Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod straka17 » Pon 05.06.2023 11:57

Chrtoidi sa dajú adoptovať ako plemeno, rôzni vyradení z dostihov. Tam je to väčšinou fakt plemeno len s inými papiermi jak sme tu zvyknutí :smile: Alebo potom z ostrovov, kde sa drží viac-menej izolovaná populácia s ustálenými znakmi
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Pon 05.06.2023 12:08

Tak s takymi uz cvicit podla mna nepojde absolutne... este od stenata mozno, ale cisto dostihak - neverim..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod straka17 » Pon 05.06.2023 12:41

Tiež si nemyslím. Ale poznám jednu babu, čo robí OB s podencom :jop: Len to je fakt jedna z tisícov psov čo sa do čiech adoptovali...
Otázka je že nakoľko s nimi ide tá povesť a nakoľko sú fakt takí... rigidní, pretože väčšina ľudí s nimi ani nič robiť nechce. Skáču kolo nich pretože chudáci toľko zlého si prežili, teraz musia byť hýčkaní a ometaná pavučinka spod zadku (osobne si myslím, že aj preto ich má toľko separačku - nehovorím, že tam nie sú fakt opodstatnené prípady kedy nedali psychicky prevoz, vyrastali vo veľkej smečke a zrazu sú sami, vysraní z mesta... Ale chápeme sa snáď).
To len taká úvaha na okraj :hi: Lebo veď vipety sa s niečím krížia na frisbíčko, nie? Či to práve za to sa kríži, aby sa s nimi dalo?
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Mac Gie » Pon 05.06.2023 12:50

straka17 píše:Lebo veď vipety sa s niečím krížia na frisbíčko, nie? Či to práve za to sa kríži, aby sa s nimi dalo?
Na frisbee sa vipety zvyknú krížiť so stafbulíkmi a borderami.
Vipety parádne skáču a sú rýchle, aj na frisbee tábore s nami jeden bol, ale tiež si myslím, že je to skôr na dlhšie hľadanie toho správneho jedinca.
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Domca » Pon 05.06.2023 14:24

Vipet nie je ideálny výber. Viki Obetková síce s Vici robí všetko možné, ale tiež sa neraz vyjadrovala, že to absolútne nie je jednoduché a to myslím, že má psa práve zo športovejšej chovky. To sú také nudle, čo chcú hlavne makký pelech, majiteľa ,mať možnosť sa na plné pecky vybehať a potom zas zaliezť pod chlpatú deku :lol:

Ak adoptovať, tak skor z dočasky, kde sa o tej konkrétnej povahe vie viac ak má človek nejaké konkrétnejšie nároky
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Pon 05.06.2023 14:40

Ako kamoska ma vipeta dostihaka (aj vyhrava), popritom robi rekreacne ob a agility (to uz tusim ale zavesila na klinec - kvoli potencialnym zraneniam) a sikovne su, ale nepovedala by som, ze je to pravidlo a pes vhodny na rozne psie sporty..
Skor uz ten stafbul.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Liana » Pon 05.06.2023 18:35

Ako je na tom nemecky pinč?
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

VYVOLENÝ PES-prosím poraďte

Poslaťod geminiwhippet » Pia 09.06.2023 14:28

Dobrý deň, momentálne ma trápi pár otázok, na ktoré, dúfam, niekto skúsenejší z Vás, bude mať odpoveď.

Plánujem si adoptovať psa. Chcem psa ktorý je v celku dosť športový, zvládne aj dlhé prechádzky, beh a túry, je krátkosrstý, bavia ich športy, ako napr. DOGFRISBEE, DOGPULLER, Agility..., chcem psa, ktorý je stredného vzrastu, a taktiež takého, čo je dosť inteligentný a učenlivý.

AKÉ PLEMENO PSA BY STE MI PODĽA OPISU ODPORUČILI?
(p.s.: Rozmýšlala som nad Whippetom)

ĎAKUJEM

Zlúčené témy. Geniniwhippet, prečitaj si pravidlá fóra a nezakladaj duplicitné zbytočné témy.

Slausa.
Naposledy upravil Slausa dňa Pia 09.06.2023 14:33, celkovo upravené 1
Dôvod: Zlúčenie, upozornenie
geminiwhippet
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod clupko » Pia 09.06.2023 15:35

Offtopic: aj user dostane nejaku notifikaciu, ked bola jeho tema presunuta? lebo ona si to asi nevsimla, tak spravila zas novu..
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod elfinka » Pia 11.08.2023 9:30

Zamýšľam sa trochu nad tým, či neísť po Fidovi (alebo k nemu?) do nejakého spoločenského malého. Ale neviem, či niečo také ako by som chcela existuje.
- aspoň tak chytré ako Fido, aby sa s tým dalo aspoň v OB1 súťažiť
- málo udržbová srsť. Nevadí mi raz za 2-3 mesiace s ním ísť do salónu na úpravu, ale doma to rozhodne samponovat každý týždeň nechcem, ani aby pes mal viac kozmetiky než zvyšok rodiny dokopy
- ustekane ideálne skôr menej, keby to hučalo cely čas hneď jak to pustím na záhradu, asi nás chlap zabije. Dosť že to robí Fido
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod lollkoo2 » Pia 11.08.2023 9:54

Tak typicky kavalier a papillon. Ak nevadí nahaté, myslím že súťažia (aspoň agility, ale tak to od OB nemá až tak ďaleko, nie? :D) aj čínske chocholaté a americký bezsrstý. Ak nevadí brachy, bostonský teriér. Ak by sa dalo prežiť to štekanie, bradáč, a ak rôzne iné pazvuky, stafbul.
lollkoo2
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Slausa » Pia 11.08.2023 10:00

hm, šiperka? :lol: I keď furt ovčiak(oid) a to stekanie som počula že je tak 50:50. Srsť sedí, malé to je, vychytralé až až, menej rozbitné ako bežné spoločenské psíky...
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Pia 11.08.2023 10:22

A co taky miniausik? Nie je sice spolocensky vyslovene, aj je v podstate vacsi, ale prave k deckam podla mna akurat psik
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod elfinka » Sob 12.08.2023 10:50

Hm no, ja ale hľadám psa na gauč, nie malého ovčiaka. Len aby to nebolo totálne tupé, ale aby to nevyžadovalo prácu ako tie ovčiaky. Však Fido tiež neni zrovna pracovný mysliteľ :smile:
Kavalier by asi sedel, len to zdravie…
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Sob 12.08.2023 11:06

Ja keby som musela vybrat maleho psa, tak asi uz len pudla by som riskla.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách