Šteniatka

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Šteniatka

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 24.09.2012 22:32

no jo, len u nás je tá nevýhoda, že máme dvere len v spálni a v kúpelni. čiže ja už teraz rátam, že by teda mladá so štendami boli v spálni, ale obávam sa staršej. už teraz sú tie dvere po jej výpadoch ako po bombardovaní.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Šteniatka

Poslaťod Bavlnka » Štv 18.10.2012 1:06

Práve rodíme!! Čakala som do polnoci a práve ked som to vzdala a ľahla si, tak vyskočila za mnou na posteľ a začala mať kontrakcie... Uf prvý porod, zatial vykukuje plodovy obal... boli sme sa už aj presť vonku s plyšovou hračkou inak by som ju neukecala... držte palce, nech to spolu zvládneme, mám trému
Ďakujem vám za modlitby o uzdravenie mojej milovanej sestričky!

http://zenobiaslittlesun.webnode.sk/
Bavlnka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Bydlisko: Košice

Re: Šteniatka

Poslaťod Lucy » Štv 18.10.2012 7:12

To uz? :aaa: Dufam,ze vsetko dopadnlo OK a na svete je vela malych Eliniek!!
Lucy
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 829
Bydlisko: BA/BB

Re: Šteniatka

Poslaťod MisheliQ » Štv 18.10.2012 10:47

Aj my chceme už rodiť. Prajem úspešný pôrod a peknú zdravú nádielku Obrázok
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Šteniatka

Poslaťod Bavlnka » Štv 18.10.2012 19:22

tákže náš prvý spoločný pôrod máme za sebou, výsledok totálne unavená panička, unavená ale spokojná Elinka, a 4 krásny roznofarební chalani!! Jeden znakatý, jeden s bodkami, jeden s fliacikom za uskom a posledný bol celobiely a najväščí:
Lucka žiaľ Atík "zarobil cesto len na chlapcov" nabudúce mu dohovoríme. Ale sú krásny, ten pocit stojí za to!
Koho to čaká, dobre sa predtým najedzte a napite, aby ste vládali, my sme to celkom zmákli za cca 6 hodín.
Elinka je vzorná mamka až tak, že ani vonku nechce odísť sa venčiť, robí cirkus na celý blok... ráno na mňa chlapi nejaký pozerali, že kam idem s krvácajúcim psom - to bola len kvapka (no tak sa čistí po pôrode, ale tak vysvetľujte to cudzím chlapom...)
To je tak, mám vybraté 4 krásne dievčenské mená už vyše roka! Aj záujemkyňu na sučku a hľa samí chalani. Hlavne nech sú v poriadku a nech rastú do sily a krásy, aby mohli v nových domovoch, ktoré ešte iba hľadajú robiť radosť!
Ďakujem vám za modlitby o uzdravenie mojej milovanej sestričky!

http://zenobiaslittlesun.webnode.sk/
Bavlnka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Bydlisko: Košice

Re: Šteniatka

Poslaťod MisheliQ » Štv 18.10.2012 19:27

Juchú, gratulujem :aplause: super, že ste to takto zvládli. Nech sú všetci zdravučkí :pusa:
Ktorý deň rodila?
Offtopic: Pozerám, že si z KE, akého veterinára ste mali na telefóne, respektíve názov ambulancie postačí
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Šteniatka

Poslaťod Bavlnka » Štv 18.10.2012 19:55

Na 62 druhý den presne, mala som na telefone kamaratku, chovatelku z CR, plus veterinarku MUDr.Kredatusová z vet. na čapajevovej - ona má špecializáciu gynekológiu vieš, volala som jej iba raz, je veľmi milá, s chovatelkou som volala viackrát, plus ráno som volala aj svojej veterinárke kde bežne chodievame. Zajtra by mala prísť na kontrolu, tak dúfam, že povie, že všetko v pohode. Inak meriam jej teplotu, má byť len do 39,3 pred porodom mala 37,3 dnes mála 38,6 a 39,3.
Ďakujem vám za modlitby o uzdravenie mojej milovanej sestričky!

http://zenobiaslittlesun.webnode.sk/
Bavlnka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Bydlisko: Košice

Re: Šteniatka

Poslaťod MisheliQ » Štv 18.10.2012 21:07

Tak ste nerodili ani predčasne ani neprenášali. Super!
Aj my sme s touto MVDr. v kontakte :yes: keďže nie som z KE, tak som si nechala poradiť a bola mi odporučená táto ambulancia.
Fergie má už 3.deň telesnú teplotu v rozhraní od 37,1 °C (dnes poobede) až do 37,5 °C (včera večer). Zatiaľ sa jej to pohybovalo v tomto rozmedzí s tým, že najnižšia hodnota bola dnes, najvyššia bola včera.
Dúfam, že kontrola dopadne v poriadku! Vyšli všetky placenty? A v akých polohách šli šteniatka von? A ako šli placenty? Hneď po šteniatku? A čo Eilinka vedela čo má robiť? Prekusla sama pupočné šnúry?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Šteniatka

Poslaťod Bavlnka » Štv 18.10.2012 21:25

Re: Šteniatka od MisheliQ » Štv 18.10.2012 22:07
Fergie má už 3.deň telesnú teplotu v rozhraní od 37,1 °C (dnes poobede) až do 37,5 °C (včera večer). Zatiaľ sa jej to pohybovalo v tomto rozmedzí s tým, že najnižšia hodnota bola dnes, najvyššia bola včera.
Dúfam, že kontrola dopadne v poriadku! Vyšli všetky placenty? A v akých polohách šli šteniatka von? A ako šli placenty? Hneď po šteniatku? A čo Eilinka vedela čo má robiť? Prekusla sama pupočné šnúry?

No Eli mala 37,3 a potom jeden vecer mala 36,5 ale az o cca 30 hodin potom ako sa jej vratila telota na 37,3 sa to zacalo
vyskocila na postel a zrazu citim take sklbnutia, ona oci prizmurene a tlaci, postelne som dala prať... a preniesla som ju do por.budky, ona potom isla do pelechu, potom sme boli este na prechadzke (to uz bolo vidno plod.obal - vyzera ako balonik) no a potom sme cakali, a prve steniatko bolo opacne uz som videla chvostik aj labky, nuz trochu som mu pomohla rychlo som ho vysuchala dosucha, zvazila, dala jej ne ovonanie a ku cecikom. Ostatne isli hlavickou, Hned ako vyslo steniatko vysla aj placenta, dovolila som jej jednu zjest ostatne som jej ale uz vytahovala z papulky, snazila sa ale kym ona tam zapasila so snurou uz som im pretrhovala blanky a suchala ich flanelovou handrickou, aby sa nadychli, mala som po ruke aj vysterilizovane noznice tými som potom cvakla pup. ona medzitym zjedla placentu.
Ďakujem vám za modlitby o uzdravenie mojej milovanej sestričky!

http://zenobiaslittlesun.webnode.sk/
Bavlnka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Bydlisko: Košice

Re: Šteniatka

Poslaťod MisheliQ » Štv 18.10.2012 21:33

No pekne ste to zvládli, šikulky :jop: daj vedieť ako dopadla návšteva veterinárky
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Šteniatka

Poslaťod Bavlnka » Pia 26.10.2012 15:42

Kontrola dopadla dobre, celobiely chalan sa narodil najvacsi a pribera a pribera predbehol uz davno vsetkych bratov. Rastu ako z vody, vcera mali tyzden :smile:
Ďakujem vám za modlitby o uzdravenie mojej milovanej sestričky!

http://zenobiaslittlesun.webnode.sk/
Bavlnka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Bydlisko: Košice

Re: Šteniatka

Poslaťod MisheliQ » Pon 22.04.2013 9:47

Mám otázku - čo je pre vás, chovateľov, žiaducejšie? Vysoký, nízký alebo priemerný počet šteniat vo vrhu ? Vysoký počet šteniat vo vrhu znamená aj vysokú plodnosť? Dá sa podľa predkov predpokladať počet šteniat u daného potomka? Je tam nejaká dedičnosť?
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Šteniatka

Poslaťod Levriero » Štv 02.05.2013 13:31

Pri malých plemenách môže mať fenka problém s pôrodom ak má iba jedno šteniatko (lebo šteniatko je väčšie). Počet šteniat vo vrhu je ovplyvnený aj percentom inbreedu rodičov. Čím vyšší inbreed tým menej šteniat. Ja ako budúci chovatel uprednostnujem priemerný počet šteniat vo vrhu (pri mojom plemene 3-4). Menejpočetné radšej nie z vyššie uvedených dôvodov. Viac ako 5 šteniat vo vrhu je pri chrtíkoch ojedinelejšie aj keď občas sa vyskytne aj 8. Ale pravdu povediac neviem si predstaviť, že mi po dome pobehuje 8 hyperaktívnych diablikov :lol:
Nemyslím si, že počet šteniat súvisí s plodnosťou. Podla predkov sa dá orientovať ale skôr pri linebreedingu.
Levriero
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 85

Re: Šteniatka

Poslaťod Silvuch » Ned 05.05.2013 20:58

je normalne, ze dvojtyzdnove stenata behaju v bude a robia si diskoteku? a vybiehaju von?
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Šteniatka

Poslaťod Bad » Pon 06.05.2013 5:38

U štěňat normálních rodičů to normální není, ale to není tvůj případ, ne? :no:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo