad mamickami s kocikmi a dochodcami..
DT som kedysi chcela spravit u nas, mala som vytipovanu lokalitu, trate, ale chybali mi ludia. Dnes take nieco organizovat je uz ako za trest. A ako bolo spomenute, kto sme toho mozno az tak vela nepochodili, ale stihli sme tie atmosferovo paradne viacdnove akcie a stanovacky, nas to uz ze pridem, odbehnem/odkracam, odidem a este aj veceru doma stihnem, nemotivuje ist niekam cez celu republiku.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10418
Bydlisko: PO/KE (mon)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Pozvánky z minulosti