Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod clupko » Uto 06.09.2022 12:35

tu to pisala, kukni posledne prispevky. ale bolo to tak skor medzi recou, len som to dala do kopy :lol:
OBcko nespominala. asi ak, tak len rekreacne.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod MisheliQ » Uto 06.09.2022 12:47

Podla mna chce teraz psa skor na taku oddychovku. Nie takeho, co si vyzaduje privela aktivity a prace. Necitala som strany dozadu, ale podla mna by takym psikom vedel byt pekingsky palacovy psik :hi: jedna z mojich uplne prvych lasok spomedzi psikov

Pudel, spaniel ani lagotto mi nepridu uplne idealne v pripade kellee
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Mac Gie » Uto 06.09.2022 12:59

jedným z kritérií je neskrátený čumák čo pekinéz má, a tiež myslím, že nechcela dlhú srsť
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Domca » Uto 06.09.2022 13:02

niekoľko príspevkov dozadu to spomínala, aj exteriér...menej akčné ale cvičiteľné, nie moc pĺznuce (nie typ srsti AUO), do 50cm a niečo, čo vie dýchať - čo teda vylučuje všetky brachy plemená

pre mňa inak pekinéz, kombinácia najhoršieho dokopy :heh: - excesívna srsť, narazený čumák a krátke nohy :prd:
(uznávam, že niektorí sú fakt rozkošní ale to čo vídavam na výstavách je katastrofa :ua: )
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1875
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod MisheliQ » Uto 06.09.2022 13:11

Dobre, ze vy (mate silu) to citat a ma opravite, doplnite teraz. Ja som mala potrebu sa zapojit :hi: Pravdou je, ze to uz moze byt aj 20 rokov dozadu, co sa mi pacili, takze sa mohli zmenit. Nesledujem ich
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Uto 06.09.2022 14:06

kellee píše:Premýšlam do budúcna. Vzhladom na to, že toho času ked mám novú pracu mam uz hodne menej, tak nad niecim menej aktivnym ako je kelpia. Je možnosť ze si budem moct psa bravat o sebou, ale nebudem mat nejaky cas sa mu tam venovat. takze prosim o radu na nejake menej akcne, ale cvicitelne plemeno, nic veeeeeeelllllaaaaaa plznuce, nemam rada taky typ srsti ako ma australsky ovciak, velkost do tych 50cm, nic co ma problem dychat, ine podmienky hadam ani nemam. tak ak vas nieco napadne...

som to nasla :pac: dakujem pekne za znavigovanie :hi:

podla tychto podmienok by som fakt povedala, ze sheltia... oproti psom s podobnou srstou plznu menej sa mi vidi. ale hlavne - sheltia sa vie uzasne prisposobit, sportovec aj gaucak podla toho, co potrebujes. strasne vela ludi ich ma len ako nenarocnych spolocnikov.

mozno papillon? ale tie co vidam strasne vela stekaju, mi to vadi :heh:
schipperka? corgi? ale teda corgi hodne plznu, a zjapu...
podla mna aj ten lagotto by isiel, co poznam z videnia tak to nie su nejake akcne prepliny.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Štv 08.09.2022 19:01

no cvicak ha ha, ziadny tu nemam, co som zacala chodit a bol super, pan to stopol, povedal ze nevie ci sa vrati k tomu este. mna to tak nejak velmi vzalo, kedze ja som neodolna, ze som povedala ze dlabem na vsetok ten sport, ak sa k OB vratim, tak fakt len rekreacne, uz som si chcela najst cas pozriet ako skusobak SKO a mam cas? nic profi ja asi robit veru nebudem, proste nemam na to tie spravne podmienky.
a teda typ psa?
u mna tazke, mam siroku skalu psov co sa mi pacia.
- Lovce nemam rada, ale zvladnem, ked by ma velmi zaujalo plemeno, prezila by som to
- mam rada vacsinu ovciakov,
- co sa tyka vyzoru, viac mam rada psy, co maju nejaky tvar tela, skor take atletickejsie psy,
- srst moze byt upravova aj bez upravova, hlavne nie dlhanska ani hunata ze nevidno kde je hlava a kde zadok
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Slausa » Štv 08.09.2022 19:06

kooiker? siperka?
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod straka17 » Štv 08.09.2022 19:17

Mne z toho i tak vychádza útulkáč :hi:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Štv 08.09.2022 20:03

ja nemozem utulkaca, iba ak mi ho daju nekastrovaneho a nebudem musiet kastovat
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod straka17 » Štv 08.09.2022 20:05

V kopcanoch tak dávame, ak je doma pes čo by sa s kastratom nezniesol
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Pia 09.09.2022 0:29

ja by som tam ešte dohodila lundehunda. taký malý veselý atletický psík :hi:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod straka17 » Pia 09.09.2022 0:36

Počuj a čo také, že český strakatý či horský či jaký to je? To je taký unverzálny dunčo podľa toho čo som stretla
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Pia 09.09.2022 5:53

straka17 píše:V kopcanoch tak dávame, ak je doma pes čo by sa s kastratom nezniesol

A odkaz nejaky mas?
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Pia 09.09.2022 5:54

straka17 píše:Počuj a čo také, že český strakatý či horský či jaký to je? To je taký unverzálny dunčo podľa toho čo som stretla


Ceskeho som kedysi aj mala v plane. V poslednej dobe o nich nejak nepocut musim pokukat
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách