Genetické testy

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Genetické testy

Poslaťod Elis » Pia 27.11.2020 18:20

Nisus píše:vtedy je výsledok neoficiálny, takže môžeš aj odžubávať. Alebo ideš s formulárom za vetom, ktorý psa overí, vypíše tlačivo, vezme vzorku a je.


vsak tady taky tak :-D
akorat ten overeny vzorek ti beze vseho vet vrazi do ruky a posilas ho i sama....
a to uz nekterym vykukum staci a dava dost prostoru :kak:

to proste jeden nepochopi, ceho jsou nekteri jakochovatele schopni -nechapu proste PROC.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Genetické testy

Poslaťod pigie » Pia 27.11.2020 19:19

Elis píše:to proste jeden nepochopi, ceho jsou nekteri jakochovatele schopni -nechapu proste PROC.

Aby mohli roky riesit problemy a vzdelavat ludi o chorobach. Pre nic ine... Radsej na uvod pouzit choreho psa VEDOME a potom majitelom davat cenne rady ako na danu vec ist a vlastne to nic nie je a tu liniu neprerusit, ale neustale mrdat viac a viac :heh: Len preto :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Genetické testy

Poslaťod Priscilla » Pia 27.11.2020 23:43

Aj slovinské EVG má aktuálne zľavu 25% do 29.11. na sady testov pre jednotlivé plemená, treba pozerať tie označené ako SALE https://eurovetgene.com/en/our-services
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Čo sa Vám dnes podarilo / nepodarilo ?

Poslaťod Domca » Štv 30.03.2023 9:36

Moja skúsenosť s MyDogDNA, že aj niečo takéto sa može stať... :prd:


Minulý rok v novembri som si to objednala, mali super Black Friday zľavu, tak reku prečo nie. Prišlo to do 2 týždňov, ale rozhodla som sa to otvárať a nabrať vzorky až po sviatkoch, kvoli vyťaženej pošte...nechcela som riskovať, že sa to niekde stratí. Tak teda začiatkom Januára som odobrala psovi vzorky - išla som presne krok po kroku podľa návodu. Nič predtým nežral niekoľko hodín (nebol sám doma, takže vieme, že skutočne nič nežral) ani nemal zaprasenú tlamu (poriadne sme to skontrolovali). Hneď na druhý deň som to poslala.
O týždeň a pol prišiel mail, že " Dna Sample has failed" a že mám asap písať na customer support. Písala som teda na ten mail, kde ma odkázali - tam sa mi ani po týždni absolútne nik neozýval, tak som napísala na iný mail čo som našla na nete a tam mi na to reagovali takmer okamžite. Poslali teda náhradnú sadu - znova som odobrala vzorky (tentokrát sme to robili 2 a navzájom sa kontrolovali, či to robíme správne :ach: ) a znova hneď na druhý deň ráno som to odoslala.
Teraz mi prišiel rovnaký email :smile: Dna Sample has failed.


Už po tom prvom nevydarenom teste som si o tom čo to gúglila a našla som ľudí, ktorým sa stalo presne to isté, opakovane. Povedali im, že je to síce vzácne ale stáva sa, že pes "was not shedding buccal cells at that time".
Čo som ja teda absolútne nemala šajnu, že niečo také ako "buccal cells shedding" vobec existuje :heh: nemyslím, žeby som bola neschopná odobrať dvoma špachtlami psovi dna z tlamy, keď som robila už invazívnejšie veci našim zvieratám :nwm: a nie som asi ani totálny blb aby som nevedela nasledovať inštrukcie :ha:

Takže niekoľko mesačné čakanie šlo k prdu, lebo to bolo totálne na nič. Zažiadala som o refund, tak dúfam, že mi aspoň vrátia peniaze :ua:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Čo sa Vám dnes podarilo / nepodarilo ?

Poslaťod Mac Gie » Štv 30.03.2023 10:29

Domca poteší :ua: snáď aspoň tie peniaze vrátia...mne niečo podobné rozprával Tomáš Dančo, neviem síce či to bola rovnaká firma, ale tiež to posielal na 2x a z druhého tuším ešte nemal spätnú väzbu keď sme sa bavili. O tých bunkách som nevedela ani ja, ja sa stále rozhodujem kam dať späť Hoyi.
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Genetické testy

Poslaťod Silvuch » Štv 30.03.2023 17:49

tiez som si kupila a mne prisli vysledky, aj som sa bala, ze som zle odobrala.

Domca snad vratia prachy a pojdes na krv.
som porovnavala krvne a slinove a su rovnake, sranda.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Genetické testy

Poslaťod Domca » Pia 31.03.2023 6:52

Jj hneď včera reagovali na mail, že posielajú full refund. Že ich to teda mrzí, ale u malej skupiny psov sa to proste stáva bezohľadu na to, koľko x by sa tá vzorka posielala, proste nemá dostatok lícnych buniek tak, aby z toho odberu vedeli niečo vytiahnuť (ja som si myslela, že sa to robí zo slín ale nie - z omylu ma vyviedlo to googlenie a našla som to potom aj u nich vo F&Q)

Na krv už nepojdeme, lebo už som unavená z toho :heh: a ono, nie je to zas tak nutné - o jednej diagnóze viem (CEA) a zvyšok hold nič z toho no...budem dúfať, že nie je totálny mrzák :heh: ja som aj tú druhú vzorku posielala len preto, že mi poslali ďalšiu sadu, že možno som to fakt blbo urobila...ale už vtedy som si hovorila, že to bude zbytočné
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Genetické testy

Poslaťod wer » Str 15.11.2023 6:30

Geneticke testy mozem robit cez hocakeho veta? Take oficialne by som potrebovala. A to mi pride co? Len papier s vysledkami a to je relevantne, ci co sa s tym robi? Predpokladam, ze papiere ku psovi im neposielam...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Genetické testy

Poslaťod pigie » Str 15.11.2023 6:46

Fryovi ked som davala robit genetiku, sla som normalne k nasej vetke, ona by mala odkontrolovat cip, odobrat vzorku a poslat do laboratoria. Eto vsio. Ano, pride papier ako vysledok.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Genetické testy

Poslaťod Elis » Str 15.11.2023 17:42

wer píše:Geneticke testy mozem robit cez hocakeho veta? Take oficialne by som potrebovala. A to mi pride co? Len papier s vysledkami a to je relevantne, ci co sa s tym robi? Predpokladam, ze papiere ku psovi im neposielam...


DNA myslis?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Genetické testy

Poslaťod wer » Str 15.11.2023 17:45

Nie, dm, srst, mdr1.. (co mam dat este urobit..?)
Ale asi aj DNA budem robit, ale to treba posielat s papiermi urcite a tie ale najblizsie 3 mesiace asi neuvidim.. :prd:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Genetické testy

Poslaťod Silvuch » Str 15.11.2023 17:46

kam posielas? Slovenske? Krv, či vyter? V podstate vždy som šla veterinárovi, nech to mám potvrdené.
Pre plemeno specialne maju Laboklin 6, aj s certifikátom.
Alebo tie americke, dna, farba, choroby, to je tiez fajn.
Naposledy upravil Silvuch dňa Str 15.11.2023 18:36, celkovo upravené 1
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Genetické testy

Poslaťod wer » Str 15.11.2023 17:48

No ved neviem - dufam, ze to ma vediet vet.. :heh: ale sa obavam, ze my zas mame len dakych schvalenych :ach: so zubami bol tiez problem, ze to robili v CR :pac:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Genetické testy

Poslaťod Elis » Str 15.11.2023 19:06

wer píše:Nie, dm, srst, mdr1.. (co mam dat este urobit..?)
Ale asi aj DNA budem robit, ale to treba posielat s papiermi urcite a tie ale najblizsie 3 mesiace asi neuvidim.. :prd:


DNA -pokud budes posilat do Nemecka -tak bez PP se to posílá. Až když přijde faktura, zaplati se a s tou potvrzenou platbou se posíla PP. vraci se brzy, cca 14 dni

Ostatni -je kombi gen test na pro ovcaky - na DM, dwarfa, dlouhosrst, mdr1 gen - Laboklin sk, cislo testu 8649

tady se dá stahnout žádanka, (i cely ten katalog)
https://sk.laboklin.online/katalog-a-ziadanka/

A s vyplněnou žádankou k vetovi a ten odebere krev a posle. nebo si tu zadanku stahne primo vet :angel:
Az prijdou vysledky -jsou to certifikaty - da se to zapsat do PP na plemence

HAribo byl v patek na RTG a DNa se mu odebiralo taky, tak to mam v hlave jeste :ha: a genetiku ma jen DM -delat test na chupy se mi nejak nechtelo :ha: :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Genetické testy

Poslaťod wer » Str 15.11.2023 19:15

Ooo, dakujem, elis, presne toto som potrebovala :jop:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo