TBF granule cez MLM

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

TBF granule cez MLM

Poslaťod Floro F1 » Pon 12.08.2019 20:07

Zdravim. Uz ste niekto počuli o tychto granulach? Predava sa to ako MLM. Podobne ako LR. Uz nieko z vas oslovili alebo ste uz aj skusili? Prezentuju to ako najlepsie granule na svete....
Floro F1
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: TBF granule cez MLM

Poslaťod wer » Pon 12.08.2019 20:58

Pyramidova hra... Vraj je to 20 eurovy Delikan za 80 eur :ha: Vyrobca a zlozenie totozne
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: TBF granule cez MLM

Poslaťod Snezienka123 » Sob 17.08.2019 19:02

My sme dostali dnes na výstave vzorky oboch príchutí...je fakt, že mojej nežravej vzorky chutili...no to chutili aj iné granule iných značiek v minulosti a po kúpe celého balenia si to vždy s chuťou na ne rozmyslela.

Toľko k mojim skúsenostiam, viac ich asi nebude, lebo po návšteve ich stránky som sa nedozvedela nič o dávkovaní ani o cene...a očividne tam nie je možnosť v prípade záujmu kúpiť ich ako cez klasický e-shop...a takéto "hry" ja nemám rada :nwm:
Inak ja, ako majiteľ malého psa, by som prijala viac hrubého proteínu...ale väčším plemenám možno postačuje.
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: TBF granule cez MLM

Poslaťod bar_bora » Pon 19.08.2019 15:27

Mne sa v zložení nepozdáva (okrem iného) kukurica, ryža a takisto mi chýbajú údaje o vápniku, fosfore, omega 3 a 6... :nwm:
bar_bora
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: TBF granule cez MLM

Poslaťod Floro F1 » Str 21.08.2019 6:28

Su predražene absahuju farbivo a dochucovadla. Niesu Slovenske ako to prezentuju ale sa vyrabaju v čechach. Su na trhu mesiac, ale špičkovy chovatelia s nimi maju bohaté dlhoročné skusenosti...hahaha
Floro F1
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: TBF granule cez MLM

Poslaťod wtr » Štv 05.09.2019 8:57

Granule TBF sú naozaj kvalitné, podľa zloženia spĺňajú všetko čo by mali kvalitné granule spĺňať. Pomer mäsa je naozaj vysoký - pes je od prírody mäsožravec. Krmivo neobsahuje žiadnu pšenicu ani alergény.

Pomer vápnika a fosforu je 1,3:1.

Čo sa týka toho zloženia,je uvedené na stránke http://www.thebestfriend.eu.
wtr
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: TBF granule cez MLM

Poslaťod Offca » Štv 05.09.2019 21:46

Kolko je ryze a kukurice DOKOPY v pomere k mäsu?
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: TBF granule cez MLM

Poslaťod Slausa » Štv 05.09.2019 21:54

Mne cele toto krmivo pride ako jeden velky nepodareny vtip
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: TBF granule cez MLM

Poslaťod Elis » Pia 06.09.2019 6:25

Offca píše:Kolko je ryze a kukurice DOKOPY v pomere k mäsu?


mnohem vice nez masa :-D
o tomhle krmeni - v tehle cene, kde jsou neidentifikovane suroviny, barviva a konzervanty asi opravdu nema cenu dal psat....
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: TBF granule cez MLM

Poslaťod Offca » Pia 06.09.2019 7:12

Zahmlievanie, zahmlievanie.. Asi je ČO. :jop:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: TBF granule cez MLM

Poslaťod Puk » Pia 06.09.2019 7:55

Offca píše:Kolko je ryze a kukurice DOKOPY v pomere k mäsu?



K tejto otázočke by som pridal : kto je výrobcom? PS. Prekáža mi : produkty živočíšneho pôvodu (obyčajne je do múčky spracovaný celý zvyšok bordelu z bitúnku), absencia chondroprotektív, ale aj pár ďalších vecí. Čo sa mi páči je podiel bielkovín a tuku, konečne niekto, kto si nemyslí, že čím "nadupanejšie" krmivo tým lepšie. Ale to je asi tak všetko. K cene sa nevyjadrujem. No ako vidím milí predajcovia, veľký úspech by som neočakával. :yes: PS. Všetci sú v posledných rokoch pri :kak:, len aby tam nebola pšenica! Ale to je hlúposť! Sú psy, ktoré vzhľadom na svoje poslanie a činnosť potrebujú silné glycidy! Vždy je v krmive lepšia pšenica, ako sa vydávať na odborníkov a ešte sa chváliť zavedením sóje do výživy psov. Asi pochopí ten, na koho to patrí... :heh:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: TBF granule cez MLM

Poslaťod Slausa » Pia 06.09.2019 8:59

Vyraba to udajne delikan v cesku, aspo tolko viem ja
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: TBF granule cez MLM

Poslaťod elfinka » Pia 06.09.2019 9:29

Puk píše:K tejto otázočke by som pridal : kto je výrobcom? PS. Prekáža mi : produkty živočíšneho pôvodu (obyčajne je do múčky spracovaný celý zvyšok bordelu z bitúnku), absencia chondroprotektív, ale aj pár ďalších vecí. Čo sa mi páči je podiel bielkovín a tuku, konečne niekto, kto si nemyslí, že čím "nadupanejšie" krmivo tým lepšie. Ale to je asi tak všetko. K cene sa nevyjadrujem. No ako vidím milí predajcovia, veľký úspech by som neočakával. :yes: PS. Všetci sú v posledných rokoch pri :kak:, len aby tam nebola pšenica! Ale to je hlúposť! Sú psy, ktoré vzhľadom na svoje poslanie a činnosť potrebujú silné glycidy! Vždy je v krmive lepšia pšenica, ako sa vydávať na odborníkov a ešte sa chváliť zavedením sóje do výživy psov. Asi pochopí ten, na koho to patrí... :heh:

Ja sa teda musim spytat, co je zle na "nadupanom" krmive? Lebo ja ked vyberam tak prave aby to malo idealne 30/20... a zas prilis vela ich takych neni. A na menej nadupanych mi (aj ked je kastrat) vyzera jak rebrinak :nwm:

Ale inak sa vyhybam grainfree (beztak je ta obilnina iba nahradena inou prilohou v rovnakom pomere), vsak ked moj pes neni celiatik tak preco sa obilnin bat?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: TBF granule cez MLM

Poslaťod Puk » Pia 06.09.2019 9:58

Na nadupanom krmive je zlé to, že prebytok bielkovín sa vylučuje obličkami. A toto je neprimeraná záťaž, ktorá sa odrazí v neskoršom veku. V staršom veku sú totiž obličky pre psa dôležitejšie ako pomaly srdce (pochopiteľne, ber to s trochou nadsázky, ale...) Vysoký podiel bielkovín, ak nie je pes zaťažovaný, nemá kde odbúrať energeticky, zvlášť ak je v krmive súčasne vysoký podiel tukov. Rozhoduje napríklad aj to, či je pes v byte, alebo vonku leto - zima. Aj tu platí rovnováha : príjem energie = výdaj energie + "rýchlosť" a funkčnosť metabolizmu (enzymatická činnosť trávenia). A k bielkovinám - rozhoduje niekoľko vecí : základ infa : existuje (zhruba) 21 aminokyselín. Telo prijaté bielkoviny najskôr enzymaticky deštruuje na aminokyseliny a potom podľa genetickej informácie (časový spínač) syntetizuje na potrebnú bielkovinu v tele (iná je potreba, pomer a počet aminokyselín na tvorbu kostrového svalu, a iná je na bunky pečene, atď). A problém je v tom, že každý prijatý druh potravy má iné aminokyselinové zloženie. Pri syntéze aminokyselín potrebnej bielkoviny tela je vždy rozhodujúci obsah tej najnižšej hladiny konkrétnej AMK. Ak je spotrebovaná a ostatných, povedzme 5 je nad limit, nespoterebujú sa a odchádzajú obličkami von. Preto je dosť dôležité práve to, tzv. aminokyselinové skóre. A výrobcovia sú jednoducho kurvy, hľadajúci náhrady na zlacnenie výroby. Čo myslíš, prečo sa v receptúrach nahradzujú klasické bielkoviny hydrolyzátmi? Nikto už ale neprizná, že hydrolyzát povedzme z peria krásne v analýze krmiva navýši percento bielkovín ("nadupe" ho!), ale pes má z neho :kak: , lebo jeho enzymatická výbava mu nedáva možnosť "tráviť" perie. To je presne tak, ako keď zabalíš :kak: do krásneho obalu. Tu to má jeden mínusový bonus - zaťaží tie spomínané obličky...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: TBF granule cez MLM

Poslaťod Elis » Pia 06.09.2019 10:56

Puk píše:prečo sa v receptúrach nahradzujú klasické bielkoviny hydrolyzátmi? Nikto už ale neprizná, že hydrolyzát povedzme z peria krásne v analýze krmiva navýši percento bielkovín ("nadupe" ho!), ale pes má z neho


Puk, ok tohle vsechno je srozumitelne.

Ale pokud teda mam grancle, ktere nejsou dle slozeni nacpani kdejakou nahrazkou a posilovacem ( ani rostlinou) - maji i dobre % tuku - pak jaky je rozdil, pokud dam pul kila tehle grancli / predpokladam, ze vyzivari nejsou uplni trotlove a skladba aminokyselin umoznuje jejich vyuziti/ - nebo kilo masa s 20% bilkovin ?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Ďalší

Späť na Granule a konzervy