Import

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

dovoz psa s papiermi

Poslaťod mide16 » Štv 31.07.2008 7:19

terazbyvam v rakusku a chcel by som si zo slovenska doniest zlateho retrievera aj s papiermi....nebol by tu veterinara alebo kde problem ked ma svk ppiere???prosim piste vsetko co viete...
mide16
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: dovoz psa s papiermi

Poslaťod mmseltie » Štv 31.07.2008 8:21

Nechcem zo seba robiť múdru, ale myslím, že u veta by si problém mať nemal. Veď akonáhle prechádzaš so psom cez hranice, tak musí byť tetovaný, najlepšie čipovaný, musíš mať pre neho pas a ten je viacjazyčný. Pas v podstate nahrádza klasický očkovací preukaz.
Skôr si over podmienky chovu zvierat priamo v mieste tvojho súčasného bydliska a to sa mení určite mesto od mesta podobne ako na Slovensku.
mmseltie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 479

Re: dovoz psa s papiermi

Poslaťod Fraga » Štv 31.07.2008 8:50

Závisí od toho, kde chceš mať psa registrovaného ak na SKJ, tak sa nič nedeje, ak v rakúsku, tak na SKJ by ti mali vystavit Export Pedigree, ale to vybavuje chovateľ iné nič, len to čo ti napísala mmseltie aby boli očkovaky v poriadku a nemáš problém :no: Potom v rak si ho daš zareregistrovať u nich na neviem ako sa vola ta rak. kyn. org. a pohodka :no:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: dovoz psa s papiermi

Poslaťod lusy » Štv 31.07.2008 14:51

ja byvam v taliansku a tiez mam psa s SR. ono otazka je, aku mas teraz adresu??? bo ja este stale nemam vybaveny ani prechodny pobyt, takze mam psa pisaneho na slovensku adresu a u veterinara nemame ziadny problem. ale ako pisala fraga ak mas rakusku adresu potrebujes vybat export pedigree a zapisat si pesa tam.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: dovoz psa s papiermi

Poslaťod mide16 » Štv 31.07.2008 14:59

ja uz mam rakusku adresu-.....a kde vybavit ten pedigree pasport a len tak orientacne kolko by to malo stat
????? :ach:
mide16
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: dovoz psa s papiermi

Poslaťod Fraga » Štv 31.07.2008 17:46

To ti vybavuje chovateľ u nás na SKJ oni proste na naše PP šupnú červenú pečiatku Export pedigree a čo to stojí ti povie chovateľ lebo on to bude platiť pri vybavení, ale malo by to byť v cene šteňaťa...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: dovoz psa s papiermi

Poslaťod mmseltie » Pia 01.08.2008 12:57

Pokiaľ je ale tvoja adresa v Rakúsku prechodná, tak myslím netreba vybavovať export PP. To by bolo potrebné v prípade keby si sa tam chcel venovať aktívne chovu, prípadne inej činnosti, pri ktorej je nutné mať zviera evidované v kynologickej organizácii danej krajiny. Pre domáceho priateľa by mal postačovať pas - hádam.
mmseltie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 479

Re: dovoz psa s papiermi

Poslaťod mide16 » Pia 01.08.2008 13:10

mmseltie......ja tu uz mam trvaly pobyt nieprechodny......inac dakujem za rady....ale neviem ci ma byt evidovany na svk alebo v rakusku.....
mide16
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Re: dovoz psa s papiermi

Poslaťod Fraga » Pia 01.08.2008 13:20

To závisí od toho, či budeš chodiť na výstavy a skúšky ak nie, že to bude len domáci maznák, tak netreba, ale ak by si s ním chcel robiť niečo oficiálne, asi by bolo dobré ho prihlásiť pre chov určite asi budeš odchovávať potom aj na rakúsku kynolog. spol. cez rak. klub nie?
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: dovoz psa s papiermi

Poslaťod mide16 » Pia 01.08.2008 13:32

ano chcel by som chodit aj na vystavy.....a len tak pre zaujmavost na vystavy sa da chodit aj ked je pes kastrovany????kamarat ma kastrovaneho psa a chcel by to vyskusat...a odchov zatial neplanujem...

// Témy rozdelené, vytvorená nová- "Kastrovaný pes na výstave?"
/ Bibiana
mide16
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Import psa z ČR - ako ďalej?

Poslaťod zafirys » Pia 15.08.2008 12:19

Ahoite všetci...
neviem do ktorej sekcie mám zaradiť moju otázku, nakoniec som našla túto... :ua:
Takže máme dovezeného psíka z Českej republiky, preukaz o pôvode psa máme už na pošte. Chovateľka mi vravela, že ju máme zaregistrovať v Slovenskej plemennej knihe psov.
Ja však vôbec netuším čo všetko to obnáša a akú funkciu plemenná kniha má?
Ešte stále nie sme rozhodnutí, či s ňou budeme chodiť na výstavy alebo nie. No zoberme si napríklad situáciu, že by sme sa teda rozhodli pre účasť na výstavách...čo mám pre to urobiť?
Je potrebné byť aj členom klubu chovateľov plemena bradáč???? :nwm: :nwm: :nwm:

A čo v prípade, že chcem, aby raz mala šteniatka (bez pravidelných aktívnych účastiach na výstavách)...viem, že je potrebné absolvovať nejaké výstavy alebo ako sa tomu hovorí...som zúfalá...prosím poradíte mi???? :slzy: :slzy:
Viem, že je tu toho popísané veľa, ale každý prípad je špecifický...

vopred ďakujem za rady... :rozlucka: :rozlucka: :rozlucka:
zafirys
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: Import psa z ČR - ako ďalej?

Poslaťod calwen » Pia 15.08.2008 12:23

Ja sa vyjadrim len k tej registracii. Predpokladam ze mate exportny PP, uz len treba vytlacit tlacivo (potvrdenie o totoznosti psa) z www.skj.sk, dat vyplnit vetovi, poslat/prist na SKJ v BA a oni ho preregistruju do SPKP :jop:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Import psa z ČR - ako ďalej?

Poslaťod zafirys » Pia 15.08.2008 13:12

No niečo nám poslala chovateľka, ale ešte to mám na pošte. dnes idem po to. Ale predpokladám, že to bude ono...A potom len vytlačím to tlačivo, dám potvrdiť vetkovi a to všetko?
A nie je to podmienené byť členom klubu?
A keby sme ju nezaregistrovali do SPKP? Stalo by sa niečo? :nwm:
zafirys
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Re: Import psa z ČR - ako ďalej?

Poslaťod mairi » Pia 15.08.2008 13:29

ak s ňou nemieniš chodiť na výstavy a chovať, nemusíš ju v podstate prihlasovať do SPKP.
ak áno, prevezmeš si ten rodokmeň, exportný, ktorý predpokladám ti poslala chovateľka, vytalčíš si to tlačivo, pôjdeš k svojmu veterinárovi, ktorý ti to tlačivo vyplní a potvrdí, potom vezmeš tlačivo, export preukaz a peniaze, bud ich pošleš, alebo odnesieš osobne na SKJ, tam ti dajú do preukazu krásnu pečiatku s novým číslom, ktoré bude tvojmu psíkovy patriť- bude to jeho číslo zápisu na Slovensku.
na zapísanie do SPKP nemusíš byť členom žiadneho klubu, takisto, ak chceš ísť na výstavu.
ak s ňou budeš chcieť ísť na výstavu, vytlačíš si prihlášku, vyplníš, priložíš kópiu rodokmeňa a spolu s potrvdením o zaplatení poplatku za výstavu, pošleš príslušnej organizácii, ktorá výstavu organizuje, nie je to komplikované. :jop:
na odchovanie šteniatok už musíš byť členom klubu, ale o tom potom.
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Import psa z ČR - ako ďalej?

Poslaťod zafirys » Pia 15.08.2008 13:47

Dobre...toto mi je už jasné :dakujem:

no, a čo ak budem chcieť, aby mala v budúcnosti šteniatka?...vysvetlíš mi aj tento proces??? :hi:
zafirys
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12

Ďalší

Späť na Chovateľstvo