Vegetariánske a vegánske krmivo

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Vegetariánske a vegánske krmivo

Poslaťod BarboraA » Pia 06.01.2012 18:43

A inak co sa tyka zlozenia tych granuli a analyzy, sorry, ale urcite to je lepsie nez Tesco granule, Pedigree a podobne horory :no: Nechystam sa sice psa povegetariancit, ale toto este nie je najvacsie zlo, take Propesco je podla mna este prisernejsi shit :jazyk: Ale o tom som nechcela, poradte mi ci ste pred tym rokom a pol mali na mysli tie AMI kosticky (ja neviem, ci menili sortiment alebo nieco take) :no: Kujeem :)
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Vegetariánske a vegánske krmivo

Poslaťod krista » Pia 13.07.2012 13:25

Môj pes dostal včera od známej ako mlsku vegetarianske granulky a ten sa po nich vrhol ako po mäse :pac:
tieto http://www.aloeverask.sk/ami_dog.php
otázka..: môžu byť použité ako príloha k mäsu?
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Vegetariánske a vegánske krmivo

Poslaťod Lindchen » Pia 13.07.2012 13:34

Tieto granule bývajú dosť tučné a obsahujú aj náhradu bielkovín. Nie je to žiadny "rýchlopríloha", je to kompletné krmivo, k mäsu by som ho určite nedávala.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Vegetariánske a vegánske krmivo

Poslaťod krista » Pia 13.07.2012 18:32

dík :smile:
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Vegetariánske a vegánske krmivo

Poslaťod mywerka » Pon 16.07.2012 12:46

nie je náhodou aj taurín zlý pre psy? pre mačky je určite super, keďže podporuje srťdiečko a podobne, ale ja som počula tak, že taurín psíky nemôžu. rozhodne nie veľa a v tých konzervách píšu, že je tam pridaný.
mywerka
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Vegetariánske a vegánske krmivo

Poslaťod miusiatko » Pon 16.07.2012 12:57

taurin potrebuje aj pes, akurat si ho narozdiel od macky dokaze vyrobit aj z inych aminokyselin
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Vegetariánske a vegánske krmivo

Poslaťod Retuska » Uto 27.11.2012 16:45

no tak rpesne akurat sa na tu temu bavim so zanmou.ona kupuje psovi vegan granule :ua: a veganke nikto nevysvetli,ze pes maso potrebuje
Retuska
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 344

Re: Vegetariánske a vegánske krmivo

Poslaťod Puk » Štv 29.11.2012 10:22

Žijeme zvláštnu dobu. Veci, ktoré platili, zrazu neplatia, v móde je to, čo z módy všlo, zrazu platia iné hodnoty ako platili kedysi,...
Pes ostáva mäsožravec, napriek tomu, že ho už pár desaťročí chceme pretočiť na všežražravca. Lenže to zo dňa na deň nepôjde. Aj keď sa mu "úspešne" predlžuje tráviaci trakt, aj keď sú mu niektoré zuby v súčasnosti už len na dve veci, aj keď... Pes potrebuje (na rozdiel od človeka) v potrave dotovaných mnoho zložiek (napr. esenciálne aminokyseliny) čo mu tento druh krmiva nemôže zabezpečiť, hoci by ho vyrobil kúzelník. . Pre mňa osobne je vegánske kŕmenie pre psa zvrhlosť. Rovnaká, ako veľa súčasných trendov v chove psov a v nazeraní na ne kynologickou i nekynologickou verejnosťou. Vegánstvo nechajme bylinožravcom, psa do toho neťahajme. Nanešťastie, on si vybrať nemôže a keď jeho majiteľ stratí súdnosť, bude to zase len pes, ktorý si to odnesie... Ľudská blbosť, zdá sa, nepozná hranice... :nwm:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Vegetariánske a vegánske krmivo

Poslaťod katkariinka » Štv 29.11.2012 10:59

Asi tak, ludia nech si jedia, co chcu.
Ale ak niekto zo svojich etickych zasad odmieta davat masozravcovi maso, tak nech si toho masozravca neobstarava :pac:
Svet je fakt hore nohami...
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Vegetariánske a vegánske krmivo

Poslaťod MisheliQ » Štv 29.11.2012 15:41

katkariinka píše:Asi tak, ludia nech si jedia, co chcu.
Ale ak niekto zo svojich etickych zasad odmieta davat masozravcovi maso, tak nech si toho masozravca neobstarava :pac:
Svet je fakt hore nohami...

:jop:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Vegetariánske a vegánske krmivo

Poslaťod michalino » Pia 07.12.2012 16:13

Ahojte, no neviem ci to patri zrovna sem.... kamoska ma psa, ktory nesmie zrat maso ani nic co obsahuje gluten (zo zdravotnych dovodov :pac: ). Momentalne krmi Fitness 3 MINI adult VEGETAL a je s nim nadmieru spokojna, ale viem, ze hlada ci nahodou nie su na trhu aj nejake odmeny pre psa na podobnej baze....
Pes získal svoju krásu bez ješitnosti, silu bez krutosti a ľudské cnosti bez ľudských chýb.
michalino
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 47

Re: Vegetariánske a vegánske krmivo

Poslaťod Madnesska » Pia 07.12.2012 17:24

prečo nemôže pes mäso? :oo: ešte kuracie pochopím... ale žiadne??? ani rybu??? :oo: to sa mi nezdá... a veď ako odmenu mať hocičo syr, keksy, piškóty... :nwm:
Madnesska
Snoopy
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: Vegetariánske a vegánske krmivo

Poslaťod michalino » Pia 07.12.2012 17:40

ak som to pochopil spravne na kuracie, bravcove, hovadzie, kralicie, morcacie, pstrosie je pes alergicky, rybu a konske sice moze (reakcia prej nie je taka zla ako na tie vyssie, ale tiez to nie je ideal :ua: ), syr - cottage syr- tvaroh traviacemu traktu psika tiez nerobi dobre (hafan to teda vyhral :pac: :plac: ). Keksy, piskoty obsahuju prave lepok! (gluten) na ktory je tiez alergicky. Kamoska mu teda pecie domace z bezlepkovej muky a s pridanim ovocia alebo zeleniny. Len minule sme sa o tom bavili, ze ked bude pracovne mimo a nahodou predom pripravene susienky dojdu, ci nie je niekde na trhu aj moznost kupit nieco na bezmasovej a bezlepkovej baze....
Pes získal svoju krásu bez ješitnosti, silu bez krutosti a ľudské cnosti bez ľudských chýb.
michalino
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 47

Re: Vegetariánske a vegánske krmivo

Poslaťod Margita » Pia 07.12.2012 18:25

http://www.direto.cz/Detail-zbozi/Croky ... /29696064/

ami dog,su aj granule aj taketo pamlsky,jednu dobu ich mavali v petcentrach,ale tam to vobec neslo,tie pamlsky som mala na skusku,ale ani potkany mi ich nechceli jest :lol: alergikom asi nic ine nezostava,
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Vegetariánske a vegánske krmivo

Poslaťod kellee » Štv 17.04.2014 10:46

to len aby ste vedeli, ako strasne vlastne ublizujete psovi ked mu date maso :pac:

https://www.youtube.com/watch?v=9ZKz5YY ... ZD7A#t=342
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy