Royal Canin

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Royal Canin

Poslaťod straka17 » Uto 20.11.2012 13:57

Vado píše:Zdravim Vas. Mam 2 mesacnu fenku Jack Russel Terier. Zacal som ju krmit granulami RC junior. Po tom ako som zacal zistovat zloezenie a porovnavat s inymi znackami som zistil, ze RC nie je pre nu dobry zaklad. Rozhodol som sa podla zlozenia a ohlasov pre Orijen Puppy. Ma az 80% masa, neobsahuje obilniny. Objednal som ich sice od Zoofastu, ale skumal som obal a podla info, ktore som tam nasiel su original z Kanady. Zacal som ich pomaly primiesavat, najskor 25% Orijen a 75% povodnych RC. Problem je v tom, ze psik ich v miske selektuje, vie ich rozoznat a vsetky RC pozerie a Orijen necha lezat v miske. Neviem akym sposobom mam takto prejst na inu znacku, ked je taka prespekulovana. Viete mi niekto poradit?


Skús si zobrať s chladničky tavený/ rozotieratelný syr alebo hocičo čo má psík rád a je to pre neho zdravé a daj mu to na granulky. :no:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Royal Canin

Poslaťod jozef29 » Uto 20.11.2012 18:33

Vado píše:Zdravim Vas. Mam 2 mesacnu fenku Jack Russel Terier. Zacal som ju krmit granulami RC junior. Po tom ako som zacal zistovat zloezenie a porovnavat s inymi znackami som zistil, ze RC nie je pre nu dobry zaklad. Rozhodol som sa podla zlozenia a ohlasov pre Orijen Puppy. Ma az 80% masa, neobsahuje obilniny. Objednal som ich sice od Zoofastu, ale skumal som obal a podla info, ktore som tam nasiel su original z Kanady. Zacal som ich pomaly primiesavat, najskor 25% Orijen a 75% povodnych RC. Problem je v tom, ze psik ich v miske selektuje, vie ich rozoznat a vsetky RC pozerie a Orijen necha lezat v miske. Neviem akym sposobom mam takto prejst na inu znacku, ked je taka prespekulovana. Viete mi niekto poradit?

co tam take pisali, ste si sa docital? aky zaklad tam bol zly? :smile:
jozef29
Nováčik
 
Príspevky: 48

Re: Royal Canin

Poslaťod Vado » Uto 20.11.2012 22:33

Skús si zobrať s chladničky tavený/ rozotieratelný syr alebo hocičo čo má psík rád a je to pre neho zdravé a daj mu to na granulky. :no:[/quote]

No skusali sme uz vselico. Polievat ich vyvarom, miesat s niecim inym a vzdy to dopadne tak, ze sikovne vytriedi co zje a co nie a tie ORIJENKY vzdy ostanu v miske. Mimochodom, tie ORIJENKY si strasne tvrde, aj ked su hodinu namocene vo vyvare aj tak maju sice vonkajsok makky ale jadro maju ako beton. Vzdali sme to, vobec jej nevonaju a varime.
Vado
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: Royal Canin

Poslaťod Vado » Uto 20.11.2012 22:41

co tam take pisali, ste si sa docital? aky zaklad tam bol zly? :smile:[/quote]
celkovo kvalita RC a zlozenie, je tam velmi malo masa a vela obilnin a chemicke konzervanty, co by tam pre psy fakt nemalo byt. Treba si precitat hodnotenie tych co krmili RC a dostavili sa rozne alergie.
Vado
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: Royal Canin

Poslaťod stella karpatica » Pon 17.12.2012 18:26

Toto musím napísať, aj ke´d budem trochu mimo...
Fčéra sem býl u veta s pejském, a čo nevidím, jeden maník kúpil od toho veta vrece Royalek za 86 ojro!!! :aaa: Môj pes bol v tom čase na infúzii, ale nechýbalo veľa a skoro by som ju aj ja potreboval..!! Vraj špéci granule pre tučných psov... :pac:
15kg Royalek za 86 ojro, videli ste to už ???
Sorry ale musel som.
stella karpatica
Nováčik
 
Príspevky: 49
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: Royal Canin

Poslaťod Marco Varhol » Uto 18.12.2012 0:11

Vado..rozhodol som sa podla zlozenia a ohlasov pre Orijen Puppy. Ma az 80% masa, neobsahuje obilniny. A odkial mas informaciu ze obsahuje 80% masa? Pri vyrobe granul extruderom je to nemozne! To by bola ina cena za granule. Udaj sa uvadza ako podiel pri podiele a pri plnej vlhkosti.

Jozef29.. co tam take pisali, ste si sa docital? aky zaklad tam bol zly? Mozno sa len zle vyjadril a snad mal napisat zakladom su lacne suroviny hydinova mucka za ucelom vyrazneho zlacnenia vyroby a dosiahnut cenu rovnaku s Eukanubou ci Proplanom teda 30-40 euro/15kg.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Royal Canin

Poslaťod hriva » Uto 18.12.2012 8:29

stella karpatica píše:Toto musím napísať, aj ke´d budem trochu mimo...
Fčéra sem býl u veta s pejském, a čo nevidím, jeden maník kúpil od toho veta vrece Royalek za 86 ojro!!! :aaa: Môj pes bol v tom čase na infúzii, ale nechýbalo veľa a skoro by som ju aj ja potreboval..!! Vraj špéci granule pre tučných psov... :pac:
15kg Royalek za 86 ojro, videli ste to už ???
Sorry ale musel som.

Asi to boli obesity managment alebo satiety support...aj moj pes ich chvíľu zral...ked schudla sme prešli na ine
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Royal Canin

Poslaťod Yorka » Sob 12.01.2013 19:02

My pouzivame RC yorkshire terier a sme spokojny .Pred tym sme krmili varenim a nebolo to moc dobre.Psik zral dost malo stale problem oci ,usi boli sme uz nestastny a skusili sme grenule ze ci bynemohlo a cuduj sa..Psik zacal zrat granule hned ako sme ich nasypali...Na granulkach sme uz rok a zmizli aj vsetky zdravotne problemi.Cena je sice vyysoka ale jedno balenie 1,5kg vystaci na dlho:-).Momentalne je zadarmo aj plechova doza 10 th anniversary.Cize moja skusenost :winner:
Yorka
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Royal Canin

Poslaťod Bella-york » Štv 24.01.2013 12:03

Ahojte, chcela by som sa spytat. Mam fenku yorka, teraz mala 5 mes a od malicka jej davame RC, odporucila nam to veterinarka. Ma ich tak rada, ze ich uplne hlta a po kazdom jedle si grgne :lol: ako niekedy az svinsky :lol: Davame jej presne podla davkovania uvedene na obale, este stale sme jej nechali 3 x denne. No problem je v tom, ze jej ta davka zrejme nestaci. Stale je hladna, jedlo si pyta tak ze ti misku donesie aj do postele, alebo sknuci pri miskach, steka a vynucuje si jedlo skor ako ma dostat a ked dostane tak zese sknuci a hrabe do misky, ze chce este :nwm: Pritom ma aj mlsky, chutia jej vsetky, zatial nebol problem, ze by jej nejaka nechutila. Prosim poradte ci mame zmenit granule, ktore by jej chutili menej a zjedla len tu svoju davku? Niekedy ked uz pri nej nemozem vydrzat (pretoze je fak na nevydrzanie ked je hladna) tak jej dam aj viacej, ale nechcem to robit aby som jej neublizila. Aj sa ju snazim zamestnat hrou aby nemyslela na jedlo, aj jej to furt vysvetlujem, ze nemoze :nie: no nic nezabera a zobre strasne aj ked niekto iny je a pritom ona je najedena. Prosim o radu. Dakujem :no:
Bella-york
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Royal Canin

Poslaťod Sunny » Štv 24.01.2013 16:46

Žobranie je jedna vec, niektoré psy fakt nemajú dno a žrali by furt, vtedy treba žobranie zatrhnúť a hlavne nikdy nepovoliť. Lebo vyžobre si raz, bude to skúšať stále.
Ale treba si aj uvedomiť, že tie dávky na obale sú len informačné, treba sa riadiť hlavne kondíciou psa. Ak je chudučká, kľudne jej pridajte, nijako jej to neublíži. Ak je tak akurát, ešte je možnosť pridať jej ku granulkám niečo, čo zapchá žalúdok, ale nepriberie z toho - ideálna je na to zeleninka :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Royal Canin

Poslaťod renqa » Štv 21.02.2013 8:38

Ja som nikdy nebola zástancom RC, pretože zloženie nie je bohviečo a cena je podľa mňa prehnaná. No ale keď som už vyskúšala veľa druhov granúl, dokonca aj varenú stravu a nič mi nechcel jesť, stále mal kyselinu, zvracal, stále len spal, tak som sa rozhodla, že skúsime Royalky. Hneď prvý krát keď sme mu ich dali tak zjedol celú misku, o čom som pred tým mohla iba snívať. A odkedy začal normálne jesť, tak úplne ožil, má viac energie a je spokojnejší. :kak: má malé, takže ja som spokojná. Aj keď viem, že zloženie nie je práve ideálne, ale aj tak som rada, že vôbec niečo papá a je spokojný.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Royal Canin

Poslaťod jozef29 » Pia 22.02.2013 8:50

To iste mozem povedat tirez...RC mojmu chutia najviac...A skusali sme znacky ako ACANA, ORIJEN...Aj psik bol od RC urcite najkrajsi...Skoda, ze maju RC dost vela chemie
jozef29
Nováčik
 
Príspevky: 48

Re: Royal Canin

Poslaťod Bunny » Sob 11.05.2013 14:30

RC je předražený šrot pro slepice. 5 let jsem tím krmila pejska na doporučení veterináře a pošel na selhání ledvin a rakovinu, už nikdy víc. Tady jde výrobcům jen o to, udělat dobrou reklamu a prodat ten největší humus se spostou chemikálií (aby granule psovi chutnali a měli po nich pěknou srst) za co největší peníz. Nemůžete se jen dívat na to jestli to pejskovi chutná, ale na složení! On pes sežere i jiné granule pokud bude mít hlad, nebo stačí přidávat něco na dochucení. My krmíme Orijenem a mám dobrý pocit z toho, že krmím psy tím nejlepším, co granule mohou nabídnout a taky docela levně - přiměřeně kvalitě. :jop:
Bunny
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 31
Bydlisko: Zlín

Re: Royal Canin

Poslaťod wendy1 » Str 15.05.2013 10:47

Neviete mi poslat originalne zlozenie RC pre dospeleho labradora? Comu ma verit? Pozerala som asi 5 stranok a nikde sa nezhoduju rovnake udaje.
Premyslam vratit sa ku RC na skusku, nakolko predtym sme ani nemali problem s vackami, usami,... Menila som a hladala a mozno som narobila viac skody ako osohu. Musela som jej akurat davat nizsiu davku a mala sem tam lupiny, ale neboli ostatne problemy.
Este z Francuzska sa dovaza RC a kde ho kupim na SVK?
Dakujem.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Royal Canin

Poslaťod joskin » Pia 24.05.2013 16:48

Nevhodne krmivo hlavne pre vyvijajuce sa velke plemena. Vela bielkovin zly pomer CA:P.
Krmil som s nim moje stena,takze velka nespokojnost.
joskin
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy