Vyberavý Bernský salašnícky p.

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Vyberavý Bernský salašnícky p.

Poslaťod DodgeBenny » Pia 02.04.2021 15:25

Dobrý mám otázku , máme Bernskeho salašníckeho psa . Vek psa je cca 10 týždňov. Kúpili sme mu Britky junior . Keď sme mu ich kúpili tak zjedol celú misku , tak sme mali radosť že sme trafili granule na prvú . Ale teraz po 2 týždňoch sa misky už ani nedotkne a musíme ho kŕmiť konzervamy , obedmi s mäsom a tak . Do budúcna by sme chceli kŕmiť granulami aj kvôli cene aj kvôli iným faktorom ako napríklad zuby . Najlepšie granulami ktorých cena by bolo do 3e na kg . Ak sa niekto ozve z vlastných skúseností ktoré bernskym chutili budem rád . Je to lajicka otázka, každý pes je jedičny , ale aspoň priemerovo ktoré sa osvedčili. Ďakujem
.
DodgeBenny
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Vyberavý Bernský salašnícky p.

Poslaťod Margita » Uto 06.04.2021 6:20

Keď sa misky ani nedotkol, koľko dní hladoval?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

@Margita

Poslaťod DodgeBenny » Uto 06.04.2021 17:10

Možno deň , deň a pol a potom núral pištal po dvore tak som prešiel dočasne na tie konzervy
DodgeBenny
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Vyberavý Bernský salašnícky p.

Poslaťod Margita » Uto 06.04.2021 17:21

Tak presne takto ho k tej vyberavosti učíte :lol:
Keby nezral 4 dní tak by som aj stresovala
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Vyberavý Bernský salašnícky p.

Poslaťod wer » Uto 06.04.2021 17:49

Ja u tak malych steniat hladovku neuznavam..
Chce to skusat, zial. Co, to asi nikto neporadi, ved kazdemu chuti ine
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vyberavý Bernský salašnícky p.

Poslaťod Sofia&Jazzy » Štv 15.04.2021 10:38

Ahoj som tu nová ale skúsim ti poradiť takto. Psovi po nejakom čase prestanú granule chutiť (z vlastnej skúsenosti preto ich po nejakom čase obmieňam ) aj keď ich pred tým mal rad môže to byt z rôznych dôvodu napr. mal vždy nasýpanú misku alebo ho dostaval aj za odmenu atd. podľa mňa nemusíte prechádzať na inú značku krmiva stačí sa pozrieť či daná značka ma viac prichutí kúpiť malé balenie a ochutnať a aj keď to aj tak nebude žarť tak skús k granulám primiešať aj nejakú tu konzervu aby mu to chutilo daj si ale pozor aby do budúcna nevymýšľal a príliš si nevyberal :smile:
Sofia&Jazzy
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Vyberavý Bernský salašnícky p.

Poslaťod wer » Pia 16.04.2021 6:35

Ale to je malinke stena, nema mat aku skusenost.. :heh: to obmienanie v dospelosti prichuti v ramci znacky je oka, ale 1 pytel urcite skrmit moze v pohode a s chutou.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vyberavý Bernský salašnícky p.

Poslaťod Puk » Pia 16.04.2021 16:32

Vždy si treba zvážiť kvalitu granúl, to je alfa a omega problému. Dá sa síce skŕmiť aj vrecko podružnejšej kvality, ale pokiaľ sa dá, treba sa tomu vyhnúť. To prestriedanie "príchutí" je dobré aj z hľadiska doplnenia aminokyselín. Ide o to, že
z bielkovín (zloženie každého mäsa je aminokyselinovo iné!) v krmive, si ich organizmus najprv deštrukciou bielkoviny rozloží na aminokyseliny, a spätnou syntézou (enzýmový pokyn) vytvorí potrebnú bielkovinu organizmu (iné zloženie má pečeňové tkanivo, iné priečne pruhované svalstvo, iné koža, atď). Platí tu pravidlo "najslabšieho článku reťaze". Ak je napr. na tvorbu požadovanej bielkoviny potrebných povedzme 10 aminokyselín, množstvo potrebnej bielkoviny sa vytvorí len také množstvo, aký je najnižší podiel danej aminokyseliny. Ostatné druhy aminokyseliny v nadbytku ostávajú nevyužité, sú eliminované obličkami. Takéto "hluché" aminokyseliny škodia práve obličkám. No a dostal som sa k podstate - práve preto je dobré, občas tie zdroje proteínov v granuliach ("chute") premiešať, aby sa doplnilo spektrum AMK a "urobilo si telo zadosť"...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Vyberavý Bernský salašnícky p.

Poslaťod wer » Pia 16.04.2021 17:54

To bezpochyby, ale tu je rec o 10 tyzdnovom stenati - coz nebude problem v prichutiach (a aminokyselinach - ale dobre objasnenie :jop:), ale skor v tom, ze vyprchala surodenecka rivalita a stena nema motivaciu do jedla...
kvalitna strava, najma u stenata a toboz velkeho plemena, je priorita c.1. No a tu len hladat, co tomu psikovi sadne a aj to bude ochotny zrat... pozor ale na tie ochutene smejdy...
A este je moznost barfovat...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vyberavý Bernský salašnícky p.

Poslaťod Puk » Sob 17.04.2021 5:28

wer píše:To bezpochyby, ale tu je rec o 10 tyzdnovom stenati - coz nebude problem v prichutiach



Máš absolútne pravdu! Ja som len zareagoval na názor o zmenách krmiva. Lebo bez tzv. kŕmnej disciplíny a jej praktizovania OD ŠTEŇAŤA to bude vždy menší či väčší problém. V stanovený čas máš k dispozícii misku s krmivom na 5 minút a potom do ďalšieho kŕmenia utrum. Nebál by som sa ani "trucovania" (ale nie viac ako 2 kŕmenia) u šteňaťa. Nechceš? Iné nebude.... Ale chce to dve veci - dobrý výber kŕmenia majiteľom a zásadovosť. A plne súhlasím s tým, čo píšeš - zmizla súrodenecká konkurencia a prišlo nadšenie nových majiteľov s ústupkami... :smile:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833


Späť na Granule a konzervy