Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Pia 03.11.2023 15:37

Jaaaj, som si nevedela spomenut, ze aky pes, ale mondioring sa mi spaja s mln automaticky.. :lol: a ake to malo byt plemeno teda?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod lollkoo2 » Pia 03.11.2023 18:09

Nesmej sa, ale veľký pudel. Videla som pár jedincov robiť - teraz je to IGP? - vrátane obrany v ČR, ale ako som povedala, tu na SK nechcel nikto ani skúsiť
lollkoo2
Šteniatko
Obrázok užívateľa

Poslaťod Ulf » Ned 17.12.2023 18:21

Pamätáte sa, čo som sa kedysi pýtala na psa pre kamaráta ako spoločníka do auta? Tak ok, ešte stále nič nekúpili. :pac: ale pred nedávnom sa zbláznil práve do toho minibultika. Sme pozerali aj nejaké inzeráty, je toho dost. Ja som poznala troch a boli to super psi a povaha by úplne že pasovala. Avšak, nemáte niekto skúsenosti ako sú na tom reálne so zdravím? Bo každý samozrejme napíše všetko testované, všetko ok výsledky, super a bla bla. Ale nie som presvedčená o tom, že to je také ružové s nimi. Pletiem sa? Fakt je, že tých čo som ja poznala, boli to zdravé normalne aktívne nevypasene psi. :nwm: Čo ja viem, čo si o tom myslíte?
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod hriva » Ned 17.12.2023 23:35

Mini bulici sú ešte na tom celkom fajn; klasicky Bulík, to je chodiaci problém. Ja som ho chcela ale to zdravie ma úplne odradilo, myslela som že aktívny pes ale 95% ľudí to ma už len na gauči
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Ulf » Pon 18.12.2023 6:16

Díki hriva, potešilo. :jop: Klasický bulik, to vôbec, jednak je veľký a dvak škaredý jak noc. :heh:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Ulf » Pon 18.12.2023 17:51

Inak sa priznám, že jak sme teraz kukali o tých bulikoch kadečo, články videá, normálne sa to aj mne začína pozdávať. :hi:
Offtopic: Akurát ja si najbližších10 rokov môžem akurát tak nasrať a zrat si nervy s touto trasoritkou, s ktorou sa vzájomne už začíname prisamvacku neznášať. :ach: ak sa ešte niekedy po tomto odvážim mať psa vôbec.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pon 18.12.2023 17:58

Ulf píše: ak sa ešte niekedy po tomto odvážim mať psa vôbec.

Offtopic: Ja sa maleho uz neodvazim. Ja sa neodvazim uz ani ine plemno nez fundla :haha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Ulf » Pon 18.12.2023 18:28

Offtopic: vieš čo, mňa to ale reálne hrozne trápi, že to je takto. Aj si uvedomujem, že to aj so mňa vychádza, lenže fakt ako pri existencii s ňou to je pre pre mňa reálne zabitý čas, z ktorého málokedy dokážem vydolovať nejakú pridanú hodnotu, ktorá by tomu dávala zmysel. Maximálne keď je taká prechádza, v rámci ktorej behame, ale tak neviem ísť každý deň behať, ani sa to kazdy raz nedá. Ju nič nebaví okrem vraždenia zvierat, proste absolútne o nič nemá zaujem. A náš spoločný čas je často len o tom, že si to nejak odbijeme vzájomne väčšinou na vodítku a hotovo. Plus je ona úplne hypersenzitivna na každú drobnú emóciu z teba a to sa už začína tak nabaľovať jak snehová gula. A ja fakt neviem, ako toto ideme ukončiť/resp. pretnut. :nwm:
Očumovanie druhých psov a čo by bolo keby mi asi nepomôže veľmi., hmm
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Margita » Pon 18.12.2023 20:19

Ulf a to máš vadny kus či to majú mať takú povahu?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Liana » Pon 18.12.2023 20:36

Offtopic: Ulf ja s tebou úplne súcitim. Moje psickarske sebavedomie je na absolútnej nule, neviem či si trufnem vôbec na nejakú 5 kilovu prachovku. Veľa robí že sme dvaja dospeli naňho a ten vzťah so psom je úplne iný ako keď som sa predtým starala sama (nehovoriac o výchove). Kks a keď to človek zráta už mi veľa času splniť si sen o portugalcovi neostáva :heh: chilli kým sa zbavím budem mat tak 45, potom další pes kým sa spamätam a mám 60 :ha:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod pigie » Pon 18.12.2023 20:37

Offtopic: nebojte, normalny pes to rychlo spravi :haha: Ale strach som mala, to hej... Nastrbi to doveru v seba sameho.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod dasken » Pon 18.12.2023 21:22

Ulf, a nerozmyslala si aj nad tym ju dat prec? Akoze ak ma potencial ako lovecky pes, ze mozno niekomu kto by to vyuzil a zaroven s nou vedel vychadzat? Viem ze to neni pekne ani lahke, ale tak ak sa trapite vlastne obe :nwm:
dasken
Junior
Obrázok užívateľa

Poslaťod Ulf » Pon 18.12.2023 22:02

Ona nemá lovecký potenciál. Rieši streľbu, rieši prostredie, rieši ľudí, počasie, všetko. Ten pes je reálne nepoužiteľný. Tam je celý vrh vadný.
Ale s mužom si ona rozumie na 1000%, oni sú do seba zamilovaní, to je problem len medzi nami dvoma. A hej, keby som na to sama, tak je už asi inde.
Fakt neviem, jak toto rozlúsknuť a jak zmeniť tu atmosféru medzi nami :nwm:
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Sunny » Sob 23.12.2023 10:03

Ulf uz to tu myslim niekde zaznelo - prijat. Nesnazit sa zmenit, neriesit co by keby, necakat od nej nieco ine. Proste je takato a nic s tym neurobis. No tak budete spolu chodit na prechadzky na voditku a nicnerobit.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Elis » Sob 23.12.2023 11:38

Ulf - muz se o ni postara kompletne? tj. i treba i to osetrovani dava?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa

Predchádzajúci

Späť na Všeobecne o plemenách