Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Vikiki22 » Štv 27.05.2021 14:43

Kde bola reč o cene šteniat? Akurát pozerám ceny šteniat poľovných psov (jazvečíky, teriéry, AJD, duriče - dokonca srbský trojfarebný!) a teda ak mi amatér tvrdí, že tieto psy s PP sú drahé a viac sa oplatia bez PP, tak ho asi prefackám. Väčšina týchto štencov s PP sú pod 350 €. :ach:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Slausa » Štv 27.05.2021 14:51

Minule som nasla na ceskom bazosi stavace po 10-12 tisic Kc. A chlpate belgicaky za 15 ci ako.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Millie » Ned 30.05.2021 0:14

Ono sa to posledné mesiace fakt strašne pohlo. Kúpna cena psa s PP začína niekde na 800€. Ale sú aj úplne normálne chovky, čo chovali tak ako doteraz. :lol: teda koronou im zázračne nestúpol náklad.
http://www.blondie.wbs.cz/
Remeber that love is eternal hope.
Once while out to eat, a child saw Lola in her cape and said "Look Mommy a racing dog!"
Millie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 398
Bydlisko: LM, KE, BA

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Ned 30.05.2021 8:12

Millie píše:Kúpna cena psa s PP začína niekde na 800€.


jen tak btw :angel: ted ti o prispevek výše pise Viki, že lovecaci od 350 ...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Silvuch » Ned 30.05.2021 9:21

ano, aj jedno z mojich vybranych plemien stoji 600E.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Ned 30.05.2021 11:43

elis, nie od 350. POD 350.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Ned 30.05.2021 12:04

vidis, to jsem se teda prehledla.

Offtopic: ale zase - takovy jagos jako domaci mazlicek do kazde rodiny :prd:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6398
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Lindchen » Ned 30.05.2021 12:06

Bežne ľudia medzo lovečákmi nevyberajú. Ako hovorí Elis, tieto psy do rodiny, načo? Aj tie zriedkavejšie duriče. Čo s tým v paneláku? :lol:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Slausa » Ned 30.05.2021 12:11

Tu majú v paneláku gaskonskeho durica co ho kúpili ako darček... Pes sa väčšinu času bud skrti na retiazke alebo meta na konci flexiny...
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Lindchen » Ned 30.05.2021 12:15

Gaskoňák je krásny! Ja by som práveže strašne chcela tento typ psa, mne to strašne sedí, ale nemám preňho využitie. :ua: Ten bígl sa ešte dá, to už je taký rodinný pes.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Vikiki22 » Ned 30.05.2021 14:46

Že čo s poľovnými psami v paneláku? To isté ako s BOC. :joint:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Ned 30.05.2021 16:09

Elis píše:Offtopic: ale zase - takovy jagos jako domaci mazlicek do kazde rodiny :prd:

Offtopic: ja by som im priala jagoša do paneláku! taký do každej rodiny, pár rokov si to odtrpia, ale aspoň ich to naučí a už si do konca života budú pamätať, že psa vlastne nechcú a nepotrebujú :joint:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod jakut » Pon 31.05.2021 12:42

Shel-chan píše:
Elis píše:Offtopic: ale zase - takovy jagos jako domaci mazlicek do kazde rodiny :prd:

Offtopic: ja by som im priala jagoša do paneláku! taký do každej rodiny, pár rokov si to odtrpia, ale aspoň ich to naučí a už si do konca života budú pamätať, že psa vlastne nechcú a nepotrebujú :joint:


:aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa: :aaa:
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 911
Bydlisko: košice-okolie

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Ulf » Pon 31.05.2021 13:30

Vikiki22 píše:Kde bola reč o cene šteniat? Akurát pozerám ceny šteniat poľovných psov (jazvečíky, teriéry, AJD, duriče - dokonca srbský trojfarebný!) a teda ak mi amatér tvrdí, že tieto psy s PP sú drahé a viac sa oplatia bez PP, tak ho asi prefackám. Väčšina týchto štencov s PP sú pod 350 €. :ach:

Tak nejak. Aj u nás, o šteniatka je super postarané, pani chovateľka sa im venuje na jedničku, majú veškerú starostlivosť, hygienu a žerú varenú jeleninu.. no a nie, neplatíme za to 1000 euro.. A teda chovateľka s manželom sú normálni zamestnaní ľudia, pani je dokonca aktuálne na materskej ... Je to tom, či tie plemená sú populárne a hlavne kupovateľné pre bežnú populáciu, alebo nie, tam sa o nič iné nehrá často krát.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 590
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Millie » Str 02.06.2021 23:08

Ja som sa napríklad ešte pred koronou zaujímala o šteniatko malého bradáča. Ako o termofór, nemala som žiadne požiadavky na charakter, výkonnosť, spojenie rodičov ani exteriér ( a to ja viem mať požiadaviek kadejakých habadej :joint: ). Hľadala som miesto seba náhradu na gauč ku rodičom (nejakého "špajzjeda"). Bolo mi povedané, že 800€ základ a potom ide pohlavie, farba, exteriér. Fena s korektným exteriérom od 800 do 1200 podľa farby. Pes od 600 do 1000€. Pokiaľ napr. psovi nevyjdú zuby tak 150€ dole. Takže viem si predstaviť. Že za psa na gauč s exteriérovou vadou to môže byť cca 450€ pri dobrej vôli. Ale tu sa bavíme o pomerne rozšírenom plemene. Číňania išli od 350€. Pudlíci od 750€ za psa s exteriérovou vadou a od 1000€ za štandardného. Šiperka od 350 do tis. € (u tohto plemena je to dosť variabilné) Keď som zas hľadala psa pre seba ku koňom, bordelka od 800€, NO od 350€ (kusovka) Malina od 600€. ACD od 1000, catahoula od 800€. :no: Toť môj skromný prieskum. K iným plemenám som sa nedostala.
http://www.blondie.wbs.cz/
Remeber that love is eternal hope.
Once while out to eat, a child saw Lola in her cape and said "Look Mommy a racing dog!"
Millie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 398
Bydlisko: LM, KE, BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách