Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod kellee » Uto 20.09.2022 17:30

Ulf píše:Ahoj Kele, neviem, ako je to vlastne aktuálne, ale keďže máš ešte dve kelpie, tak asi zatiaľ moc nie.
Avšak, ti navrhujem do rozmýšľania o budúcnosti aj vipeta. Ono ťažko nájdeš atleticky vypadajúceho psa, ktorý nemá atletickú povahu. Viem, že chrty (hoci vipet pre mňa nie je úplne ten richtig chrt) nemusia byť úplne po chuti. No myslím si, že na také aktívne ničnerobenie sú úplne super. :jop: Nemajú nároky na hodiny a hodiny fyzickej a mentálnej záťaže (možno teda napríklad u saluki, galga, podengov by tá vytrvalosť isto bola – ale ako poznám x chrtárov, tak tam si to málo kto kupuje, aby s nimi trávil hodiny na bicykli, behaním, cvičením, že jo), taký vipet je úplne ideálny pes pre tvoj život. Aj cvičiteľné, aj v rámci potreby lenivé, aj v rámci potreby agilné, na rozdiel od „pravých“ plemien chrtov hodne kontaktné na človeka. Nie sú to však také tie prepnuté vyžadovačné psi, pri ktorých máš neustále pocit či dávaš dosť a často. Máš pri nich dosť osobného priestoru, ale sú tu vždy pre teba. Ako nechcem robiť z chrtov hrnčeky čo človek odloží do poličky, ale chápeme sa hádam. :no:
Áno, má to aj svoje mínusy, napríklad treba porozmýšľať kde to človek pustí, ale zas to sú neni laiky, alebo kopovy čo by zver neustále aktívne hľadali a podobne, takže za mňa v tomto aj tak pohoda. A hej, treba to priobliecť v zime v daždi, ale tak to zas aj seba treba obliecť, tak prečo nie aj psa :hi: . To len tak, že ďalší obzor. :ahoj:

diki,nie zly napad
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa

Lovector - vektorove obrazy

Poslaťod Aris » Pia 28.10.2022 10:50

Skúste poradiť mne. Môj priateľ ma dlhodobo sen o veľkom psovi k domu. Síce nemáme ešte ani dom, ale stále rozmýšľam nad plemenom a neviem nič vymyslieť :heh: takže podmienky sú niečo veľké, resp. aspoň väčšie. Nech to je taký macko, čiže nič pastierske, nič “tvrde”, nič prehnane obranarske. Psovi neponukame nič špeciálne, len prechádzky, nejaký základný výcvik. Ubytovanie dnu aj von. Neviem nič take vymyslieť, lebo po rozume mi chodia len pastieri a úprimne tieto plemená “veľkých chlpatých psov k domu” nepoznám osobne absolútne. Ako je na tom taký pyrenejsky horský pes? Alebo Leonberger?
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod elfinka » Pia 28.10.2022 10:58

Veľký Švajčiar. Alebo bernak ale tam je mega problem zdravie :ua:
Pyrenej nie to je tiež pastier, Leonberger by to mal spĺňať.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa

Poslaťod Slausa » Pia 28.10.2022 11:45

Landseer? Co poznám tak aj povahovo príjemný pes
Slausa
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Silvuch » Ned 30.10.2022 13:07

hlasujem za leonbergra
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod AndreaT » Pon 31.10.2022 8:45

Ja by som bola tiež za leonbergra :yes:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Bad » Pon 31.10.2022 10:53

Aris píše:Nech to je taký macko, čiže nič pastierske, nič “tvrde”, nič prehnane obranarske. Psovi neponukame nič špeciálne, len prechádzky, nejaký základný výcvik. Ubytovanie dnu aj von

pyreneják jako vyšitý :no:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod clupko » Pon 31.10.2022 10:56

mne prvy napadol bernak a druhy leonberger.
neviem teda ako su na tom bernaci so zdravim.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod straka17 » Pon 31.10.2022 11:42

Bernaci bieda, tak 8 rokov priemer, odchádzajú na obličky
“I’ve seen a look in dogs’ eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that basically dogs think humans are nuts.” – John Steinbeck
straka17
Hafan
Obrázok užívateľa

Poslaťod Shel-chan » Pon 31.10.2022 14:22

berňák alebo fundlák alebo landseer (ale u všetkých troch by som sa bála zdravia, aj keď povaha super), leonberger... pyreneják by tiež mohol byť. ak ťa zaujíma pyreneják tak napíš užívateľke Alicaggg, má samca čo je tak starý ako shayla a je strašne moc spokojná, povie ti všetko podľa mňa.

a ešte by som povedala že zlatý retriever :joint: pred tým, než má ukameňujete, tak dnešné suky čuvača sú podľa mňa nanerozoznanie od psov gr :joint: čo sme ho mali na ulici tak to bol taký úplne skvelý macko čo všetkých ľúbil. a prvé roky som veru rozmýšľala či to je čuvač alebo zlaťák. a čuvače suky sú tiež znesiteľné, aj keď to už stráži.

a keď už sme pri tejto veľkosti, tak spomeniem aj dlhosrstú kóliu rovno (len tam treba nájsť niečo s funkčnou srsť na von, nie s vatou... líši sa od jedinca).
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa

Poslaťod Domca » Pon 31.10.2022 15:57

berňák prvé čo mi napadlo (ale ten ich lifespan je teda fakt celkom krátky :ua: ),to je moj favorit už dlho, čo sa týka toho že, "chcem velkého, dobrého maca k domu", leon bolo to druhé...možno ešte bernardín
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa

Poslaťod Aris » Uto 01.11.2022 7:09

Ďakujem, takze viac menej plemena čo som aj pozerala. Ten bernak určite nie skrz zdravie. Pritom tak krásny pes :ua:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa

Predchádzajúci

Späť na Všeobecne o plemenách