Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Uto 17.05.2022 12:23

tak to bude nejaká výnimka, lebo shiby sú brutálni lovci a zdrhači
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod dasken » Uto 17.05.2022 12:42

zas eurasiera zohnať asi nebude úplne easy
ešte mi napadol samojed, to je podobné, aj svojhlavé, ale nie úplne zdrhacie, aktívne keď treba, a lenivé to vie byť asi tiež bez problémov :lol:
pekný je, a komu nevadia chlpy, tak milý spoločník nie?
a zohnať ho asi bude jednoduchšie ako exota eurasiera
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 373

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod hriva » Uto 17.05.2022 12:50

wer píše:Mna na biku odradza najviac ta logistika. Kym sa dostanem mimo civilizacie, tak pes uz je aj vybehany... potom jedine autom, ale to je riadna otrava nakladat, vykladat kvoli 2 hodkam.

Na to je super držiak na bicykle. Ja to kvôli tomu idem nechať namontovať
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Domca » Uto 17.05.2022 13:12

My tu máme suku samojedku a to je teda kvalitne zdrhacie a šialené :heh: Samíkov mám rada, ale ju by som moc nechcela teda :ha: a presne keď ju privoláva tak síce vidno že ho počuje, ale nedbá :heh: naveľa sa otočí a keď vidí niečo, čo ju zaujme, tak može na ňu volať do aleluje :lol: chodia inak na stopovačke, púšťa ju iba ku psom sa pohrať ale ona to vždy využije :joint:
Možno by bol ľahšie zohnateľný skor ten Keeshond než Eurasier...

a shiby tu máme asi 3, ani jednu som nevidela nikdy na voľno :ha:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1875
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod AndreaT » Uto 17.05.2022 13:16

Samojed je tiež super. Mali sme tu dvoch. Jeden zomrel - Montyho rovesník a kamoš. S druhým aj Taro vychádza v pohode. Len je taký uhučaný, vždy šteká, keď sa stretneme, sa s pani nemôžeme ani porozprávať. A ešte keď Taro začne hučať. Koniec.

Offtopic: K tým Shibam. Nie je to moje obľúbené plemeno a vlastne teraz cez víkend to bola aj prvá Tarova bitka. Skočil mi Shibiak do ňho, ale brutálne. Ja som si Tara zobrala a pani Shibiaka znovu pustila a skočil mi do ňho druhý krát :au:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 17.05.2022 14:24

hriva píše:
wer píše:Mna na biku odradza najviac ta logistika. Kym sa dostanem mimo civilizacie, tak pes uz je aj vybehany... potom jedine autom, ale to je riadna otrava nakladat, vykladat kvoli 2 hodkam.

Na to je super držiak na bicykle. Ja to kvôli tomu idem nechať namontovať

Offtopic: hej, mala som na streche na x3 a uplna katastrofa - svalovicu som mala vacsiu na rukach z toho zdvihania a montovania ako z celeho bicyklovania.. :haha: never ever. Jedine gulu, len tam je tiez montovanie a pes v kufri..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod elfinka » Uto 17.05.2022 14:41

Offtopic: Mali sme na strechu a koľkokrát sme sa na bicykle kvôli tomu vykaslali. A to sme mali nízke auto. Teraz máme na guľu a to sa dá, aj pes okolo toho vyskočí dnu aj von aj s bicyklom už nahodenym - teda malý pes, Fido ešte neskúšal.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3326
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod straka17 » Uto 17.05.2022 14:50

Vukáč má na shiby úchylku, za ním ešte žiadna nedobehla, opačne to nemôžem tvrdiť :joint: Stretávame ich normálne navoľno v parku.
Mňa ešte napadá, čo nejaký retriever? Labrador a zlaťák asi ne, to bude ťažké. Toller? Flat?
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod hriva » Uto 17.05.2022 14:55

Offtopic: Veď na ťažné, na strechu určite by som si to nedala.
Už sú take že vieš bez problému kufor otvárať. https://www.najnosice.sk/eshop/thule-ve ... 1726.xhtml
Lebo teda ja tiež potrebujem kufor otvárať. Konečne som si dala urobiť klietky na mieru a železné. V tom štýle. A na ťažné dám ten nosič a môžem trénovať, dosť to zjednoduší život
Prílohy
EE7E81F6-B01F-4492-932C-53ACEFA74640.jpeg
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 17.05.2022 15:04

Offtopic: ja nemam ani tazne... keby ale teda mi vzrastie potreba bicyklovania, tak by som sla do toho... ale ja idem tak 3x do roka, aj to je vela :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Uto 17.05.2022 16:37

dasken píše:zas eurasiera zohnať asi nebude úplne easy

samojed by bol fajn, ale neviem či im taká všepriateľská povaha sadne :heh:
eurasiera by nemusel byť problém zohnať v rakúsku, tam sú myslím celkom obľúbené. ale zas tam zoženú aj ela (to by som tiež odporučila, toho čo som ošetrovala to bol strašný pohoďák, a veľmi pekný pes)
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod clupko » Str 18.05.2022 10:20

no tibetakov samozrejme k bicyklu nebrali, ked isli na cyklovylet, zostaval pes doma. raz za cas aj na splav chodievali, to sme vacsinou strazili psa my.
myslim, ze ta uprava srsti u bradacov a pudlov asi nebude ok. a mam take tusenie, ze jemny vzhlad kolii im nebude po chuti.

inak je to take zvlastne, ze? odporucat nieco, co by som sam absolutne nechcel :ha:
anyway. ani korgi sa im podla mna nebude pacit, to je smiesny pes.

ale fakt nechapem, ako mi mohol nenapadnut cau-cau, vsak to znie dobre. aspon teda z pocutia, ja som stretavala len jedneho v zivote, a ten bol flegmatik, takze ideal :lol:
alebo teda tie vacsie spice by tiez mohli byt fajn.

ku spanielom a setrom - ja ich osobne nepoznam. takze fakt neviem povedat, len som z nich mala pocit, ze to nie je take strelene ako vyzla a pod. ak je, tak to potom e-e.

a golden a ini retrieveri - to sa mi k nim tiez moc nehodi... ale ked na to pride rec, necham si ich v zalohe.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod clupko » Str 18.05.2022 10:47

inak este disclaimer - ja to s nimi zatial nekonzultujem, je to skor len pre mna, pre zaujimavost. viem, ze budu chciet dalsieho psa, a ze najskor budu chciet tibetaka, ale tiez padol ten argument, ze ci by nebolo vhodnejsie nejake mensie plemeno. on im ten psik len pred par dnami zomrel, takze este je to cele cerstve.

jo a co sa tyka dostupnosti daneho plemena a jeho ceny - to urcite tiez zavazi. som si skoro ista, ze nebudu chciet import z 1000+ km daleko za x tisic eur.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1921
Bydlisko: za horami

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Silvuch » Str 18.05.2022 11:18

Basenji zacina byt v oblube, taka ina shiba. A celkom pekne.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod straka17 » Str 18.05.2022 13:57

Basenji z výstav mám zafixované ako plašany. 100x tá istá vec OK, 101x ho to chce zabiť
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách