Granule pre psov s potravinovou alergiou

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Veterinárna diéta - granule pre psov s potrav. alergiou

Poslaťod starr » Štv 03.04.2008 9:10

unicorn píše:inak co sa tyka alergii, moj nazor je na to ze psy to maju z granul, dakedy sa vyrabali len z hydiny a teraz "vsetky" psy maju alergiu na hydinu, tak sa zacalo vyrabat z jahnacieho a uz zacina aj to. teraz z ryb, o chvilu sa dockame ... potom im budeme davat asi jacmen a psenicu :ua:


Ja som skúšala kŕmiť aj varenou stravou, ale bez úspechu, po krátkom čase bol pes zase celý krvavý :-(. Keby bola iná cesta, ako tie granule, tak by som ju kŕmila varenou stravou ako svojho druhého psa, ktorý nie je alergik, ale u nej sa to žiaľ nedá. Jediným východiskom sú u nej tie spomínané granule.

unicorn píše:opravene :lol: ospravedlnujem sa, starr mas u mna pivo :no:


Diki, už niekoľko rokov abstinujem :joint:

A inak ďakujem Vám všetkým za rady, skúsim na základe nich niečo poriešiť. :yes:
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Veterinárna diéta - granule pre psov s potrav. alergiou

Poslaťod sybil » Štv 03.04.2008 17:25

ak je ťažký alergik,komerčné jahňacie ho môžu alergizovať tiež.veterinárne diéty majú zloženie úplne hypoalergénne.komerčné nie.skús radšej na malej vzorke.
sybil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

Re: Veterinárna diéta - granule pre psov s potrav. alergiou

Poslaťod starr » Pia 04.04.2008 7:43

Sybil: Áno, je ťažká alergička. Na tej malej vzorke sa mi to vyskúšať nedá, lebo jej sa to začne prejavovať až tak týždeň po tom, ako žerie len inú stravu ako tú veterinárnu diétu.

Takže asi pri tej veterinárnej diéte ostanem...
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Veterinárna diéta - granule pre psov s potrav. alergiou

Poslaťod sybil » Pia 04.04.2008 8:51

ja som presne taká istá.tiež by som rada vyskúšala,či jej niečo nesadne ešte lepšie,ale bojím sa reakcie a tak radšej ostávam pri tej eukanube.ale fakt je,že divy robia aj tie kúpele.skúšala si?vetka mi vysvetlila,že na oslabenom organizme sa raz-dva premnožia patogény a zhoršujú terajší stav.a u nás je to tak,že keby som jej dala napríklad za hrsť granulí,očervenie ako rak behom pár hodín
sybil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

Re: Veterinárna diéta - granule pre psov s potrav. alergiou

Poslaťod starr » Pon 07.04.2008 9:38

Kúpele som neskúšala, ani mi o žiadnych vet nehovoril. V podstate ona je pri kŕmení tou vet. diétou Purina v takom dobrom sprave, že sa jej telo správa ako nealergické, takže keď ním kŕmim, nemá žiadne problémy. Takže ani som po žiadnych kúpeľoch zatiaľ nepátrala. Iba na normálne kúpanie máme šampón Seboderm, ktorý je na alergické psy. Ale okrem toho ništ :smile: .
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Veterinárna diéta - granule pre psov s potrav. alergiou

Poslaťod sybil » Pon 07.04.2008 16:28

to ti závidím,teda v dobrom.a nech vám to vydrží aspoň tak :jop:
sybil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

Re: Veterinárna diéta - granule pre psov s potrav. alergiou

Poslaťod vikina » Pon 07.04.2008 17:42

ako si prisla na to ze havo je alergicky?
vikina
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 26
Bydlisko: Vranov nad Topľou

Re: Veterinárna diéta - granule pre psov s potrav. alergiou

Poslaťod unicorn » Uto 08.04.2008 7:25

hlavne kozne problemy sa prejavia, strata srsti na roznych miestach, ostavaju flaky. dalej traviace problemy. v podstate tie iste problemy ako pri potravinovych alergiach u ludi.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Veterinárna diéta - granule pre psov s potrav. alergiou

Poslaťod Marco Varhol » Uto 08.04.2008 15:53

Alergia je vlastne reakcia na proteinove suroviny s vyssou molekulovou hmotnostou. Vacsinou su to uhlohydraty. Preto vyroba veterinarnych krmiv je tak lacna zalezitost ale zaplatite strasne moc penez za testy. Tie musite robit dva.
Ak sa lepsie pozriete na zlozenie takychto druhov krmiv najcastejsie najdete soju a sojovy olej. Jedna sa vsak prave o sojovy proteinisolat s nizkou molekulovou hmotnostou. U takychto krmiv mate istotu, ze sa ziadna alergia nebude objavovat ale krmenie s takymto druhom krmiv na dlhsiu dobu nesie zo sebou ine zdravotne problemy. Spravna diagnostika a nasadenie eliminancnej diety je prvym krokom k uspesnej liecbe pri proteinovych alergiach.
Pozor ryza je dnes uz pomerne casto sa vyskytujuci alergen, takze Lamb/Rice moze stav zhorsit.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Veterinárna diéta - granule pre psov s potrav. alergiou

Poslaťod starr » Str 09.04.2008 8:04

Veru tak. Tiež mala alergickú reakciu aj na varenú ryžu, takže klasické lamb and rice by som asi tej mojej tiež nedávala.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Veterinárna diéta - granule pre psov s potrav. alergiou

Poslaťod sybil » Str 09.04.2008 18:01

ja som na to prišla tak,že jej sčervenala koža aj na dotyk bola horúca.sprevádzalo ju vypadávanie srsti,ale aj vyrážky,ktoré boli také strašné,že sa bolo zle na to pozerať.viete si predstaviť,ako by vyzerala ropucha s rozleptanou červenofialovou kožou?tak také ložiská mala po celom tele.sučka bola bez nálady a vyhýbala sa dotykom,musela mať hrozné bolesti a schudla na kostričku.bolo to strašné.teraz je dlhodobo na diéte a momentálne aj na prednisone,lebo toto počasie jej nesvedčí.to asi nikomu,ale ona má kožu zas podráždenú
sybil
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150

Re: Veterinárna diéta - granule pre psov s potrav. alergiou

Poslaťod luba » Štv 16.10.2008 19:16

Mam doma fenu alergicku na kuraciu bielkovinu. Prejavovalo sa to neustalym olizovanim a vykusovanim hlavne prednych labiek, alebo sa skratka vykusovala vsade ako keby mala milion blch. Vet nariadil dietu PRO PLAN veterinarna rada DERM (modre vrece). A fena sa prestala hryzt. Teraz zerie PP losos + ryza a po alergii ani stopy. :ahoj:
luba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Trenčín - skoro....

Pes alergicky na potravu

Poslaťod janusik » Sob 09.05.2009 9:06

Ahojte,
rada by som vas poprosila o radu, mam dvojrocnu fenku labaradora, ktora trpi potravinovymi alergiami uz od 6 mesiacov,
a neviem si rady ake krmivo jej zakupit. Papala uz Firstmate lamb and rice (tristvrte roka super a potom sa prejavili alergie aj na neho), potom firstmate potato and fish (tiez tristvrte roka bez problemov a potom ako by ich telo zacalo odmietat) teraz sme skusali trainer fitness duck and rice, ale to ju alergizuje od pociatku. Na skusku mam teda objednane Exclusion Diet jahnacie so zemiakmi ale obavam sa, ze asi sa alergia prejavi aj tam (na zemiaky??). Chcem sa vas opytat ci vas nenapada este nejake krmivo ktore by som mohla vyskusat mna napada uz len royal canin vet. diet ale to vidim ako poslednu moznost..diky moc
janusik
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Pes alergicky na potravu

Poslaťod nikolletttka » Sob 09.05.2009 9:17

tak ja ti poradim len vyskusat barf nam to pomohlo tiez mame alergiu a teraz sa ma vynikajuco uz ziadna alergia sa neprejavila
nikolletttka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 972
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes alergicky na potravu

Poslaťod Marco Varhol » Ned 10.05.2009 7:32

V prvom rade musi byt jasne deklarovane ze sa jedna o intoleranciu. V opacnom pripade tento druh krmiv nepomoze.
Ano zemiak je vhodny pre eliminancne diety. Jahnacie je vsak menej doporucovane. Vacsinou sa jahna pripravuje s ryzou a toto uz vobec nie.
Takze vhodne krmiva : Pork/Potatoes alebo Peas, Duck/Potatoes, Venison/Potatoes, Turkey/Potatoes, Fish/Potatoes ...
Menej vhodne ale doporucene: Rabbit/potatoes, Lamb/Potatoes...

Na znacke nezalezi.

1. Firstmate Lamb/Rice - spatna volba
2. Firstmate Fish/Potatoes - vyborne ale pozor urcite nie na dlhodobe krmenie. Jednak nie vsetkym psom rybacina chuti a nie je vhodne podobne ako u maciek tento druh krmiva podavat dlhodobo.
3. Trainer Fitness Duck/Rice - spatna volba
4. ?

POZOR NA RYZU!
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy