Dá sa uchovniť pes bez PP?

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Dá sa uchovniť pes bez PP?

Poslaťod Seemani » Štv 09.08.2012 6:38

Ahojte, založila som novú tému, lebo po prečesávaní fóra som nenašla úplnú odpoveď na moju otázku: máme fenku jazvečíka bez PP, avšak veľmi krásny exteriér, myslím že tu môžem hovoriť o štandarte a našla som tu na fóre, že do junior handling môže ísť aj pes bez PP. Moja otázka teda znie, ak by sme šli na takúto výstavu, čo môžeme dosiahnuť? Dá sa takémuto psíkovi vybaviť PP, ak spĺňa štandart? Alebo dostaneme len nejaké ocenenie za dobrý exteriér a toď vše? Ďakujem za odpovede :jop:
Seemani
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71

Re: Dá sa uchovniť pes bez PP?

Poslaťod wer » Štv 09.08.2012 7:09

na junior handlingu ocenia akurat teba... pes sa nehodnoti - ci je PP, ci bPP

a splnat standard znamena ovela viac, ako byt len "krasny".
a nie, neda sa vybavit PP len tak. hlavne - PP = preukaz o povode - je to predsa vypis predkov a ty poznas prarodicov tvojho psa..? PP je registrovany chov, mas prehlad o predkoch svojho psa, pri bPP nevies nic.
ale aby som bola presna, da sa v urcitych velmi specifickych pripadoch zaregistrovat aj bPP pes. ale ten jedinec musi byt extra super prinos pre chov. coz u jazvecikov so sirokou chovatelskou zakladnou urcite platit nebude...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Dá sa uchovniť pes bez PP?

Poslaťod Offca » Štv 09.08.2012 7:35

wer píše:da sa v urcitych velmi specifickych pripadoch zaregistrovat aj bPP pes. ale ...

Hlavne to samotné plemeno musí byť v genetickej mizérii, aby sa pristúpilo k registrovaniu bezPP.
Napríklad sa to týka/lo Nemeckých špicov.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Dá sa uchovniť pes bez PP?

Poslaťod pigie » Štv 09.08.2012 7:42

A to aj tak boli zapisani v registri a nie plemennej knihe ako takej a stenata po tychto psoch boli tiez oznacene specialne, aby bolo jasne, ze nejde o "ciste PP" a samozrejme plati vsetko vyssie spominane.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Dá sa uchovniť pes bez PP?

Poslaťod mint_blossom » Štv 09.08.2012 9:42

Viem, ze ohladne tohto sa diskutovalo v suvislosti s cuvacmi, doslova "ak sa na Slovensku nachádzajú jedince Slovenského čuvača bez preukazu pôvodu a splňali by predpoklady štandardu, mohli by sa zaradiť do chovu a viesť v osobitnom registri. Ak ich potomkovia v dalších generáciach budú splňať kritéria štandardu mohli by byť schválené krytia už s chovnými jedincami. "
Neviem, ci sa ale nieco taketo uskutocnilo...
Urcite sa to ale netyka mnohopocetnych plemien.A ako pisala wer, exterier je jedna vec, ale povaha je tiez dolezita.....na to sa zvykne zabudat, aj pri uchovnenych jedincoch.
mint_blossom
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 505

Re: Dá sa uchovniť pes bez PP?

Poslaťod moth » Štv 09.08.2012 19:17

wer :jop:

Offtopic: pes-register sa zapisuje do rovnakej plemennej knihy ako psy s logom FCI na rodokmeni, t.j. maju pridelene zapisne cislo v nasledovnom poradi ako aj ostatne jedince daneho plemena, neexistuje na zapis "extra zosit", existuje (mal by existovat) register narodny, pomocny a zakladny ... "rodokmen" registra vizualne vyzera rovnako ako rodokmen PP psika - je to rovnake tlacivo), avsak nesmie na nom byt FCI logo, FCI respektuje rodokmen vydany narodnou organizaciu v registri (musi to byt organizacia - clen FCI resp. spolupracujuca krajina), register ma narok aj na zadenie cakatelstva CACIB (pokial to nie je len narodne = medzinarodne neuznane plemeno), avsak nema narok na priznanie titulu medzinarodny sampion...
tolko k tomu z mojej strany :ahoj:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: Dá sa uchovniť pes bez PP?

Poslaťod Seemani » Štv 09.08.2012 21:35

Takže ak som to správne pochopila, je zbytočné sa vôbec pokúšať o registráciu feny i keď povahovo a exteriérovo je naozaj perfektná. Som laik, možno vady má, ale keď som to porovnávala s PP jazvečíkom nenašla som rozdiel, ale tak skúsené oko by ma možno poučilo. Nevadí, aj tak sme chceli ešte jedného jazvečíka, zamilovala som sa do tohoto plemena, sú to úžasné stvorenia, takže asi jej kúpime papierovú kamošku :no: KAždopádne ďakujem, že ste aspoň reagovali na pre vás zbytočnú tému, si myslím :)
Seemani
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71

Re: Dá sa uchovniť pes bez PP?

Poslaťod Monika & Parsonky » Štv 09.08.2012 21:37

Ahoj. Veru nedá sa to, aj keby psík vyzeral akokoľvek úžasné a spĺňal štandard. :no:
U ďalšieho už nezaváhajte a kúpte s PP.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Dá sa uchovniť pes bez PP?

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 10.08.2012 7:49

A ďalšia vec je zdravie. Aj keď sa daný jedinec javí zdravo, stále môže byť prenášač rôznych vád a to je teda poriadne riziko, pretože u bPP psa sa na to nemá, bez znalosti jeho predkov, ako prísť.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Dá sa uchovniť pes bez PP?

Poslaťod meraja » Sob 11.08.2012 8:23

a ako to je pri psikoch bez PP po rodičoch s PP, stále plati to iste?
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Dá sa uchovniť pes bez PP?

Poslaťod Tasha » Sob 11.08.2012 9:11

Tam by to možno mohlo byť reálnejšie. ale určite by boli potrebné testy paternity a určite by sa prihliadalo aj na to, z akého dôvodu psi neboli uchovnené. Ale myslím, že by sa tým v klube veľmi ľudia nezapodievali. Možno ak by to bol pes nejakých výnimočných kvalít (čo pri neuchovnených rodičoch je malý predpoklad) a krvi, ktorá je veľmi potrebná. Takže skôr by to skončilo tak, že by povedali nie, mali ste si kúpiť psa s PP (a majú pravdu)
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Dá sa uchovniť pes bez PP?

Poslaťod Pudlenka » Str 19.09.2012 19:16

Jen se obavám, že na výstavu se psem bez PP do juniorhandlingu nemůžeš. Aspoň teda v ČR určitě ne, v SR si nejsem jistá ;) Nejlepší je se s někým domluvit a psa si půjčit :)
Pudlenka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18

Re: Dá sa uchovniť pes bez PP?

Poslaťod monika040 » Ned 21.10.2012 12:18

juniorhandling- ja som zase počula, že tam môže aj oriešok :no:
Obrázok
http://www.jantarovylesk.szm.com
"Kúpiť psa je jediný spôsob, ako za peniaze získať lásku." G. B. Shaw
monika040
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 488

Re: Dá sa uchovniť pes bez PP?

Poslaťod Nisus » Str 24.10.2012 23:24

Offtopic: Oriešok asi ťažko, keďže neviem, čo by juniorhandler odpovedal na otázku rozhodcu: ,,A do ktorej FCI skupiny patrí toto plemeno?" :heh: Ako je to pri bezPP/PP psch pri JH neviem, ale vždy sa v katalógu píše aj plemeno a PP meno psa, ktorého juniorhandler bude vystavovať. Avšak môže si ho aj vymeniť, že jo. V každom prípade, ja by som na JH s bezPP psom neliezla, predsa len PP pes, ktorý sa zúčastňuje výstav vie, ako sa má chovať, s handlerom spolupracuje a popravde, ešte som nevidela na bedni ,,psa z hornej dolnej" :no:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Dá sa uchovniť pes bez PP?

Poslaťod Dastuch » Štv 25.10.2012 5:42

pokial viem,je taka moznost ist s bez pp psom na junior handling.je to uvazeni kazdeho co si vyberie.absolutne nesuhlasim s tym,ze pes ktory chodi na vystavy sa vie chovat,hoci asi viem ako si to myslela.tak isto by mozno obstal nejaky RR bez pp,ktory je na to patricne pripraveny :no: ..
Dastuch
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 733
Bydlisko: Košice/Tornaľa

Ďalší

Späť na Chovateľstvo