Vegetariánske a vegánske krmivo

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Vegetariánske a vegánske krmivo

Poslaťod Bona » Pia 02.01.2009 11:05

Ten svet už je naozaj chorý... (ved pes je mäsožravec i ked to ludom niekedy nedochádza)
Vegetariánske a vegánske krmivo pre psy a mačky,
vyrobené bez utrpenia iných zvierat



Vitajte na stránke, ktorá vám predstaví vegetariánske a vegánske krmivá a aj maškrty pre vašich miláčikov, psy a mačky.
Všetky výrobky sú vyrobené bez utrpenia iných zvierat a neboli testované na zvieratách. Preto ich účinky boli najprv teoretické a postupom času, ako pribúdali kupujúci týchto produktov, tak aj praktické, keďže sa podelili o svoje postrehy s výrobcami.
Touto cestou by sme vás aj my radi poprosili, keď budete mať nejaké vlastné postrehy, nápady a pripomienky, aby ste sa podelili o ne aj s ostatnými a to v sekcii informácie.

Napr. často kladené otázky sú:


Môžu byť psy vegetariáni?
Áno, psy nemajú žiaden problém byť vegetariánmi. Psy sa nemusia spoliehať na jedenie mäsa, keďže všetky nutričné látky, ktoré psy potrebujú pre svoj organizmus sa nachádzajú aj v nemäsových zdrojoch.
Sú tisícky zdravých psov žijúcich na vegetariánskej strave bez akýchkoľvek problémov. Vlastne niektoré zdravotné problémy prichádzajú a sú spojené s príjmom mäsových výrobkov. Vegetariánska potrava je dobre známa kvôli zbaveniu sa artritídy, problémov s pokožkou, srsťou a obezitou u psov.


Môžu byť mačky vegetariáni?
Áno, aj mačky môžu byť vegetariánmi a po dobrej príprave aj vegánmi. Na rozdiel od psov, mačky za normálnych okolností nevedia prežiť bez mäsa. Aj domáce mačky sú členmi väčšej rodiny zahrňujúcej levy, tigre a iné mačkovité šelmy, to znamená, že zdedili veľa vecí od svojich väčších mäsožravých príbuzných. Všetky mačky sú často opisované ako obligátne mäsožravce, čo znamená, že vo voľnej prírode by bez mäsa vážne ochoreli a dokonca aj zahynuli.
Je to hlavne kvôli tomu, že mačky nie sú schopné produkovať určité látky, napr.taurín, ktoré sú normálne v mäsovej potrave. Avšak tieto živiny sa v malom množstve nachádzajú aj v nemäsitej strave. Tajomstvom vegánskej potravy je používanie týchto potrebných živín vo vysokom koncentráte, čo sa nachádza v zeleninovej strave.
Niektoré z týchto živín sa vyrábajú synteticky – vlastne veľa komerčných krmív pre mačky používa syntetické, čiže umelo vyrobené živiny, ktoré sa pri výrobnom procese degradujú.

Prinášame vám ponuku firiem Benevo, AMI, Cerea, ktoré používajú na výrobu výhradne prírodné látky a krmivo pre psy a mačky je obohatené o všetky potrebné živiny a vitamíny, čím prinášajú kompletnú potravu, ktorá nahrádza akúkoľvek mäsovú, ba dokonca ju v mnohých smeroch aj predčí. Po vlastných skúsenostiach už môžeme potvrdiť, že psy a mačky si tento druh potravy zamilujú.


Hypo-alergénne - AMI DOG:
Osobitné zloženie produktov AMI zabezpečí vašim miláčikom takmer 100% bezalergickú reakciu na potravu.
Je vyrobené výhradne z prírodných zložiek, bez akýchkoľvek častí zo zabitých zvierat a bez farbív a konzervačných látok. AMI sa stará o perfektné zdravie vašich miláčikov, o ich viditeľne zlepšený tvar, srsť a svalovú pružnosť.

AMI Dog

Zloženie:
Cereálie, zeleninovo proteínový extrakt, deriváty zeleninového pôvodu, oleje a tuky, droždie, minerály, konzervované vitamínom E
Taktiež obsahuje kyselinu linolovú (4,24%)
obsahuje kukuričné proteíny
vyrovnané nutričné hodnoty
zdroj olejov Omega 3 a 6
žiadne mäso alebo zvieracie tuky

Garantované podiely zložiek v percentách:
proteíny 26,58%
oleje a tuky 10,44%
vláknina 3,18%
popol 6,73%
kalcium 1,29%
fosfor 0,75%
vlhkosť 8,00%


Vitamíny a minerály na 1kg
vitamín A 18000 iu
vitamín D3 1350 iu
vitamín E(alpha tocopherol) 215 mg
vitamín B1 8 mg
vitamín B2 14 mg
vitamín B6 5 mg
kyselina pantoténová 15 mg
vitamín H (biotín) 0,24 mg
vitamín K 1,5 mg
vitamín PP 45 mg
vitamín B12 0,08 mg
kyselina listová 1,3 mg
cholin 2500 mg
železo 150 mg
jód 2,5 mg
mangán 35 mg
meď 20 mg
selén 0,12 mg
zinok 120 mg

Benevo Duo(konzerva)


Benevo Duo je vysoko kvalitná vlhká potrava špeciálne vyvinutá pre mačky a psy.
Urobené z čerstvých zemiakov, mrkvy, hrášku, paradajok, avokáda a rôznych bobúľ spolu s hnedou ryžou, ktorá robí túto potravu chutnou a výživnou.
Čučoriedky, brusnice a kyselina askorbová napomáhajú zdravej hodnote ph v moči.
Obohatené o taurín z vegánskych zdrojov, vitamín A a kyselinu arachidonovú(nanasýtenú mastnú kyselinu).
Taktiež sú pridané vitamíny B1, B2, B3, B5, B6, B12, C, kyselina listová so zinkom, železom, magnéziom, meďou a kalciom.
Hmotnosť balenia: 397g

Hlavné črty:

Neobsahuje žiadne mäso ani mäsové zložky. Obsahuje iba ovsené vločky, zeleninu, ovocie a prírodné príchute.
Hypoalergénne zloženie Bez najčastejších alergénov ako mäso, ryby, sója, pšenica a mliečne výrobky.
Obsahuje vegetariánsky taurín! Dôležitá živina pre zdravé mačky, bez akýchkoľvek živočíšnych zložiek. Pridané sú ešte aj vegetariánske vitamíny a minerály.
Vhodné pre mačky a psov akéhokoľvek veku! Zložené je tak, aby vyhovovalo požiadavkám Asociácie americkej potravinovej kontroly pre mačky a psy vo všetkých vekových kategóriách.

Schválené Britskou vegetariánskou spoločnosťou.

Zloženie:
voda potrebná na spracovanie, zemiaky, mrkva, cereálie, slnečnicový olej, hrach, hnedá ryža, paradajky, avokádo, čučoriedky, brusnice, sušené droždie, taurín, vitamín A acetát, vitamín D2, vitamín E, kyselina askorbová, niacín, D-kalcium pantotenát, riboflavín, tiamín mononitrát, pyridoxin hydrochlorid, vitamín B12, biotín, kyselina listová, síran zinočnatý, síran železnatý, síran manganičitý, síran meďnatý, jodid vápenatý a seleničitan sodný.

AVokádo: nie je to náhodou jedovaté pre psov???Garantované zloženie
Približné proteíny min 8.0%
Približná vláknina max 3.0%
Približné tuky min 3.0%
Vlhkosť 76.0%


Dávkovanie
Dospelý pes 1 konzerva na 9 kilogramov váhy psa.
Podávajte v dvoch dávkach.
Dospelá mačka ½ konzervy na 4,5 kilogramov váhy mačky
Podávajte v dvoch dávkach.


Šteňatá, mačiatka, tehotné samice a mačky držané na odchov mačiat potrebujú 2 až 3 krát viac potravy ako dospelé jedince.

Zredukovanie potravy môžu mať menej aktívne alebo staršie psy a mačky. Skutočné množstvo, ktoré váš pes alebo mačka potrebujú, závisí od aktivity, veku, prostredia a plemena.

Čerstvá voda by mala byť vždy dostupná pre vášho miláčika. Pre dobro vašich miláčikov navštevujte pravidelne aj veterinára.


http://www.vegakrmivo.sk/index.php

:nie: :plac: :hmm:

Tie pamsly kupujeme pretože im to dobre vyčistí zuby ale toto by ma naozaj nenapadlo... :pac:
Naposledy upravil Bona dňa Pia 02.01.2009 11:36, celkovo upravené 1
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka


Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338
Bydlisko: DS

Re: Vega-krmivo

Poslaťod michaelak » Pia 02.01.2009 11:26

Ty brďo, kto to kupuje??? :ach: Ak už si odmyslím to zloženie, ktoré je vhodné dľa mňa skôr pre prasiatka ako pre psov (ale nedivila by som sa, ak by sa naozaj niekto našiel, pretože ľudia nevedia čo od dobroty so sebou, tak naletia na hocičo :haha: ) , tak za tie prachy :pac: Napr. v prípade konzerv: Ak má niekto 37 kg psa, ako napr. ja :heh: , tak denná dávka konzerv pre takéhoto psa je 37:9 = cca 4 konzervy x 90 koruniek = 360 Slovenských korún / 11,95 € No ale ak má niekto vegetariána z presvedčenia doma :haha: :haha: Toto je naozaj super deal :haha: No a tá sója ako bonus v zložení Benevo dog naozaj nemá chybu :pac: :pac:
Naposledy upravil michaelak dňa Pia 02.01.2009 11:36, celkovo upravené 1
Matlock from Den Haag :-)
michaelak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: Tu i tam

Re: Vega-krmivo

Poslaťod Bona » Pia 02.01.2009 11:35

to máš teda pravdu.a je tam jedna zložka,pre psa jed-avokádo(v konzerve) :nie:
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka


Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338
Bydlisko: DS

Re: Vega-krmivo (žiadne mäso)

Poslaťod Rehssi » Pia 02.01.2009 11:49

jeeej, super strankla kvoli tym pamlskom- u nas v obchode su ceny trojnasobne. Toto su jedine komercne pamlsky, co kupujem (inak davam susene vnutornosti, tracheu,...) a su fantasticke, chutia a mojmu pudlovi ocistili zuby lepsie ako kosti. Krmivo je samozrejme velmi velmi zly vtip...
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Vega-krmivo (žiadne mäso)

Poslaťod Bona » Pia 02.01.2009 13:38

Ano tie pamslky dávam aj ja.Sú naozaj dobré iba keby neboli také drahé. :nwm:
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka


Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338
Bydlisko: DS

Re: Vega-krmivo (žiadne mäso)

Poslaťod Whip it » Pia 02.01.2009 17:31

Môžu byť psy vegetariáni? Áno, psy nemajú žiaden problém byť vegetariánmi.

Hlavne ked traviaci trakt psa je prisposobeny potrebam masozravca...alebo zeby predsalen mali bachor? :heh:

Psy sa nemusia spoliehať na jedenie mäsa, keďže všetky nutričné látky, ktoré psy potrebujú pre svoj organizmus sa nachádzajú aj v nemäsových zdrojoch.

A kde ste nechali zivocisne aminokyseliny? :nwm:
Vlastne niektoré zdravotné problémy prichádzajú a sú spojené s príjmom mäsových výrobkov.

By som rada vedela, ktoré?

Po vlastných skúsenostiach už môžeme potvrdiť, že psy a mačky si tento druh potravy zamilujú.

Moja skusenost je, ze niektore zeleniny a ovocie musim sakra zamaskovat, aby mi ich zjedol. Jak to robite? :heh:

Je vyrobené výhradne z prírodných zložiek, bez akýchkoľvek častí zo zabitých zvierat a bez farbív a konzervačných látok.

Lebo tie synteticke tokoferoly (vitaminik E) je prudko prirodny konzervant.

AMI sa stará o perfektné zdravie vašich miláčikov, o ich viditeľne zlepšený tvar, srsť a svalovú pružnosť.

Diky, tvar mojho psa mi zatial plne vyhovuje :haha: .

Tusim same psovi prospesne veci:
zeleninovo proteínový extrakt, deriváty zeleninového pôvodu (co to je?), kukuričné proteíny, žiadne mäso alebo zvieracie tuky (no to mi je vyhra :winner: :aplause: :haha: :pac: ), kalcium 1,29% a fosfor 0,75% (dobry pomer :jop: :pac: ), zemiaky, avokado :rip: ,

Alergény: ako mäso, ryby? :pac: :nie: , sója, pšenica a mliečne výrobky, ano, moze byt, a super, ze toto krmivo ich obsahuje :haha: .

Vhodne pre vsetkych a v kazdom veku? Hej, ked si chcem "pokazit" psa uz od stenata:D

Pre dobro vašich miláčikov navštevujte pravidelne aj veterinára.

Spravne, budete ho potrebovat :haha: .

Ale inak ich zelene kosticky su fantasticke! :no:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Vega-krmivo (žiadne mäso)

Poslaťod Marco Varhol » Pia 02.01.2009 21:47

AMI'dog*mini*gr800 8p
AMI'dog* kg2 6p
AMI'dog* kg15
AMI'cat *gr400 12p
AMI'cat* kg2 6p
AMI' Cat kg.4,0 *4pc
AMI' Cat Kg.10
AMI' ECOSAND Cat litter 3 Kg
AMI' BON (1p)75gr. *12conf
AMI' BON (3p)25gr. *14conf
AMI'BON(1p)75gr.ProBioFos*12co
AMI'BON(3p)25gr.ProBioFos*14co
AMI'BONE CARE (75g)Medium -20p
AMI'BONE CARE (25g)Small -60p
CROCKY 24pc display rack
CROCKY disp.- Rice&Maize -24pc
CROCKY displ.-Veget.&Vanil.-24
Crocky - Rice - 40gr 12p
Crocky - Maize - 40gr 12p
Crocky - Veget.&fruit-40gr 12p
Crocky - Vanilla - 40gr 12p

Toto su produkty tejto talianskej firmy... Totalny prepadak fakt by ma zaujimalo aky nestastnik to na SK dovaza ked v ITA neuspesne...
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Vega-krmivo (žiadne mäso)

Poslaťod Bona » Pia 16.01.2009 15:43

Takto vyzerá konzerva :ua:

Obrázok
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka


Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338
Bydlisko: DS

Re: Vega-krmivo (žiadne mäso)

Poslaťod Betka » Pia 16.01.2009 18:22

omg :rip: :stuch: že vegetariánske krmivo pre mäsožravca no je mi zle :blee:
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Vega-krmivo (žiadne mäso)

Poslaťod luba » Sob 17.01.2009 13:44

S tým tak môžu kŕmiť akurát tak sliepky. A toho, čo tým kŕmi psa by mali zavrieť za týranie zvierať!
luba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Trenčín - skoro....

Re: Vega-krmivo (žiadne mäso)

Poslaťod 2Dé » Str 18.03.2009 2:48

Vitajte na stránke, ktorá vám predstaví vegetariánske a vegánske krmivá a aj maškrty pre vašich miláčikov, psy a mačky.
Všetky výrobky sú vyrobené bez utrpenia iných zvierat a neboli testované na zvieratách. Preto ich účinky boli najprv teoretické a postupom času, ako pribúdali kupujúci týchto produktov, tak aj praktické, keďže sa podelili o svoje postrehy s výrobcami.
Touto cestou by sme vás aj my radi poprosili, keď budete mať nejaké vlastné postrehy, nápady a pripomienky, aby ste sa podelili o ne aj s ostatnými a to v sekcii informácie.

parádny úvod!!! :haha: :haha: :haha:

..ich testovacie balíčky a omáčka okolo nich tiež nemajú chybu! :pac: :haha:
http://www.vegakrmivo.sk/index_cpath-25 ... 91993dba52
Obrázok
Dekoračné nálepky na stenu - http://www.najnalepky.sk
2Dé
Šteniatko
 
Príspevky: 77
Bydlisko: Prievidza

Re: Vega-krmivo (žiadne mäso)

Poslaťod zarina » Pia 27.03.2009 21:28

tak to uz co je...? To fakt co su za voloviny? Za chvilu budu nejake makrobioticke granule... :oo:
zarina
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Vega-krmivo (žiadne mäso)

Poslaťod adka » Pon 13.04.2009 19:39

:D
Sama som vegetarianka, ale toto je zjavna hlupost. Niesom proti tomu dat psovi obcas kusok z jablka, ale myslim ze vzdy pri krmeni treba vychadzat z toho cim sa pes zivil povodne - a psy boli vzdy masozravce. Celkom ma to pobavilo :smile:
adka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6
Bydlisko: Bratislava

Re: Vegetariánske a vegánske krmivo

Poslaťod Shel-chan » Pon 10.05.2010 1:04

A TO NIKOMU NIE JE LUTO TYCH KVETINIEK, CO PRI TOM POUMIERALI?! :plac:

RoyalCanin píše:
Po vlastných skúsenostiach už môžeme potvrdiť, že psy a mačky si tento druh potravy zamilujú.

Moja skusenost je, ze niektore zeleniny a ovocie musim sakra zamaskovat, aby mi ich zjedol. Jak to robite? :heh:

Jednoducho. Skus mu cely zivot nedat nic ine :lol:

Garantované podiely zložiek v percentách:
proteíny 26,58%
oleje a tuky 10,44%
vláknina 3,18%
popol 6,73%
kalcium 1,29%
fosfor 0,75%
vlhkosť 8,00%

To je spolu 56,97%. A ta druha polovica??? Pokial si pamatam, VSETKO sa sklada zo STO percent... niecoho.
(dufam, ze ten zvysok su vitaminy alebo kieho, co vo velkych mnozstvach sposobuju choroby alebo minimalne nadmerne zatazuju vylucovaciu sustavu)

Ty pani. Neverila by som, ako by mohol na toto niekto skocit... bohuzial vsak mam taku sestru... a kedze ona je vegetarianka (momentalne), neviem si predstavit, ako by krmila psa alebo macku.

Sorry za necroposting, ale nedalo mi to... viete, sediet nad protokolom z vyzivy a dietetiky nie je moc zabavne, a ked potrebujete najst zlozenie niektorych krmiv a tym padom skoncite aj tak na dogfore.......... :pac:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Vegetariánske a vegánske krmivo

Poslaťod BarboraA » Pia 06.01.2012 18:37

Baby tato debata tu prebehla pred sto rokmi, ale chcem sa spytat, tymi pamlskami, ktore su super a vycistia zubky, ste mali na mysli toto? http://www.vegakrmivo.sk/product_info.p ... ucts_id=68 Tie AMI bone rastlinne kosti? Ak su take super na zubky tak by som si ich objednala, akurat, ze su teda dooost drahe (75g!!!) a neviem, co sa ECE prisady (v zlozeni). Ma niekto predstavu? Diky.
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Ďalší

Späť na Granule a konzervy