Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Ned 04.09.2022 13:02

iii, tak predsa :love: to som zvedava, ako toto dopadne.. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Ned 04.09.2022 13:29

vsak ja taky :ha: :ha: :ha:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Ned 04.09.2022 19:03

no, ono sa to casom poriesi, ale vyslovene nechcem riesit ako teraz ze Indymu sibka, lebo bol zvyknuty na nejaky rezim, akoze on to zvlada cele dni nerobit nic a len semtam s nim urobim par obratov a tak, ale ma sem tam preskoky, ktore nemaval ked sme pravidelne trenovali.
ale teda viac inklinujem k PP psom ako k utulkacom, nemam problem brat docaky a keby ma teda nejaky utulkac velmi zaujal vzala by som si ho
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Ned 04.09.2022 20:51

A jak casto trenoval?
resp. jak casto chces neco delat s novym psem?

Myslim si, ze ta aktivita je vetsinou i dost "naucitelna" - ze kdyz pes maka, zvykne si a vyzaduje to, kdyz se s nim vubec makat nezacne, nema si na co zvyknout :nwm:
a jasne, je to obecne receno jen. jsou ruzne vyjimky.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Pon 05.09.2022 11:56

čo novému psovi ponúkaš? čomu sa chceš venovať?
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Pon 05.09.2022 19:10

Shel-chan píše:čo novému psovi ponúkaš? čomu sa chceš venovať?


na to snad pridem kym si ho vezmem, a co mu ponuknem? vychadzky, vylety, nejaky vycvik a kopec blbosti
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod bibika » Pon 05.09.2022 19:24

Ja napr presne viem na čo psa vo svojom živote chcem a viem, že to bude ťažké nájsť šteňa čo bude vyhovovať a ešte ťažšie ho sem dopraviť. Nič to ale nemení na fakte, že v hlave mám aký taký list ako to šteňa budem fyzicky pripravovať na to, čo s ním chcem robiť. Problém je v tom, že ho ešte pár rokov mať nemôžem….
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 748
Bydlisko: Banff, AB

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Pon 05.09.2022 19:45

A aspon typ psa, aky sa ti lubi, kellee? Lebo toto je pre mna proste na utulkaca :lol: akehosi zmyslus, taky existuje...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Uto 06.09.2022 0:11

kellee píše:
Shel-chan píše:čo novému psovi ponúkaš? čomu sa chceš venovať?

na to snad pridem kym si ho vezmem, a co mu ponuknem? vychadzky, vylety, nejaky vycvik a kopec blbosti

ja neviem či mám pmsku, ale mám chuť ti napísať na takúto odpoveď, že plyšový :ach:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod clupko » Uto 06.09.2022 9:59

kellee, to su dost vagne poziadavky a plany. "vychadzky, vylety, nejaky vycvik a kopec blbosti" - to moze zahrnat aktivitu vhodnu pre buldocka, nemecku dogu, civavu aj borderku. co je v pohode, ale potom mi to pride tak ako wer pise - utulkac ideal. a ked preferujes s PP, tak potom by som vyberala nejak typovo aspon. uz si nejaky popis pisala - nizsi level aktivity, kratsia srst, nie velmi plznuci (to sa nevylucuje? :ha: ), do 50cm. taaak co ja viem, koker, alebo nejaky iny spaniel? stafbul? nejaky spic?
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod straka17 » Uto 06.09.2022 10:08

Pudel?
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Domca » Uto 06.09.2022 10:49

keď plemeno, prvý mi napadol pudel alebo lagotto...aj kólia to spĺňa, ale to asi nechceš :lol:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1875
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Uto 06.09.2022 12:04

ja napríklad stále neviem, čo je to "nejaký výcvik". poľovný? športovka? či len dedinská poslušnosť? dogdancing? agi? bull športy? budeš chodiť na kvalitné tréningy každý týždeň? máš na to možnosti? či len na tých základných 10 výcvikov so šteňaťom na miestnom cvičáku? semináre u profi trénerov? chceš s ním skladať skúšky a niečo povyhrávať? chceš sa dostať až do trojok na majstráky? alebo si cvičiť len tak doma že ho nikde neukážeš? chceš chodiť na výstavy?

lebo podľa odpovedí na tieto otázky sa tá odpoveď môže veľmi líšiť...

a hlavne s tým, že vlastne ani nevieme, čo sa ti páči alebo s čím si ok. ťažšia povaha, level aktivity, lovecký pud, veľkosť, srsť...
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod clupko » Uto 06.09.2022 12:10

no pisala, ze ma novu pracu a ovela menej casu, a ta aktivita bude asi skor takto - "cele dni nerobit nic a len semtam s nim urobim par obratov a tak, ale ma sem tam preskoky, ktore nemaval ked sme pravidelne trenovali"
cize z toho, co si pisala, to vidim skor na tu dedinsku poslusnost. asi tazko nejaky specializovany vycvik, a ziadne pretekarske ambicie.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Uto 06.09.2022 12:24

a kde vidíš tie špecifikácie prosím? to bolo v inej téme alebo som ja už úplne slepá?? :pac:

viem že kellee chcela kedysi robiť OBčko... ale zrovna OBčko je také, že do toho vieš dostať snáď každého psa. sme boli cez víkend v brne na pretekoch a v jednotkách aj v dvojkách bolo po jednej jedinej bordere...

ale teda tiež by som povedala, že útulkáča, ideálne dospelého... plemeno na ničnerobenie asi ešte nevyšľachtili :joint: (to je vtip, jasné že hej...) čo niečo spoločenské? alebo chrty? tým by mohol stačiť coursing, a ten maťa na východe robí...
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách