Granule pre psov s potravinovou alergiou

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Marco Varhol » Sob 23.03.2013 21:11

Puk no prepac ale vysvetlovat co je stav a co predpoklad hadam nikomu nemusim. Oboje ovlpyvnuju imunitny system a tieto dva pojmy uz maju k sebe tak blizko... ci pes bude mat neustale hnacky alebo sa skriabe je vzdy problem ale zdroj je rovnaky a liecba nutna.
Exor repne odrezky je siroky pojem. Amici ho oznacili za vazny problem ale to je na sirsiu debatu preto som napisal s roznym stupnom rizika. Vyrobcovia v EU deklaruju, ze pouzita surovina je len cista vlaknina a preto sa v hypoalergennych krmivach nachadza. Ked RC zacinal s vyrobou krmiva tak od zaciatku pouzil len soju. Jasne ze tento protein je hydrolyzovany
a doplneny o rastlinny boragovy olej. Kedze u niektorych pripadov namiesto liecby sa stav zhorsil tvrdilo sa ze hydrolyza je neucinna.
Nasledne sa zistilo ze zivocisny tuk ako hlavne dochudzovadlo nebol dostatocne odfiltrovany. Nakoniec aj ryza je mozny alergen. Konkurencia sa poucila a namiesto dochudzovadiel ziv.tukov a hydrolyzovanej pecienky pouzili exoticke maso ako jeden monoprotein, zemiaky ako jeden uhlohydrat a rastliny olej lebo lososovy olej.
Bohuzial mnohi basnici si pletu pojmy a kazde Sensible ci Sensitive krmivo je hned hypoalergenne a vhodne do intolerancnych metod ci pocas liecby alebo rekonvalestencie.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Zarušík » Uto 26.03.2013 0:09

Ahojte. Potrebovala by som poradiť, aké granule by som mala kúpiť, aby sa mi štendo nekúsalo a neškrabalo. Viem, že najlepšie by som to zistila podľa testov na alergiu, ale nemôžem si dovoliť teraz zaplatiť cca 150 eur za testy :ua: Navyše vet to ani nijako nerieši, ako keby to bolo bežné... Najprv sme jej dávali kuraciu eukanubu a náhodnou výmenou za lososové proplanky sme zistili, že sa o cca 75% škrabe menej. Čiže z toho usudzujem, že je alergická na kuracie. Teraz už má aj lupiniek menej a má menej suchú kožu. Ale keďže stále sa škrabe a kúše viac než by mala, musí byť alergická aj na niečo iné, asi na nejakú obilninu, neviem... :nwm: Tak isto neviem, či je pes automaticky alergický aj na vajíčko, keď je alergický na kuracinu?? Vajíčko jej dávam uvarené a robí jej veľmi dobre na srsť - má ju pekne lesklú. Taktiež jej dávam podrvenú škrupinku z času na čas... Viete mi prosím poradiť tie granule? Ďakujem pekne všetkým.
Zarušík
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 64
Bydlisko: BA - Rača

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod hriva » Uto 26.03.2013 6:40

Hľadaj monoproteinove. Bez kuraciny, kuracieho tuku, ja by som aj vajcia vylúčila lebo to je dost silný alergen. Ked chces ostat pri rybacich tak napríklad trainer fitness 3
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Zarušík » Uto 26.03.2013 12:49

Pri rybacích určite zostať nechcem, lebo po nich neskutočne smrdí... Radšej by som asi brala nejaké jahňacie. A pri tých protialergických granulách je napr. zaručené, že je tam len jeden druh bielkovín a jeden druh sacharidov? Lebo napr. tu aj keď je to losos s ryžou a je to derma, tak som pozerala zloženie a je tam aj kukurica, kukuričná múčka, kukuričné otruby atď. Proste veci, na ktoré môže byť asi tiež alergická, lebo aj v tých predchádzajúcich granulách to bolo...
Zarušík
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 64
Bydlisko: BA - Rača

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod hriva » Uto 26.03.2013 20:57

Nie je to zaručené musíš pozorne citat zloženia práve kvôli tomu ze vo vela akože hypoalergennych granulach sa nachádza aj kuraci tuk a podobne
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod krista » Uto 26.03.2013 22:12

Navyše vet to ani nijako nerieši, ako keby to bolo bežné...

vymeniť veterinára :hmm: takéto dohady nepomôžu,ja som si 10 rokov myslela že kuracina a testy ukázali že môže všetky druhy mäsa...
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1866

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Zarušík » Uto 26.03.2013 22:23

Prvý veterinár jej dal Vitaderm, že mám pridávať do jedla. Proste príčinu neriešil. Vtedy bola na ATB, tak asi aj preto z toho mala hnačku (teraz nedávno som jej to začala pridávať do jedla, ale rozdiel zatiaľ nebadám). Bola som nespokojná aj s inými vecami, tak som s ňou išla inde. Tam sa striedajú traja vetovia, na všetkých som natrafila, so všetkými som riešila jej suchú kožu a lupinky. Bolo mi povedané, že pokiaľ sú malé, tak to nič nie je, že jej to prejde samo... Naposledy už som riešila, že je asi alergická na kuracie, tak mi len dali tri vzorky s rôznym mäsom pre dospelých psov (megagranule pre ňu) a bola som vybavená... Vraj mám skúšať....
Zarušík
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 64
Bydlisko: BA - Rača

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Margita » Uto 26.03.2013 23:28

tie antibiotika musia byt zazracne lieky,ked uz aj alergie nimi liecia
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Exor » Uto 26.03.2013 23:30

Samozrejme, že hypoalergénnymi krmivami nič nepokazíš, môžeš ich dať. Zopár ich tu bolo odporučených pár strán dozadu a aby som nerobil reklamu furt, tak si to prosím nalistuj. Len ma zarazilo jedno - popisuješ suchú kožu a lupinky. To ale môžu byť naozaj aj obyčajné lupiny, ktoré sa dajú riešiť aj šampónom. Poprípade nejakými omega3 a omega6 mastnými kyselinami, teda napr. olejčekmi do granúl. Za skúšanie a striedanie hypoalergénnych krmív nič nedáš, ale ako ti bolo odporúčané, zmeň vetoša, ak to nejak nerieši.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod meggie26 » Uto 26.03.2013 23:33

Margita píše:tie antibiotika musia byt zazracne lieky,ked uz aj alergie nimi liecia


ešteže nie kortikoidy :lol:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Zarušík » Ned 31.03.2013 12:11

Margita píše:tie antibiotika musia byt zazracne lieky,ked uz aj alergie nimi liecia


Pre upresnenie - tie ATB nemala kvôli alergii, ale preto, lebo mala ťažký zápal priedušiek (zobrali sme ju chorú z KS...)Asi mesiac trvalo, kým chúďatko prestala kašlať. Od začiatku sa takto rieši to škrabanie, mala asi tri blšky, takže vet najprv tvrdil, že je to alergia na blšie uštipnutie a že asi 2 týždne môže trvať, kým to prejde. Jasné, že to nepomohlo...
Zarušík
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 64
Bydlisko: BA - Rača

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Zarušík » Ned 31.03.2013 12:16

Exor píše:Samozrejme, že hypoalergénnymi krmivami nič nepokazíš, môžeš ich dať. Zopár ich tu bolo odporučených pár strán dozadu a aby som nerobil reklamu furt, tak si to prosím nalistuj. Len ma zarazilo jedno - popisuješ suchú kožu a lupinky. To ale môžu byť naozaj aj obyčajné lupiny, ktoré sa dajú riešiť aj šampónom. Poprípade nejakými omega3 a omega6 mastnými kyselinami, teda napr. olejčekmi do granúl. Za skúšanie a striedanie hypoalergénnych krmív nič nedáš, ale ako ti bolo odporúčané, zmeň vetoša, ak to nejak nerieši.


Problém vidím v tom, že ona je šteňa a všetky hypoalergénne granule čo som našla sú pre dospelých psov... Jediné čo som našla pre štendá je FM - Potato & Fish Puppy PACIFIC. Čiže to vyzerá, že idem do nich, aj keď teda cena fakt šialená. Ale ak to má pomôcť...
Šampónom mi ju zakázali umývať, dokonca mi u prvého veta jeho sestrička vynadala, že tie lupiny a suchú kožu môže mať z toho, že sme ju umyli šampónom proti blchám (čo sme asi mali robiť, keď mala blchy a hneď išla do kontaktu s iným psom??)
Momentálne ale odkedy jej dávam do stravy ten Vitaderm, myslím, že kožu už má celkom v poriadku, aj lupiny vymyzli, len teda kombinácia lososové proplanky a ešte olej v ktorom je nejaký rybí tuk alebo čo to je, je šialená. Smrdí z toho rybacinou neskutočne, z papulky a aj srsť keď jej ovoniam, mám pocit, že je pri mne ryba a nie pes :oo: Škrabanie a kúsanie to však nevyriešilo...
Zarušík
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 64
Bydlisko: BA - Rača

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Zarušík » Ned 31.03.2013 12:19

hrivushka píše:Nie je to zaručené musíš pozorne citat zloženia práve kvôli tomu ze vo vela akože hypoalergennych granulach sa nachádza aj kuraci tuk a podobne


A toto by ma zaujímalo ako je, lebo všade mi tvrdia, že kurací tuk je tuk a nie proteín a teda že psy bývajú alergickí na kurací proteín, čiže tuk by mal byť vraj v pohode.
Zarušík
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 64
Bydlisko: BA - Rača

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod zuzkabluzka » Ned 31.03.2013 12:26

Zarušík, nebudú potom najlepšou voľbou tie testy? Keby som ja takto s krpcom skúšala, uškriabe sa mi. On je alergický aj na "hypoalergénnu" jahňacinu, okrem mnohého iného.

Edit: A ono nejaký čas trvá (myslím, že to bolo niekoľko týždňov), kým "diéta" začne zaberať... a keď ešte netušíš, či máš tú správnu... :nwm:
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Granule pre psov s potravinovou alergiou

Poslaťod Zarušík » Ned 31.03.2013 15:41

zuzkabluzka - veľmi rada by som s ňou šla na testy, lenže momentálne si to nemôžem dovoliť z finančných dôvodov :ua: Mám ju doma cca dva mesiace a odvtedy som len za vetou dala okolo 200 Eur, lebo mala ťažký zápal priedušiek. Momentálne som bez práce s hypo na krku, takže ďalej nemusím asi ani pokračovať... so psom som chodila k vetovi a do seba pchala kvôli zubu od rána do večera brufeny, lebo mám súkromného a oprava zubu by ma vyšla na cca 160 Eur. Čiže viac asi nemusím dodávať... Každý na mňa pozeral ako na magora, ale čo sa budem pozerať ako sa mi pes dusí kašlom alebo ide uškrabať na smrť? :nie: Samozrejme, že hneď ako to bude možné, na testy s ňou pôjdem, ale do vtedy sa chcem aspoň pokúsiť jej pomôcť eliminačnou diétou... Najradšej by som prešla na varené, ale nemám mrazák a chladničku malú, čiže by som jej musela každý deň chodiť kupovať mäso, čo asi nie je moc reálne...
Zarušík
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 64
Bydlisko: BA - Rača

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy