Dogtricks Challenges

Pozvánky na rôzne psie podujatia.

Dogtricks Challenges

Poslaťod moschino » Štv 07.11.2019 8:50

Už vyše roka prebiehajú psie trikové challenge, tak dám info aj sem https://www.facebook.com/dogtricks.challenges/?modal=admin_todo_tour

Všetky informácie sú na fb stránke, tiež udalosti, keď sa ide otvárať ďalšia challenge. Všetky výzvy prebiehajú online vo fb skupinách. Momentálne je to Indor I. a II. a Outdoor I. výzvy. V každej sa učí 20 trikov v priebehu 8 týždňov, zbierajú sa body, dajú sa vyhrať ceny od 3 sponzorov a v prípade dosiahnutia 23b z 28b tiež skladanie skúšok a následne po zložení všetkých možnosť získania titulu Master of Dogtricks.

Učenie trikov je ideálna aktivita na zimu, psy sa učia premýšľať a nie len slepo nasledovať pamlsok v ruke, pracovať bez navádzania do pozícií a trikov samotných. Psy sú samostatné, ponúkajú chovanie a dokážu sa týmto psychicky unaviť (pri Outdoor aj fyzicky :lol: ).

Je to výzva - v každej je zadaných postupne 20 trikov k naučeniu, nedávajú sa návody, ako trik naučiť (to by už potom nebola výzva ale seminár), účastníci si medzi sebou radia a pomáhajú si, ak si niekto nevie rady, pomôžeme aj my.

Doteraz sa prihlásilo do výziev viac ako 100 psov a dokonca až z 5 štátov (zvažuje sa otvoriť aj verziu čisto v angličtine) a teším sa, že triky sú stále populárnejšie.

A nejaká ukážka toho, ako som si trénovala jeden z trikov challenge doma s Bazingou (samozrejme sú aj iné metódy, nemusí byť len a len shaping, ale je tu pekne vidieť, že ten pes naozaj niečo v hlave má a dokáže to používať :lol: )


a tu podanie tohto triku pri všetkých 3 psoch. 2 z toho naučení shapingom, Baxy zachytávaním
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2846
Bydlisko: Bratislava

Lovector - vektorove obrazy

Späť na Pozvánky na podujatia