Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Fotečky- umelecké, obľúbené, krásne, jednoduché

Poslaťod straka17 » Pia 07.04.2023 14:10

Vies čo, mne to vlastne ani nevadilo. Tiež nemám rada hromadné poľovačky, buď mrzneš ako debil na štande alebo sa yebeš so psom húštím :lol: Keby bol len toto je problém, budiz. Aj tak bola skoro neštandard so súrodencami nahouno
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Fotečky- umelecké, obľúbené, krásne, jednoduché

Poslaťod mairi » Pia 07.04.2023 14:46

Ako vás tak čítam, tak henten prd ktovie odkiaľ a čo zažil je fakt výhra, od prvého dňa výťah, autobus, auto, škôlka plná detí, psy, mačky, veterinár, Bory, preplnená reštaurácia a ona nič nerieši :heh:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Fotečky- umelecké, obľúbené, krásne, jednoduché

Poslaťod Slausa » Pia 07.04.2023 15:29

straka17 píše:Neviete ako to majú malé psy s mozgom? Či majú vôbec miesto na mozog...


Toto je ale regulerna otázka. Hrabem sa v štúdiách k BP a na male plemena som síce nenašla ale na brachy áno, ak budem mat čas tak to sem hodím
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod MisheliQ » Pia 07.04.2023 15:33

Slausa co je tvojou temou, ak to nemas problem zdielat? (na ostatne napisane tu som len hodila ockom, neni teraz cas to vsetko citat)
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod Slausa » Pia 07.04.2023 17:37

Offtopic: cely názov ti neodrapkam ale ako vplýva vzhlad brachy psíkov na ich sociálne spravanie
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod Elis » Sob 08.04.2023 11:55

Slausa píše:Offtopic: cely názov ti neodrapkam ale ako vplýva vzhlad brachy psíkov na ich sociálne spravanie


jako treba, ze jina plemena spatne vyhodnocuji jeji chrceni ( zamenuji to s vrcenim) ?
ale to je vliv na jine psy -tak to asi ne?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod Ulf » Sob 08.04.2023 13:00

Neviem ci je to vhodne prave sem, alebo do vyberu. Suvisi to s oboma.
Otazka je prosta. Jak moc by mi lajka kazila vychovu bordery? Su tie bordery naozaj tak upnute na cloveka ze by vedela (samozrejme ze s adekvatnym vycvikom) prehliadnut nejaky ten jej vrtoch a uprednostnit mna? :nwm: Bo co som videla bocky, aj viacere pokope tak oni sa nezaujimali ani jedna o druhu, ale vsetky o cloveka.
A druha otazka, existuje chov s vyrovannymi povahami? Idealne kratkosrste.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 590
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod elfinka » Sob 08.04.2023 17:51

Záleží v čom. Fido mal samozrejme zlý vplyv na Šéfov vzťah k iným psom. Ale čo sa týka spolupráce so mnou, bežnej provoznej poslušnosti a pod, to jak keby bol mladý jedináčik. Akonáhle bola šanca riešiť niečo s človekom tak prestal druhý pes existovať.
A tipla by som že bordera to bude mať podobne
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod janajka » Ned 09.04.2023 0:08

Moje bordery nechytajú vrtochy od seba. Každá sa v rovnakej situácii správa po svojom. Napríklad jedna steká na zvonček, druhá nezačne automaticky tiez. Ale ak myslíš zdrhacky za zverou, bordery majú na zver silný focus, takže sa od lajky ani nemusí učiť. Zlý vplyv vidím akurát, ak by bola tá tvoja na ňu agresor.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3530
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod Ulf » Ned 09.04.2023 18:19

Az by som mala pre nu riesit partaka, tak by to malo byt volaco, co ma prirodzene v sebe zameranie na cloveka a vysoku ochotu vyhoviet. Zaroven by to malo zvladat jej pohybove naroky, cize nejaka ta dvacka na biku by to malo zvladat, prikladne. Tak ma napadla bordera, no. Hoci teda nemam velku chut na plemeno a spoliehat sa na to, ze to tak naozaj bude, ako potrebujem. Este ma napadla kratanda kolia, ale to mi pride taky nemastny neslany pes, plus tie oci, to by som si neriskla... ja neviem. Dufam ze chapete, tak chaoticky napisane, no. Celkom nad tym ale zacinam uvazovat. No tak rok by som pockala, ako sa mi vsetko vyvinie este. Nechcem spravit nejaku kravinu.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 590
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod Slausa » Ned 09.04.2023 18:27

Ake oci pri kratande? Pokiaľ viem sa u nich vady testujú
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod Ulf » Ned 09.04.2023 18:37

Pre mna to znamena, ze ak sa testuju, tak existuju a ja uz tomu chovu az tak neverim, skoda. :ua: :nwm: ale je asi menej pravdepodobne, ze prelezie nejaka telesna vada, ako ze ten pes bude nejak sisnuty zase, ze hej :heh:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 590
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod straka17 » Ned 09.04.2023 19:19

20 nemá problém dať ani Vukáč. Teda, v plnom ťahu mám vyskúšaných 15km, nejakú tretinu z toho v behu. To mi nepríde zas nejaké extra kritérium :nwm: Vipet? Bedla - tie som videla vo všetkých možných športoch už asi? U nich sa testuje akurát meďná toxikóza mám pocit. Miniausík? Ausík? Working kokre? Diametrálne odlišní od kólie teda, ale možno ťa niečo trkne :heh:
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod Ulf » Ned 09.04.2023 19:40

Vipet je pre mna top, ona si s nimi max rozumie, ale to naozaj nie je pes na plno ku nej, to ich poznam na to dost dobre.
Z ostatnych spomenutych, .. asi nic zatial. Ale dik za tipy.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 590
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Plemená - čo majú v sebe dané a čo v nich môžeme zmeniť?

Poslaťod Slausa » Ned 09.04.2023 19:47

Nebála by som sa tych oci, tam sa do chovu asi fakt nesmú púšťať choré psy. Konieckoncov snad u každého plemena alebo drvivej väčšiny nájdeš niečo na co sa testujú
Este mi napadol gren, tervík?

Edit
K tebe by sa mi hodil aj honak celkom :hi:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách